Įdomiausi maršrutai keliaujant automobiliu Turkijoje

Paprasčiausias būdas išsinuomoti automobilį oro uoste atskridus į Turkiją, tačiau rezervuokitės iš anksto tam, kad būtumėt užtikrinti, nes vis dėlto gali atsitikti taip, kad nuomos punktuose automobilių nebebus arba jų laukti reiks iš tiesų ilgai. Šalies keliai yra gan patogūs, žymėjimas aiškus, tačiau kai kurie iš jų naktį prastai apšviesti, todėl savo maršrutą planuokitės atidžiai ir atsižvelgdami į tai. Taip pat nepamirškite, jog tai šalis, kurioje vairuotojai garsėja nemandagiu vairavimu bei greičio viršijimu, todėl būkite atsargūs.

 

Stambulas

 

Ką aplankyti Stambule

Kur apsistoti?

Stambulo Çiragan rūmai yra iš tiesų romantiška bei elegantiška vieta su vaizdu į Bosforo sąsiaurį tarp Europos bei Azijos, jungiantį Juodąją bei Marmuro jūras. Kambariai iš tiesų prašmatnūs, žymi šlovingiausius Osmanų imperijos laikus, tačiau labiausiai pasimėgavimą kelia nesuskaičiuojama galybė baseinų bei lauko restoranai su vaizdu į vandenį.

 

Ką pamatyti?

Žinoma, galite praleisti visas savo atostogas tyrinėdami vien Stambulą bei jo stebuklus, tačiau štai sąrašas vietų tiems keliautojams, kurie turi ribotą laiką ir nori pakeliauti plačiau po visą šalį. Pasigrožėkite išskirtine architektūra Sofijos Soboro muziejuje, kuris kažkada buvo bažnyčia, o vėliau, Bizantijos bei Osmanų imperijos laikais tapo mečete. Netoliese įsikūrusi Sultono Ahmedo mečetė, kuri graži ne tik išorėje, bet ir viduje – išpuošta daugiau nei dviem tūkstančiais rankų darbo keramikinių plytelių, vitražais bei milžiniškais šviestuvais. Apžiūrėkite geriausias Bizantijos freskas bei mozaikas, vaizduojančias Turkijos šventikus bei šlovingus metus. Aplankius seniausius miesto architektūros objektus laikas judėti toliau – aplankykite Didįjį Kapaliçarsisi turgų, kuris yra seniausias ir didžiausias prekybos centras pasaulyje. Jame parduodami kilimai, odos gaminiai, sidabrinės namų apyvokos prekės bei įvairiausi meno kūriniai.

 

Ką valgyti?

“Asitane“ restorane rasite net iki dviejų šimtų skirtingų klasikinių Osmanų imperijos patiekalų, kurie yra pritaikyti šiuolaikiniams gurmanams bei remiasi tradiciniu maisto ruošimo būdu, kurio technika buvo populiari dar prieš penkis šimtus metų…

 


Stambulas – Efesas

Atstumas: 630 km.

Trukmė: 7 valandos, įskaitant dvi valandas plaukimo su keltu

Turkija Efeso miestas

 

Kur apsistoti?

Kadangi keliaujate automobiliu, rekomenduojame patyrinėti mažus kaimelius Efeso apylinkėse. Kilkite į kalną aštuonis kilometrus link Sirince kaimelio, kuriame įsikūręs „Nisanyan“ viešbutis, o jame vos penki kambariai, tačiau įrengti ypatingai jaukiai bei naudojant tradicinį interjerą.

 

Ką pamatyti?

Efese rekomenduojame praleisti vieną ar dvi dienas, o ši vietovė turistams žinomas kaip Europoje geriausiai išsilaikęs senovės romėnų miestas. Tikrai būtina aplankyti Selçuk muziejų, taip pat Artemidės šventyklos liekanas – vieną iš septynių pasaulio stebuklų bei Mergelės Marijos namus, kuriuose, tikima, ji praleido paskutines dienas žemėje.

 

Ką valgyti?

Šalia Selcuk vietovės yra nemažai restoranų, kuriuose kainos išties prieinamos, juose maistas naminis, o aplinka draugiška bei svetinga. Ypač rekomenduojame „Okumuş Mercan“ restoraną, kuriame patiekiami 44 skirtingi griliaus patiekalai, kebabai, taip pat yra ir vegetariškų pasirinkimų, o vidinis kiemelis – jaukus ir išpuoselėtas.

 


Antalija – Kapadokija

Atstumas: 547 km.

Trukmė: 8 valandos trisdešimt minučių

Kapadokijos slėniai Turkijoje

Kur apsistoti?

Įsitikinkite turkų svetingumu „Cappadocia Göreme“ klasikiniame Mažosios Azijos stiliaus viešbutyje, kuris išpuoštas rankų darbo natūraliomis akmens arkomis bei blizgios medienos grindimis. Atsiveriantys vaizdai pro langą gniaužia kvapą – juose matyti magiškos kaminų formos uolienos, kurios ir traukia milijonus turistų.

 

Ką pamatyti?

Tai išties ilgas kelias į šiaurės rytus nuo Stambulo link Kapadokijos, tačiau stebuklingi gamtovaizdžiai bei svaiginanti architektūra tikrai atpirks visą kelionės nuovargį. Pirmąją dieną praleiskite Goreme muziejuje po atviru dangumi, kuriame daugybė vienuolynų, bažnyčių, bei gyvenamųjų namų su nepaprastomis freskomis, žyminčiomis klasikinės Bizantijos architektūrą. Kitą dieną vykite į garsųjį Zelve slėnį ir pamatykite išskirtinės formos uolienas, patyrinėkite urvus bei požeminius Kayamakli bei Derinkuyu miestus. Paskutinį rytą Kapadokiją palikite anksti, nes laukia varginanti 760 kilometrų kelionė atgal į Stambulą, kuri greičiausiai užtruks devynias valandas. Prieš pradėdami kelionę taip pat užsukite į Avanos miestelį, jame galėsite paremti vietinius amatininkus bei įsigyti originalių lauktuvių.

 

Ką valgyti?

Paragaukite tradicinių Mažosios Azijos virtuvės patiekalų „Alaturca“ restorane. Ypač rekomenduojame išbandyti humusą, keptos mėsos patiekalus bei saldžiąją baklavą.

Noriu keliauti į Turkiją?

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai