Chaotiškas Bankokas nepakartojamoms šeimos atostogoms?

Atrodo, kad apie Tailandą nėra likę neparašytų žodžių, dar mažiau liko kas nepasakyta. Vis dėlto, jeigu susiruoši į egzotišką kelionę su vaikais, informacijos trūksta. Žinsgniuojant per internetinių tinklalapių puslapius susidaro įspūdis, kad egzotika skirta jaunavedžiams, o ne vidutinio amžiaus porai su dviem trečiokais. Ir tik kojomis palietus Tailando sostinės žemę supranti, kad pirmas įspūdis buvo klaidingas.

Kelionių pasiūlymai į Tailandą

Bankoke daug lankytinių vietų šeimoms su mažais vaikais. Muziejų kainos keturių asmenų šeimai neviršija 600 batų (20 eurų). Todėl kaina taip pat nėra lemiamas apsisprendimo veiksnys.

Skirkite vieną atostogų dieną milžiniškam ankvariumui (angl. Sea life Bangkok Ocean World) aplankyti. Tai nėra mums įprastas akvariumas. Tai erdvė, kurioje galite plaukioti valtimi ir tyrinėti skaidriame vandenyje plaukiojančias egzotines žuvis ir net ryklius. Čia galioja tik viena taisyklė – nemaitinti vandens gyvūnų. Ar gali būti kas egzotiškiau nei kelionė į Tailandą?

Taip pat Jums patiks Siam Niramit – spektaklis, kuriame atskleidžiama Tailando kultūra, istorija. Tris valandas trunkančio reginio metu, rodomi įvairūs kaskadiniai triukai, specialieji efektai. Viskas atrodo tikrai įspūdinga.  Su vaikais ateikite pusvalandžiu anksčiau nei prasideda spektaklis ir tą laiką skirkite dekoracijų apžiūrai.

Net ir tie, kuriems nepatinka zoologijos sodai, puikiai vertina Safario pasaulį (angl. Safari World) Bankoke. Tai didelė, atvira erdvė. Jums tereikia sėsti į automobilį, pasirūpinti užkandžiais ir gėrimu, bei keliauti pasigėrėti gyvūnijos pasauliu. Rinkdamiesi automobilį, būtinai įvertinkite ar jame yra veikiantis oro kondicionierius. Vasarą Bankoke temperatūra pakyla daugiau nei 30 laipsnių celcijaus, o safaryje ne visur bus patogu važiuoti pravertais automobilio langais.

Viena iš įdomiausių Tailando sostinės pažinimo akimirkų – zoo kavinė (angl. Little zoo cafe). Tai jauki kavinė, kurioje galima ne tik apžiūrėti, bet ir pažaisti su egzotiniais gyvūnais. Čia net nevalgiukai pradeda ragauti desertus, gaiviuosius gėrimus, užkandžius. Valgiaraštis čia tinkamas tiek amerikiečių, tiek europiečių skoniui. Patiekalai nėra azijietiškai aštrūs. Nors Tailande net ir desertai kartais užgniaužia gomurį dėl prieskonių gausos. Šioje kavinėje nėra pietų meniu, tačiau užkandžių ir desertų kainos pradžiugins net ir suvalkietį: vaisiai 10 batų (apie 0,33 eurų), užkandžiai su kava ir sultimis keturiems asmenims atsieis apie 200 batų (6,66 eurų).

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Sea life Bangkok Ocean World bangkok“

Kelionė į egzotiškus kraštus visada yra iššūkis skrandžiui, ypač jeigu keliaujame su mažais vaikais, kurie ir šiaip jautriau reaguoja į skonius ir kvapus. Bankoke yra begalybė kavinių ir maisto užkandinių.

Kelionėse norisi išragauti kitų kultūrų tradicinius patiekalus. Azijietiška virtuvė yra aštri. Patiekalų gamyboje naudojama labai daug prieskonių. Pagrindiniai ingredientai yra česnakai, čili pipirai, laimų sultys. Norėdami išvengti skrandžio bėdų laikykitės kelių taisyklių:

  • Gerkite tik parduotuvėse buteliukais parduodamą vandenį.
  • Užsisakydami nežinomų patiekalų, pasikonsultuokite su padavėja.
  • Neverskite vaikų valgyti vietinės virtuvės šedevrų, net jeigu patys negalėsite atsiplėšti nuo lėkštės.
  • Jeigu dievinate deginantį jausmą gomuryje, paragaukite tradicinio Tom Yam Goong. Tai didžiosios krevetės, grybai ir citrinžolės, česnakų, pipirų bei kitų kvapiųjų žolelių patiekalas, kuris gali būti valgomas kaip užkandis arba patiekiamas su ryžiais, kaip pagrindinis patiekalas.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Tom Yam Goong“

Nors Bankoke, infrastruktūra puikiai išplėtoti, o blogiausia kas gali atsitikti – galite pasiklysti. Tad apie transportą mieste surinkite kuo daugiau informacijos dar prieš išvykstant iš Lietuvos.

Viešojo transporto sistemą šiame mieste sudaro trys tranzito linijos. Jos tarpusavyje yra sujungtos, tačiau kaskart pereinant iš vienos sistemos į kitą, turėsite įsigyti atskirą bilietą.

Apart traukinių, metro ir autobusų, mieste galėsite naudotis songtaew (pikapas su suolais), motorolerių taksi paslaugomis arba maršrutinėmis valtimis.

Santykinai didelius atstumus patogiausia įveikti autobusu. Ten kur jie nevažiuoja, drąsiai naudokitės songtaew. Taip už kelis eurus, išvengsite ne tik automobilių spūsčių, bet ir pažinsite vietos kultūrą, o vaikai nenuvargs ilgos kelionės metu.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „songthaew bangkok“

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai