Ką pamatyti Odesoje. Lankytinos vietos ir apie..

Odesa – pats didžiausias Ukrainos uostamiestis, kuris ribojasi su Juodąja jūra ir yra net trečias miestas šalyje pagal gyventojų skaičių! Istoriškai tai ir mūsų tautai svarbi vieta – būtent ši vieta kadaise priklausė LDK ir sudarė sąlygas gimti posakiui, jos anksčiau Lietuva driekėsi nuo Baltijos iki Juodosios jūros.

Nepaisant istorinių faktų, šiandien šis kurortas ir toliau mėgiamas lietuvių. Būtent čia atvykti tiesioginiu skrydžiu galima per kelias valandas, gyvenimas kainuoja santykinai mažai, o įspūdžiai – sunkiai pamirštami! Šiandien miestas tapęs itin moderniu, energetišku, šiek tiek chaotišku, tačiau visais atvejais – realiu. ‘Odessa mama’ – būtent taip savo gimtinę praminę vietiniai odesiečiai.

ŽMONĖS

Dažnas apsilankęs Odesoje, nepamirš paminėti, jog čia sutikti vietiniai gyventojai palieka nuostabų įspūdį. odesiečiai yra itin malonūs, paslaugūs ir linksmi žmonės, kurie nepraleis progos prajuokinti net ir liūdniausią žmogų kompanijoje. Būtent savotišku humoro jausmu odesiečiai garsėjo Azijos ir buvusios sovietų sąjungos šalyse – esą čia gimsta geriausi anekdotai. Itin didelis privalumas keliaujantiems – rusų kalba, kurios pagalba galėsite iš dar arčiau pažinti vietos gyventojus.

zmones-odesa-ukraina

KLIMATAS

Kaip ir Lietuva, Odesoje per metus spėja apsireikšti visi keturi metų laikai. Visų mėnesių vidutinė temperatūra atskirai neviršija 22 laipsnių šilumos, netrūksta lietingų dienų. Pats karščiausias mėnuo metuose – liepa. Šiuo metu temperatūra siekia net 29 laipsnius. Tuo tarpu šalčiausias mėnuo – sausis, kurio metu temperatūra gali nukristi net iki -7 laipsnių šalčio. Šalyje visus metus netrūksta kritulių, ūkanotų dienų. Norintiems apsilankyti šiame kurorte, talpintis laiko rėmuose neteks, kadangi net visą vasarą (nuo birželio iki rugsėjo) vidutinė temperatūra siekia 21 laipsnį arba daugiau. Žinoma, būtent šiuo metu vietovė sulaukia daugiausiai turistų, tad norintiems atostogauti ramiau, siūloma atvykti rugsėjį, kuomet orai vis dar šilti, tačiau nebėra didelio turistų bumo.

TRANSPORTAS

Norint keliauti po miesto centrą, patariama tai daryti pėsčiomis, kadangi atstumai nėra dideli. Atsiradus norui traukti prie jūros ar tolėliau miesto, galite rinktis iš aibės transporto rūšių. Tarp turistų itin populiarūs vietos taxi, tramvajai bei autobusai. Išsikvietę taxi nesigailėsite, kadangi čia kilometro kaina siekia keliasdešimt centų, o vairuotojai garsėja kaip puikūs geros nuotaikos kompanjonai. Autobusai taip pat populiarus ir punktualus būdas keliauti, tačiau dažnai sklandžią viešojo transporto veiklą sutrukdo itin dažnai pasitaikantys smulkūs eismo ‘įvykiai’.

tramvajus-odesa-ukraina

KAINOS

Bene labiausiai lietuvius į šį uostamiestį traukianti priežastis – kainos. Nesvarbu, kurioje srityje žadate įsigyti paslaugų ar prekių, beveik galite būti garantuoti, kad būsite maloniai nustebinti. Apgyvendinimo paslaugos miesto centre svyruoja nuo kelių eurų iki dešimties arba kelių dešimčių (jei norima gyventi prabangiau), pietūs atsieis taip pat kelis eurus žmogui, o taurė vyno ar alaus gali svyruot net nuo 50 centų iki euro arba dviejų.

KĄ PAMATYTI

Potiomkino laiptai

Tikra miesto vizitine kortele tapusi vieta, išties magiška. Šie laiptai jungia Odesos uostą ir miestą, o nuo jų atsivėriantys vaizdai priverčia ilgai grožėtis miesto panorama.

potemkin-stairs-odesa-ukraina

Arkadijos paplūdimys

Vienas iš populiariausių miesto paplūdimių, kuris vilioja ir naktinio gyvenimo mylėtojus – čia plūsta visi, kurie nori linksmintis iki paryčių. Pats papludimys yra švarus, jaukus, smelėto kranto, o atsiveriantys vaizdai gali priversti trumpam pasimesti, nes šios vietovės itin panašios į žymiausius Europos kurortus. Čia esantys klubai (Assol, Kokos) garsūs ne tik didžiuliu lankytojų skaičiumi, bet ir išskirtinumu rengti temines linksmybes. Tad apsilankę klube nenustebkite, jei atmosfera jus gražins į senovę, ar į viduramžių laikus.

arkadija-papludimys-odesa-ukraina

 

Odesos katakombos

Vienas magiškiausių bei žinomiausių miesto objektų, kuriame apsilankyti privaloma kiekvienam miesto svečiui. Šie prieš kelis tūkstančius metus įrengti tunelių labirintai stūkso po Odesos miestu ir jo apylinkes, o bendras ilgis siekia apie 2500 kilometrus.

katakombos-odesa-ukraina

Deribasovo gatvė

Vieta tiems, kurie nori aplankyti geriausius ir unikaliausius miesto restoranus, viešbučius, kavines bei parduotuves. Vaikščiodami būsite įsupti į jaukią atmosferą, prie kurios dažnai prisideda gatvės muzikantai, o akis nuo mūrinių pastatų pailsins šalia esantis sodas bei meno kūrinių stotelės.

deribasavo-gatve-odesa-ukraina

Odesos operos ir baleto teatras

Vienas iš miestų pasididžiavimų, kurio neaplankyti būtų nuodėmė. Europoje ir visame pasaulyje žinoma operos ir baleto teatras žavi ne tik santūriu repertuaru, bet ir teatro akustika, kurios dėka girdima net tyliausia detalė.

operos-ir-baleto-teatras-odesa-ukraina

Atostogos pasiūlymai Odesoje

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai