5 dalykai, kurių privalai paragauti Briuselyje

Belgijos sostinė Briuselis, neretai pavadinamas dar ir visos Europos Sąjungos sostine, dažniausiai nėra įvardijamas kaip svajonių atostogų vieta. Tačiau visapusiškas ir vaizdingas Briuselis gali tapti puikia vieta romantiškam savaitgalio pabėgimui.

Visų pirma, Briuselis Lietuvos turistus dažniausiai lepina švelnesniu ir šiltesniu oru. Vidutinė žiemos temperatūra čia nenukrenta žemiau 0 laipsnių ir puikiai tinka tiek lėtiems pasivaikščiojimams, tiek ilgiems pokalbiams prie kavos puodelio. Būtent karštos kavos puodelis, alaus bokalas bei tobulų užkandžių lėkštė yra, nors ir minimos retai, yra vienos pagrindinių priežasčių apsilankyti žiemiškame Briuselyje.

Štai 5 dalykai, kuriuos privalai pabandyti Belgijos sostinėje.

 

1. Apsilankyti tikrame Belgiškame bare.

Nors prabilus apie barus ir alų pirmiausia susimąstoma apie Didžiąją Britaniją ar Vokietiją, tikriausiai nustebsite sužinoję, kiek daug alaus rūšių kilę iš Belgijos. Chimay, Kriek, Leffe, lietuvių itin pamėgtas Hoegaarden ir dar begalė kitų žinomų vardų pradžiugins tiek išrankų alaus žinovą, tiek eilinį alaus (ne)mėgėją. Taigi apsilankyti Belgiškoje aludėje privalo kiekvienas pirmą kartą viešintis Briuselyje.

Jei dar neišsirinkote savo mėgstamiausio baro, apsilankykite „A La Mort Subite“. 1928 metais atidarytas baras sėkmingai tęsia veiklą dar šiomis dienomis, o autentišką jo aurą išlaiko pirmojo savininko anūkai, sėkmingai valdantys užeigą šiandien. Daugybė alaus rūšių, gardūs užkandžiai ir vaizdinga senoviška aplinka privers bet kurį pasijausti kaip žavingame tarpukario Briuselyje.

A La Mort Subite, Warmoesberg 7, 1000 Brussels.

 

2. Suvalgyti belgiškų vaflių.

Ar pamenate vaflių pardavėjas, ilgus vakarus plušėdavusias J. Basanavičiaus gatvėje Palangoje? Tais laikais ten sklandydavo legenda, kad tai originalūs belgiški vafliai. Su šokoladu ar braškėmis, bet, deja, be Belgijos skonio. Tikrų belgiškų vaflių paragauti galima (ir privaloma) tik Briuselyje.

Iš pirmo žvilgsnio „Le Funambule“ atrodo kaip eilinis vaflių kioskas, bet neleiskite pirmam įspūdžiui Jūsų suklaidinti. Beprotiškai skanūs belgiški vafliai, braškės, šokoladas, karamelė ir dar begalė skirtingų pagardų bei puikios kainos ilgainiui padarė šią vietą viena populiariausių vaflinių mieste. Nepraleiskit progos čia apsilankyti!

Le Funambule, Rue de Tabora 9, 1000 Brussels.

 

3. Paragauti tikriausio belgiško šokolado.

Jau nuo XIX amžiaus šokoladas buvo ir vis dar yra viena pagrindinių industrijų Belgijoje. Skirtingi skoniai įtinka tiek smaližiams, tiek šokolado „skeptikams“. Daugybė triufelių rūšių, „praline“ saldainiai, keisčiausios šokolado formos ir netikėti priedai puikiai parodo, kad šokoladas Belgijoje yra daugiau nei tik industrija, tai –kultūros dalis.

Puikiausias būdas susipažinti su Belgijos šokolado kultūra – Briuselio šokolado turas. Ilgas pasivaikščiojimas po seniausias, populiariausias ir įsimintiniausias šokoladines yra puiki proga tiek susipažinti su dar nepažintomis Briuselio vietomis, tiek su svarbia šalies kultūros dalimi. Ir, žinoma, tai puiki galimybė pralinksminti vidinį smaližių.

 

4. Išbandyti belgiškas bulvytes.

Jei perskaitę apie belgiškas bulvytes pagalvojote apie senąjį lietuvišką desertą „bulvytė“ – suklydote. Nors french fries pavadinimas, atrodo, neturi nieko bendra su Belgija, tikrosios skrudintos bulvytės, chips, french fries, fritkės, ar bet kaip kitaip pavadintos aliejuje skrudintos bulvės yra kilusios būtent iš Belgijos!

„Friterie Tabora“ užkandinė yra viena puikiausių vietų išbandyti tiek originalias belgiškas bulvytes su visais norimais priedais, tiek įprastus belgiškus sumuštinius bei kitus užkandžius. Miesto centre įsikūrusi kavinė taip pat Jus nustebins puikiomis kainomis, tad drąsiai užsisakykite visko, ko norite.

Friterie Tabora, Rue de Tabora 2, 1000 Brussels.

 

5. Pasimėgauti ilga belgiška vakariene.

Nors is aukščiau siūlomų pramogų gali pasirodyti, kad Briuselyje lengviau rasti greitojo maisto kavinių, tai nėra tiesa. Nuolanki Belgijos restoranų kultūra nėra itin dažnai minima internete, tačiau daugybė prabangių ir populiarių restoranų yra ženklas, kad vietiniai virėjai puikiai moka nustebinti net ir daug ko mačiusius Briuselio gyventojus. Ir nepamirškite, kad dalis Briuselio gyventojų – Europos Sąjungos politikai, dirbantys Europos Parlamente.

Vienas geriausiai šiuo metu vertinamų Briuselio restoranų – „Vintage Brussels“. Romantiška aplinka, puiki virtuvė ir taurė vyno ar šampano neabejotinai privalo atsidurti Jūsų planuose Briuselyje.

Vintage Brussels, Place Henri Vanhuffel 1, 1081 Brussels

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai