4 priežastys aplankyti Šalarm el Šeichą

sarm-el-seichas-egiptas-pagrindine

Egiptas jau ilgą laiką yra viena populiariausių poilsinių kelionių krypčių. Kelias į šios valstybės kurortus gerai žinomas ir lietuviams. Ne išimtis – Sinajaus pusiasalio pietuose įsikūręs Šalarm el Šeichas. Nepaisant to, jog ši kelionių kryptis populiari tarp poilsio išsiilgusių turistų, šis Raudonosios jūros kurortas slepia ir daug įdomių objektų, kuriuos aplankyti ir išvysti gali kiekvienas.

Šventos Katerinos vienuolynas

katerinos-vienuolynas-krumas-egiptas-sarm-el-seichas

Šeštąjame dešimtmetyje pastatytas vienuolynas yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą ir laikomas vienu seniausių, vis dar veikiančiu krikščionių vienuolynu. Šio vienuolyno biblioteka religinių rašytinių šaltinių skaičiumi nusileidžia tik Vatikanui, o vienuolyno teritorijoje augantis krūmas tapatinamas su biblijoje aprašytu žymiuoju Mozės matytu degančiuoju krūmu.

Senamiestis

turgus-sarm-el-seichas-egiptas

Šiame mieste pamatysite ne tik itin senus, apie du tūkstančius metus stūksančius pastatus, vietinių kasdienybę, bet ir susipažinsite su tradiciniais vietos pirkliais. Čia rasite ir prekeivių sostinę – senamiesčio turgavietę. Auksinė taisyklė – niekada nepraleisti progos derėtis. Vietiniai besiderančius vertina net labiau nei tuos, kurie to nedaro, o neretai derybas iniciavę pirkėjai prekę įsigyja už kelis kartus mažesnę kainą.

Nardymas

nardymas-sarm-el-seichas-egiptas

Nepaisant to, jog Egipte yra nemažai vietų, kuriose galima nardyti, Šalarm el Šeichas laikomas viena geriausių vietų nardyti pasaulyje. Dėl didelio vandenyje esančių planktonų skaičiaus, šioje teritorijoje itin gausu retai sutinkamų ir įvairių rūšių žuvų bei jūros gyvių. Čia taip pat yra viena pavojingiausių pasaulio vietų nardytojams – Mėlynoji Skylė (The Blue Hole). Ši vieta nepasižymi nei išskirtiniais koralais, nei gyvūnijos išskirtinumu, tačiau traukia adreanalino ištroškusius nardytojus vien dėl savo pavojingos reputacijos – būtent šioje vietoje miršta daugybė nardymo fanatų.

Keturračiai

keturraciai-sarm-el-seichas-egiptas

Tiems kurie nori apžiūrėti miesto reljefą šiek tiek kitaip – turai keturračiais puiki išeitis. Dažniausiai į šiuos turus pasineriama anksti ryte arba vėlyvu dienos metu, kuomet galima pamatyti saulėtekį ar saulėlydį.

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai