Povandeninį rojų slepianti Hurgada

egiptas-hurghada-pagrindine

Hurgada – vienas populiariausių kurortų ne tik Egipte, bet ir Europoje besilankančiųjų turistų tarpe. Skrydžiai į šį kurortą – vieni populiariausių ir Lietuvoje, kadangi šią vietą spėję pamėgti ir lietuviai.

Sunkiai įtikima, jog dar dvidešimtojo amžiaus pradžioje, šis Raudonosios jūros miestas tebuvo paprastas ir niekuo neišsiskiriantis žvejų kaimelis. Tik prieš kelis dešimtmečius pradėtos vykdyti ekonominės krašto reformos pavertė šią vietą viena žinomiausių tarp turistų. Skrydžiai į Hurghadą nukreipiami į tarptautinį Hurgados oro uostą, kuris yra netoli pačio miesto.

snorkeling-nardymas-egiptas-hurghada

Klimatas

Atkeliavę į Hurghadą bet kuriuo metų laiku tikrai neprašausite – visus metus čia vyrauja taip mėgiama šiluma, didesnis kritulių kiekis aplanko tik žiemos mėnesiais. O panaši temperatūra vyrauja ne tik visus metus, bet ir visą dieną – aukščiausia dienos temperatūra nuo žemiausios nakties temperatūros skiriasi vos keliais laipsniais.

Maistas

Kaip ir kaitinančios saulės, vietų pavalgyti Hurghadoje tikrai netrūksta. Mieste veikia itin didelis kiekis restoranų, greitojo maisto taškų, kavinių, užeigų bei barų, turistus džiugina ir žinomi vardai, tokie kaip „Hard Rock Cafe“, KFC, McDonalds. Vienas populiariausių patiekalų – lietuviams puikiai žinomas kebabas.

Nardymas

Hurgados pasididžiavimas – neapsakomai gražus povandeninis Raudonosios jūros pasaulis. Jei ne jis, greičiausiai miestas nepritrauktų tokios daugybės turistų, tad apsilankius šiame kurorte būtų nuodėmė likti nepatyrinėjus povandeninio pasaulio. Čia galimi dviejų tipų nardymai – paviršutinis bei giluminis. Norint leistis į pastarąjį, ypač svarbu susirasti gerą nardymo paslaugų teikėją, kadangi neriant į gilesnius vandenis, susiduriama su daug pavojų sveikatai bei gyvybei. Tuo tarpu nardymą paviršiumi (snorkeling) gali išbandyti visi: tiek maži, tiek dideli. Praleisti atostogų dieną Hurgadoje nardant paviršiumi gali vidutiniškai atsieiti 25 eurus, o tuo tarpu tikrojo nardymo kaina svyruoja apie 50 eurų.

Ką pamatyti

Dydysis Giftunas

giftun-hurghada-egiptas

Populiariausias Hurgados koralinis rifas. Galite būti tikri, kad matytus vaizdus pamiršti bus sunkoka – susitikimas su povandeniniu pasauliu ne vieną palieka nuostaboje. Tiesa, verta atminti. jog tai yra populiariausias rifas – tai reiškia didelius turistų srautus, tad jeigu ieškote ramybės, verta paieškoti šiek tiek toliau nutolusių rifų.

Mini Egiptas

mini-egiptas-hurghada

Tai muziejus po atviru dangumi, kuris sužavės kiekvieną. Tikslios ir miniatiūrinės žymiųjų statinių kopijos leidžia pažinti architektūros stebuklus. Čia jų net 60, o visi jie buvo dovanoti vietos menininkų.

Smėlio miestas

Vienintelis smėlio miestas Afrikoje bei vidurio rytuose. Čia vyrauja dviejų temų skulptūros – istorinės bei šiuolaikinės kino industrijos. Istorinės architektūros parodoje galėsite išvysti net 22 skulptūrų bei 6 kompozicijas, kurios atspindi žymias legendas, žymių istorijų veikėjus, mitologinius veikėjus. Tuo tarpu kitoje parodoje išvysite net 20 skulptūrų ir 11 kompozicijų, kurias įkūnija visiems gerai žinomi kino bei Disnėjaus personažai.

Delfinų pasaulis

delfinas-hurghada-egiptas

Jeigu svečiuojatės Hurgadoje, užsukite į Dolphin World Būtent čia rengiami patys geriausi jūros gyvūnų pasirodymai. Čia galite išvysti ne tik delfinų, bet ir jūros liūtų, vėplių. Šis delfinariumas iš kitų išsiskiria ne tik išskirtiniu komfortu žiūrovui, bet ir gyvūnams – čia sudarytos kaip įmanoma geresnės sąlygos gyvūnams, jog jie jaustųsi it namie.

Naktinis gyvenimas

Kaip ir kiekvienas kurortas, Hurgada naktimis taip pat nesnaudžia – daugybė barų ir klubų neleis liūdėti net ir labiausiai nuotykių ištroškusiam lankytojui. Nuo The Bartender Bar iki po atviru dangumi įsikūrusio Papas Beach Club – belieka tik išsirinkti. Daugumoje klubų įėjimas nemokamas.

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai