Įdomūs faktai apie egzotiškąjį Tailandą

Drįstu teigti, kad garsus rašytojas A. Užkalnis (gal ne toks įžymus, kokiu dedasi, bet Lietuvoje gana žinomas) įtikinėdamas, kad nuvykę vasaros viduryje į zoologijos sodą mūsų mylimoje Palangos Basanavičiaus gatvėje, pamatysite viską ko nematę ir vėliau Jūsų niekas nenustebins, neatostogavo Tailande. Apie šią egzotišką šalį sklando daug mitų ir keistų faktų. Gal daugiau stebinančių ir žavinčių, nei šokiruojančių, kaip antai Lietuvos vasaros sostinės įvaizdžio detalės.

Garantuoju, kad žinant šiuos faktus kelionė į Tailandą taps dar spalvingesnė.

Kelionių pasiūlymai į Tailandą

Apie Tailandą

Ilgiausias pasaulyje miesto pavadinimas

Jeigu manote, kad Tailando sostinės – Bankoko – pavadinimas yra Bankokas, labai klystate. Oficialus ir pilnas šio miesto pavadinimas yra Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosim Mahinthara Ayuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit.

Dėl savo ilgumo šis pavadinimas įtrauktas į pasaulio Ginesų rekordų knygą. Lietuviškai jis skambėtų panašiai į: Angelų miestas, didis miestas nemirtingųjų, Puikus devynių brangakmenių miestas, karalystės miestas, Karaliaus rūmų miestas, miestas įkurtas Visvakarman Indra’s Behest.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „bangkok“
Dabar – 2561–ieji metai

Tailande metai skaičiuojami ne pagal krikščioniškąją tradiciją, kaip yra Lietuvoje ir Europoje, Amerikoje. Metai skaičiuojami pagal budistinę erą (tajų k. พุทธศักราช). Ši era prasidėjo 543–aisiais metais pr. Kr., nes teigiama, kad tada buda pirmą kartą pasiekė nirvaną. Todėl Tailandas šiemet sutiko 2561–iuosius.

Įdomu ir tai, kad Tajų saulės kalendorius šalyje buvo įvestas tik XIX amžiuje. Iki to laiko buvo remtasi Tajų mėnulio kalendoriumi.

Pagal budistų kalendorių gyvenama Šri Lankoje, Kambodžoje. Siekiant išvengti nesusipratimų, datos ant maisto produktų užsieniečiams nurodomos ir pagal mums įprastą Grigalijaus kalendorių.
 Miškai ir orchidėjos

Miškai Tailande yra viena iš jautriausių temų. Galbūt jautresnė tik žmogaus galvos palietimas. Šioje šalyje žmogaus galva yra laikoma švenčiausia kūno vieta, todėl negalima jos liesti ar glostyti net patiems mažiausiems. Taigi, iškart po tokių šventvagiškų kai kurių lietuvių įpročių, jautri tema – miškai.

Per paskutinius penkiasdešimt metų iš miškingiausios pasaulio valstybės Tailandas tapo antra pietryčių Azijos šalis, pagal patirtus nuostolius dėl iškirstų miškų.

Šiuo metu vos ketvirtadalį šalies teritorijos užima miškai. Paskutiniais dešimtmečiais buvo bandoma sustabdyti nesuvaldomą miškų kirtimą. Todėl įvestas medienos ruošos draudimas. Deja, tai nelabai keičia situaciją, nes prireiks šimtmečių ir daug investicijų, norint atsodinti buvusius tankius, tropinius miškus. Nepasiturinčiai valstybei tai didelis iššūkis.

Tailandiečiai atrado dar vieną pasipelnymo šaltinį. Daugiau nei 1,5 tūkst. orchidėjų rūšių auga Tailando miškuose. Todėl Tailandas pradėjo eksportuoti nuostabaus grožio orchidėjas. Šiuo metu tai daugiausiai orchidėjų eksportuojanti valstybė pasaulyje.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „orchids in thailand“
Konstitucinė monarchija

Tailandas yra konstitucinė monarchija. Tailando valstybinės vėliavos spalvos simbolizuoja tikėjimą ir monarchiją. Šalyje nacionalinė vėliava pakeliama kiekvieną rytą (8 val.), nuleidžiama vakare (18 val. vietos laiku). Visa ši ceremonija išties įspūdinga. Vėliavos pakėlimo ir nuleidimo procedūra atliekama giedant šalies himną.

Visiems šalies gyventojams ir svečiams rekomenduojama tuo metu būti masinio susibūrimo vietose, tokiose kaip pavyzdžiui, turguje, viešojo autobusų stotelėje, judrioje gatvėje ar aikštėje. Jeigu viešėsite Tailande, nepraleiskite progos stebėti, o gal ir sudalyvauti šiame rituale.

Jeigu ruošiatės į egzotika, laisve, nuotykiais ir spalvomis žėruojantį Tailandą naudinga žinoti, kad:

  • Tailandiečiai nevalgo šakutėmis. Pastarosios skirtos nubraukti maistą nuo šaukšto.
  • Nors daugiau nei devyniasdešimt proc. šalies gyventojų išpažįsta budizmą, pietų Tailandas yra musulmoniškas kraštas.
  • Jeigu norite pademonstruoti ypač didelę pagarbą vyresniam Tailando gyventojui, pasisveikindami suglauskite delnus ties krūtine ir nulenkite šiek tiek galvą.

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai