Graikų kultūros lopšys - Atėnai

atenai-graikija-pagrindine

Vienas didžiausių ir seniausių miestų Europoje, Graikijos sostinė ir vienas iš Vakarų civilizacijos lopšių – taip galima būtų pristatyti įspūdinguosius Atėnus. Būtent šiame mieste kūrėsi demokratija, buvo surengtos pirmosios Olimpinės žaidynės, neretai miestą galima praminti filosofijos namais. Nepaisant kultūrinio ir architektūrinio palikimo Graikijos pasididžiavimas stebina ir gamtos stebuklais, o vietovę, dėl romantiškos atmosferos neretai pramina antruoju Paryžiumi.

Nors tai ir yra klasikinės istorijos simbolis, būtų klaidinga manyti, jog miestas liko senoviniu – Atėnai vis dažniau minimi kaip vienas iš urbanistiškiausių ir moderniausių miestų Europoje. Būtent čia jūsų laukia aukščiausios klasės viešbučiai, platus ir kokybiškas paslaugų sektorius, restoranai, kavinės, puikiai išvystytas miesto transportas: nuo dviračių takų iki metro. 20 km nuo sostinės įsikūręs tarptautinis Atėnų oro uostas, tad atvykti į šį miestą nepaprastai patogu.

Smagu pažinti istoriją

Taip, taip, taip – visi tingiai atsakytume, jei būtume paklausti ar esame girdėję apie graikų senovės istoriją. Tačiau kiek išgirstų faktų nugulė mūsų galvose? Prieš kelionę prisiminkite bent pagrindinius istorinius įvykius, arba paskaitykite informaciją apie objektus, kuriuos ketinate aplankyti. Tokiu būdu keliauti bus smagiau, o vietovėse praleistas laikas taps įspūdingesnis.

praeities-atenai-graikija

Kada geriausia apsilankyti

Liepa ir rugpjūtis – tikras lankytojų bumas Atėnuose. Būtent šiuo metu miesto populiariausios miesto vietos būna perpildytos žmonių. Žinoma, šiuo laikotarpiu oras būna bene geriausių sąlygų – mažai lietaus, aukšta temperatūra ir kaitri saulė. Jeigu nemėgstate grūsčių ir ieškote ramesnių atostogų, užsukite į Atėnus gegužės-birželio mėnesiais arba rugsėjį-spalį. Būtent šiuo laikotarpiu veikia mokyklos, tad mieste mažiau jaunų žmonių ir lengviau atrasti ramų kampelį. Žinoma, orai tuomet yra šiek tiek vėsesni, dažniau sulaukiama ir lietaus.

turistai-graikija-atenai

Naktinis gyvenimas

Bet kurią vasaros naktį Atėnuose galite praleisti nepamirštamai: kas naktį vyksta aibė renginių lauke, pradedant roko ar klasikinės muzikos koncertais, baigiant baletu. Mieste daug lauko ir vidaus diskotekų ir klubų kur vyksta garsių Graikijos atlikėjų pasirodymai. Daugiausiai naktinio gyvenimo židinių įsikūrę Psiri ir Gazi srityse.

Ką būtina pamatyti

Atėnų akropolis

Dažnai yra sakoma – neesi buvęs Atėnuose, jeigu neesi matęs akropolio. Užkopti į miesto citadelę ir savo akimis pamatyti deivės Atėnės garbei pastatytą šventyklą – itin rekomenduojamas potyris kiekvienam iš turistų.

akropolis-atenai-graikija

Lycabettus

Miesto fone išnyrantis kalnas slepia ypatingą panoramą. Užkopusius čia jus pasitiks ne tik neapsakomai graži miesto panorama, bet ir amfiteatras. Taip pat, šalia esančioje kavinėje galėsite atsipūsti ir dar ilgiau mėgautis matomu vaizdu.

lycabettus-atenai-graikija

Psiri

Didelis kiekis mažų ir siauručių gatvių šiame rajone slepia tikrus pramogų lobius. Būtent šitose gatvėse yra didžiausias kiekis klubų, restoranų, kavinių, barų, galerijų ir kitų vietų, kur linkę burtis vietiniai ir turistai. Neaplenkite šios vietos, kitaip sunkiai galėsite įsivaizduoti, kaip naktimis atrodo Atėnų gyvenimas!

psiri-atenai-graikija

Poseidono šventykla

Nestebina faktas, jog jeigu šventykla yra Graikijoje, daugiausiai šansų, jog ji stovės ant kalvos. Graikų jūrų dievo Poseidono šventykla, taip pat išdygusi ant kalvos, nuo kurios atsiveria puiki panorama!

poseidono-sventykla-atenai-graikija

Monastiraki turgus

Citadelės žemumoje esantis taip vadinamasis blusturgis leis jums pamatyti ir pajausti tikrąją graikišką atmosferą. Iš pirmo žvilgsnio beverčių smulkmenų fone, sau patikusį daiktą gali rasti kiekvienas – nuo 80-ųjų muzikos CD iki iš pirmo žvilgsnio patikusių marškinėlių.

monastiraki-turgus-graikija-atenai

Kelionės ir atostogos į Atėnus

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai