Atostogos Graikijoje - kada atvykti, o kada geriau kitur..

 

Nors Graikija tinkama apsilankyti beveik ištisus metus, vis dėl to kiekvienas gali pasirinkti kokiu metu čia užsukti yra geriausia. Taigi apžvelkime, kaip atrodo metų laikai Graikijoje ir ko galima iš jų tikėtis bei kokio tipo atostogos tuomet tinkamiausios.
PAVASARIS
nuo balandžio iki birželio
Šis laikotarpis puikus tiems, kurie nemėgsta turistų antplūdžio, kadangi iki birželio vidurio sezonas dar nėra prasidėjęs. Šiais mėnesiais oras šiek tiek vėsesnis, tačiau Kretoje ir kitose Jonijos salose, oras pakankamai šiltas ir galima netgi maudytis. Jeigu nusprendėte keliauti į Graikiją pavasarį, stenkitės Velykas sutikti namuose – per šias šventes Graikija tampa nepalankia turistams – dauguma viešbučių būna perpildyti vietos gyventojų, kurie per laisvadienius keliauja po šalį, o vietos lankytinos vietos dažniausiai būna uždarytos.
pavasaris-graikija
VASARA
nuo birželio iki rugsėjo

Nereikia net pridurti, jog galimybė vasarą praleisti Graikijoje – tikra pasaka. Karšti orai ir be perstojo spinduliuojanti saulė yra puikiausiausios priežastys gulėti paplūdimyje ir pamiršti apie visus rūpesčius! Viena karščiausių vietų būti vasarą – Santorinio sala, kur kiekvieną matomą vaizdą norėsis įamžinti fotoaparatu. Ši sala kiekvieną vasarą sutraukia milijonus poilsiautojų iš viso pasaulio. Taip pat, nepamirškite dar smagesnio naktinio gyvenimo, kuris paliks neišdildomus įspūdžius!

vasara-graikija

RUDUO
nuo spalio iki gruodžio
Jei manote, jog Graikiją pamatyti reikia vien dėl baltų paplūdimių ir žydrų jūrų, suskubkite pakeisti nuomonę, nes būtent ruduo slepia gražiausias likusias spalvas. Kuomet medžių lapai nusidažo auksinėmis ir burgundiškomis spalvomis, žinokite: laikas atrasti rudenį Graikijoje, kuris nepalieka abejingų. Būtent rudenį galite matyti, kaip skinamos prisirpusios vynuogės vietos vyno gamybai, ar kaip gaminas raki Kretos vietovėse. Taip pat, būtent šiuo metų laiku pačios skaniausios Graikijos gamtos vaišės – alyvuogės ir kitos gėrybės.
ruduo-graikija
ŽIEMA 
nuo sausio iki kovo
Žiemos privalumas – galite pažinti Graikiją vietinių akimis. Galite vakarus leisti miesto kavinėse, mėgaujantis puikiu puodeliu gardžios kavos, arba naktį pasileisti į vietos naktinį gyvenimą.
Geros žinios tiems, kurie nori iš arčiau pažvelgti į istorinius objektus! Būtent šaltuoju metų laiku didelėje dalyje lankytinų nėra jokių turistų ir jų sukeliamų grūsčių, tad apsilankymu muziejuje galima mėgautis lėčiau ir išnagrinėjant viską. Negana to, daugelis kultūrinių vietų žiemą sumažina bilietų kainas.
Verta atminti, jog taip žiema atrodo pusiasalyje esančioje Graikijoje. Tuo tarpu šaltasis sezonas salose atrodo šiek tiek kitaip – daugelis salų žiemą “užsidaro”, jose sunku surasti veikiantį viešbutį ar kavinę.
ziema-graikija
Viskas ką reikia padaryti – žinoti, kokiu metų laiku žadate keliauti, apie kokius orus svajojate ir kokia veikla norite užsiimti – būtent tada galėsite nuspręsti, ar jūsų pasirinkimu taps Graikija. Tačiau atminkite: nesvarbu, kada čia apsilankysite – jūs tikrai pamilsite šią šalį!

 

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai