Dviejuose pusiasaliuose esantis rojus - Tailandas

pagrindine-tailandas

Tailandas – vien šis žodis piešia egzotišką piešinį mūsų galvose. Valstybė, kuri įsikūrusi pietryčių Azijoje, yra išsidriekusi net per du pusiasalius – Indokinijos ir Malakos. Dėl savo teritorijos formos, kuri žiūrint į žemėlapį atrodo pailga, šalyje vyrauja skirtingi klimatai. Šiaurinėje valstybės dalyje vyrauja sausesni ir karštesni tropiniai orai, o apsilankius pietuose pasitinka tokie pat karšti, bet žymiai drėgnesni orai. Ši egzotiška šalis užima apie pusę milijono kvadratinių kilometrų teritorijos, kurioje gyvena virš 68 milijonų žmonių.

KLIMATAS

Nors šalyje daugiausiai vyrauja tropinis klimatas, o vidutinė metinė temperatūra svyrauja tarp 28-35 laipsnių šilumos, vis dėl to galima įžvelgti 3 sezonus: vėsųjį, karštąjį ir lietingąjį. Vėsusis trunka nuo lapkričio iki vasario pabaigos. Tai yra šalčiausias metų laikas šalyje, tačiau bene palankiausias keliauti (norint kopti į kalnus rekomenduojama pasiimti šiltesnį megztinį, kadangi oro temperatūra siekia vos kelis laipsnius šilumos). Svarbu atminti, jog jei keliaujate Kalėdų ar Naujųjų metų laikotarpyje, apgyvendinimo paslaugų kaina bus smarkiai išaugusi. Karštasis sezonas trunka nuo kovo iki birželio. Temperatūra dažnai pakyla iki 40 laipsnių, tad šis metas puikus poilsiui pakrantėse, tačiau mažiau palankus aktyvesniam laisvalaikiui. Lietingasis startuoja liepą ir tęsiasi iki pat lapkričio. Lietingiausias metas – rugsėjį, tačiau tai nereiškia jog lyja visą laiką. Tiesiog jeigu jus užklups lietus – būkite tikri, jog tai bus tikrasis tropinis lietus.

tailandas
KULTŪRA

Tailando architektūroje jaučiama indijai ir kinijai artimi elementai. Vyrauja daug kūrinių iš medžio, labai paplitę ornamentai, kuriuose matomi gyvūnai. Tikrąją tailandietišką architektūrą galima pažinti pamačius Bankoke esančius rūmus. Nepaisant statinių, vietiniams itin svarbi yra religinė bei ceremonijų muzika. Taip pat ne mažiau vertinami ir rankdarbiai iš vietos vertingų metalų, medžio ar kitų medžiagų.

tailandas-kultura

ŽMONĖS

Beveik visi tailandiečiai išpažįsta budizmą, o kalba, kuria šneka vietiniai – tajų. Patys žmonės – ypač malonūs, šilti ir svetingi. Tiesiog atminkite: jeigu nusišypsosite tailandiečiui pirmas – sulauksite šilto ir gyvybingo atsako. Taip pat, nenustebkite, jei vietiniai pirmąjį aptarnaus vyrą. Nors čia pirmenybė tenka stipriajai lyčiai, gausiau bus aptarnaujamos moterys.

MAISTAS

Tailandietiška virtuvė – ne mažiau populiari už nepamirštamus Tailando vaizdus. Nors ir bene kiekvienoje šalyje galima paragauti šio regiono, tikrojo skonio nesužinosite, kol neparagausite vaišių kelionės metu. Nepraleiskite progos paragauti vietinės žvaigždės ir tradicinio tailandietiško patiekalo Tom Yum Goong – aštrios krevečių sriubos.

maistas-tailandas

TRANSPORTAS

Oro uostų gausuma šiai šaliai skųstis tikrai nevertėtų – čia yra net 6 tarptautiniai oro uostai, tad skrydis į Tailandą ir į bet kurį jo miestą bus itin patogus. Pagrindiniai: Bankoko ir Puketo. O pačiame Tailande keliauti galima bene visomis įmanomomis transporto priemonėmis – nuo mopedo iki valties. Pasirinkus viešąjį transportą ar traukinį, vertėtų atminti, jog čia per mažai vietų žmonėms niekada nebūna – net ir pilnutėliame autobuse kiekvienas centimetras bus išnaudotas dar vienam keleiviui.

transportas-tailandas

KAINOS

Kainos čia žemesnės nei Lietuvoje. Trijų patiekalų vakarienė dviem žmonėms vidutiniame restorane atsieitų apie 16 eurų, bokalas alaus siekia 1,5 euro, o viešojo transporto bilietėlis siekia 50 euro centų. Vietinė valiuta – Tailando Batas (Thai Bath). Už vieną eurą galite įsigyti 39 Tailando batus.

KĄ VEIKTI?

Grožėjimasis gamta, laikas paplūdimiuose – ir taip suprantama kelionės veikla. Tačiau ką vertėtų išbandyti, jog pavyktų dar artimiau susipažinti su tailandietiška kultūra ir kasdieniu gyvenimu?

SPA

Net jei ir atvykote čia keliauti ir tyrinėti egzotinę gamtą, skirkite laiko pasilepinti save tailandietišku masažu arba vietiniu spa. Būtent čia vietiniai šiame malonume įžvelgia ne tik fizinę, bet ir dvasinę naudą.

AKTYVIOS PRAMOGOS

Kelionė į Tailandą ypatinga tuo, jog dėl savo įvairaus ir skirtingo kraštovaizdžio, ši vietovė gali pasiūlyti itin daug pramogų. Būdami arti vandens, nepraleiskite progos išbandyti paviršutinį nardymą, užsiimti banglenčių sportu arba plaukioti konojomis. Jei traukiate link Rai Leh būtinai išbandykite kopinėjimą uolomis, kuris paliks nepamirštamus įspūdžius. Na, o jeigu tiesiog stversite už kuprinės ir trauksite tyrinėti apylinkių, nuliūsti tikrai neteks – gamta ir laukinė jos pusė pilna ne mažesnių stebuklų.

kopinejimas-uolomis-tailandas

GOLFAS

Taip, perskaitėte teisingai. Būtent į Tailandą traukia vis daugiau šio sporto aistruolių. Priežastis paprasta: sąlygos puikios, o mokesčiai ir paslaugų kainos yra itin žemos. Tai puiki proga išbandyti šį sportą kiekvienam!

golfas-tailandas

BOKSAS

Muay Thai šakos atstovai žino, jog šios veiklos širdis – Tailandas. Bokso pamokėlės vietinėje sporto salėje sužavės ne vieną, o gal ir įžiebs aistrą šiam kovos sportui.

boksas-muay-thai-tailandas

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai