Egzotiškosios Andamanų ir Nikobarų salos: ką pravartu žinoti?

Indijos Andamanų ir Nikobarų salos

Pirmiausia ką būtina žinoti apie Andamanų bei Nikobarų salas yra tai, kad patekus į šias salas užsieniečiai privalo gauti leidimus, kurie išduodami oro uoste. Šiuose leidimuose nurodoma, kuriose salose galima lankytis. Nikobarų salose turistams lankytis draudžiama, o iš dviejų šimtų Andamanų salų keliautojams prieinamos vos keliolika, taip pat sąrašas kasmet keičiasi.

Taigi, kodėl šis salynas toks paslaptingas ir ypatingai saugomas? Ne veltui Andamanų ir Nikobarų salos vadinamos tropiniu Sibiru – čia ypatingai karšta ir vyrauja beveik šimtaprocentinė drėgmė, todėl devynioliktojo amžiaus pabaigoje britai kaip tik šiose žemėse, Port Blair’e (salyno sostinėje) buvo įsirengę kalėjimus ir ten trėmė nepaklusniuosius.

Daugelį metų vietiniai gyventojai nesutarė su aplinkiniais pasauliečiais, buvo užfiksuota daugybė kruvinų išpuolių, kuomet netikėtai užklydę turistai buvo randami su perrėžtomis gerklėmis arba subadyti strėlių. Taip pat nesantaika tvyro ir tarp Indijos valdžios bei šio salyno čiabuvių. Verta paminėti ir tai, kad Nikobarų salose vis dar yra išlikusios kanibalų gentys.

Nepaisant visų šių egzotiškų, o gal ir šiurpokų faktų, Andemanų ir Nikobarų salynas vis tiek yra lankomas turistų dėl keleto priežasčių. Pirmiausia čia žavi įspūdingas povandeninis gyvenimas, kuris ir labiausiai pritraukia turistus iš viso pasaulio. Vandenynas yra visai neužterštas, o vandens augmenija ir gyvūnija tiesiog atima žadą. Tačiau žinokite, kad saulė čia leidžiasi labai anksti, o sutemus ima knibždėti įvairūs gyvūnai, ropliai, o kaikuriose salose ir plėšrūnai, pavyzdžiui, krokodilai.

Taip pat žavi ir ypatingai balto smėlio paplūdimiai su virš vandens nusvirusiomis kokosinėmis palmėmis bei vaizdais tarsi iš atviručių. Keista, tačiau salyno sostinėje yra tik vienas viešbutis, kuris turi patogų priėjimą prie jūros – tai „Pears Resort“, kuriame nakvynė dviems su pusryčiais kainuoja nuo 42 eur. Naktinis gyvenimas šiame salyne, kaip ir pats turizmas vis dar nėra labai išvystytas, tačiau kainos yra tikrai labai žemos, tiek maisto, tiek alkoholio. Netrūksta ir vegetariškų ar veganiškų pasirinkimų.

Taigi, Andamanų ir Nikobarų salos iš tiesų žavi savo nepaliestu gamtos grožiu, ramybe bei šiltu tropiniu klimatu. Pravartu žinoti, jog salyne knibždėte knibžda įvairiausių pavojingų gyvių, todėl visuomet būkite atsargūs ir budrūs, nes pavojų sukelti gali ne tik plėšrūnai, tačiau ir kirmėlės, užkrečiančios kraują. Taip pat gerbkite ir vietinių kultūrą, nepamirškite, kad įžūlus alkoholio vartojimas bei itin atviras kūno demonstravimas čia yra nepriimtini.

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai