Alanija - pamėgtas kurortas Turkijoje, nestokojantis turistų dėmesio!

Turkijos kurortas Alanija

Alanija – kurortinis miestas, įsikūręs pietinėje Turkijos dalyje. Jį supa Tauro kalnai, o krantus skalauja Viduržemio jūros vandenys. Miesto simbolis – pilis, stūksanti ant kalno. Sakoma, jog pasiekus ją, galima žvilgsniu aprėpti visą Alaniją. Miestas žavingas ne tik natūralia gamta, bet ir istoriniu palikimu. Visa tai leido Alanijai tapti populiariu turizmo centru. Čia visuomet knibždėte knibžda poilsiautojų.

Mieste gausus pasirinkimas – nuo itin modernaus iki visiškai paprasto viešbučio, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ar parduotuvėlių. O jachta plaukdami jūra galėsite pasigrožėti Alanijos paplūdimiais ir įlankomis.

Klimatas. Alanijoje vyrauja Viduržemio jūros klimatas – ilgos, karštos bei sausos vasaros (vidutinė oro temperatūra liepos mėnesį +28 laipsniai). Žiemos čia švelnios ir lietingos (vidutinė oro temperatūra sausį maždaug +10). Maudymosi sezonas tęsiasi nuo balandžio iki lapkričio. Rugpjūtį jūra – šilčiausia (+28 laipsniai). Poilsiautojams saulėtų dienų iš tiesų netrūksta, miestas pateisina savo šūkį – “Kur šypsosi saulė!”.

 


Ką pamatyti atvykus į Alaniją?

 

Alanijos muziejus

Muziejus – rekonstruotas, veikti pradėjo 2012 metais. Jame eksponuojami archeologiniai ir etnografiniai radiniai, menantys helenistinį, romėnų, Bizantijos laikotarpius bei seldžiukų ir osmanų valdymo laikus. Muziejuje išvysite ir 52 cm aukščio bronzinę Heraklio statulą (pagaminta II amžiuje po Kr.).

Kizilkule (Raudonasis bokštas)

Turkija Kizilkule

Bokštas Alanijoje pastatytas dar XIII amžiuje. Jo pastatymo tikslas buvo apsaugoti uostą nuo galimų atakų. Raudonojo bokšto aukštis – 33 metrai, plotis – daugiau kaip 12 metrų. Jis aštuonkampis raudonų plytų pastatas. Bokšto viduje įkurtas nedidelis etnografijos muziejus. Raudonasis bokštas yra pagrindinė įžymybė Alanijoje.

 

Alanijos tvirtovė

Turkija laivų statykla

Tvirtovės pamatai mena helenistinį laikotarpį. Ją pastatė seldžiukų sultonas Aladinas Keikubatas XIII amžiuje. Pilis stūgso į Viduržemio jūrą išsikišusiame pusiasalyje net 250 metrų aukštyje virš jūros lygio. Tvirtovės teritoriją juosia 6,5 kilometrų ilgio siena, gausu senovinių pastatų.

 

Laivų statykla Tersane

 

XIII amžiuje ją konstruoti pradėjo seldžiukų valdovas Aladinas Keikubatas su tikslu išpildyti vieną iš didžiausių savo norų – tapti dviejų jūrų sultonu. Statinys turi penkias arkas (56 metrų ilgio ir 44 metrų pločio. Laivų statykla buvo skirta statyti kariniams laivams. Šiuo metu joje rasite nedidelį archeologinių radinių muziejų.

 

Alanijos uostas

Iš jo dabar išplaukia daugelis spalvotų valtelių. Pasirinkę tokią ekskursiją, apžiūrėsite Alanijos olas bei kraštovaizdį. Ši vieta taip pat tinkama pasivaikščiojimams vakare ar naktinėms šėlionėms netoliese įsikūrusioje diskotekoje.

 

 

Damlato urvas

Damlato urvas Alanijoje, Turkija30 metrų ilgio ir 15 metrų aukščio ola. Apsilankę čia galėsite grožėtis per 15 tūkstančių metų susiformavusiais stalaktitais bei stalagmitais. Teigiama, jog šioje vietoje laikosi pastovi 22,3 laipsnių temperatūra ir 98 laipsnių drėgmė. Tokia atmosfera esą tinkamai veikia sergančiųjų astma sveikatą. Urvas it magnetas traukia smalsius turistus.

 

 

Pamukalė

Pamukkale Turkijoje

Tai – baltos terasos iš nuosėdinių uolienų. Tvirtinama, jog šios susidaro dėl vandens iš karštųjų versmių. Teritorijoje visada knibždėte knibžda turistų. Dažniausiai sunku atrasti laisvos vietos fotografijoms pasidaryti. Jei susiruošite pavaikščioti po Pamukalės terasų erdvę, skirtą turistams, nelaukite vidurdienio. Jo metu skaisčiai plieskia saulė, todėl bus pakankamai sunku užfiksuoti įspūdžių akimirkas kokybiškose nuotraukose.

 

Kleopatros paplūdimys

 Paplūdimį rasite vakaruose, prie Alanijos pilies. Smėlis Kleopatros paplūdimyje – kur kas puresnis lyginant su paplūdimiu, esančiu rytinėje pusėje. Sakoma, jog šioje pusėje jūra, supanti pliažą banguotesnė, o vanduo – nuostabiai švarus ir šiltas. Be to, šis paplūdimys puikiai tinkamas įamžinti akimirkoms. Tad nepamirškite su savimi pasiimti fotoaparato.

 

Vandens sporto pramogos

 Alanijos paplūdimiuose galėsite užsiimti vandens sporto pramogomis: nardymu, skraidyti parasparniu, čiuožti vandens slidėmis, plaukioti valtimis. Skraidymas parasparniu, čiuožimas vandens slidėmis asmeniui kainuoja apie 30€ už 15 minučių trunkančią pramogą. Nardymas su vamzdeliu Jums kainuos apie 50€ už pusvalandį.

 

Penktadienio turgus

 Kiekvieną penktadienį miesto centre vyksta didžiulio pasirinkimo vaisių ir daržovių turgus. Vienas iš įsimintinų dalykų – pardavėjai vietoje kepa kukurūzų burbuoles, kurias galite įsigyti ir paskanauti. Apsilankymas čia – nuostabi patirtis, tačiau būkite atsargūs dėl kainų. Dažnai jos nebūna nurodytos ir produktai kainuoja kur kas brangiau nei kitoje vietoje.

 

 

Naktinio gyvenimo linksmybės

Naktinis gyvenimas TurkijojeTeigiama, jog geriausios vietos linksmybėms, nusidriekusios nuo turgaus iki pat uosto. Šioje erdvėje yra daug pasirinkimo, tad linksmybių dieną-naktį tikrai neturėtų pritrūkti.

 

Kainos Alanijos kurorte: (žymėjimas: TL (turkiška lyra) = 0,30€)

Patiekalas nebrangiame restorane – 20 TL (6€);

Patiekalas (2 asmenims) vidutinės klasės restorane – 100 TL (30€);

Maistas McDonald’s restorane – 20 TL (6€);

Vietinis alus (0,5 l) – 10 TL (3€);

Importuotas alus (0,33 l) – 15 TL (4,50 €);

Kapučino kavos puodelis – 8 TL (2,40 €);

Coca-Cola / Pepsi (0,33 l) – 6 TL (1,80 €);

Mineralinis vanduo (0,33 l) – 4 TL (1,20 €).

 

Iš Lietuvos į Alanijos kurortą Turkijoje skraidina šie kelionių organizatoriai: , “Kidy Tour””Novaturas”, “Tez-Tour”;

Iš Varšuvos į Alanijos kurortą Turkijoje skraidina šie kelionių organizatoriai: “Itaka”, Rainbow Tours”, “Exim Tours”, “Best Reisen”.

Noriu keliauti į Turkiją?

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai