Ką pamatyti Alikantėje? (I-oji dalis)

Turkio spalvos Viduržemio jūros vandenys, smėlėtieji krantai – tai Alikantė, populiarusis vasaros ir žiemos atostogų kurortas, esantis Kosta Blankoje. Šią saulėtą vietą senovės romėnai vadino Lucentum (liet. šviesos vieta). Poilsiautojus atvykti čia iki šių dienų vilioja malonus klimatas ir paplūdimiai. Nesvarbu, kurioje Alikantės vietoje bebūtumėte, visos kurorto pakrantės atrodo sensacingai, ypač žvelgiant nuo Castillo kalvos, kur atsiveria miesto panorama.

Į Alikantę atvykstančius keliautojus žavi gausybė laisvalaikio ir su kultūra susijusių pramogų. Bene populiariausia čia – kaitintis saulėtuose paplūdimiuose, vaikščioti promenada prie vandens, lankytis istoriniuose monumentuose, įdomybių pilnuose muziejuose, kuriuose gausu ne tik archeologinių radinių, bet ir meno kūrinių kolekcijų. Alikantė taip pat gali pasigirti puikiai įvertintais pastatais bei viešbučiais. Jų pasirinkimas turistams – platus. Nestinga kurorte ir nuostabių sodų bei elegantiškai atrodančių palmių!

 

Ką veikti nuvykus į Alikantę?


Castillo-de-Santa-Bárbara-Ispanija-Alikante

Castillo de Santa Barbara pilis

Įsikūrusi puikioje vietoje, virš miesto, taip lyg atrodo, kad pilis Castillo de Santa Barbara yra išaugusi iš uolų, nuo kurių galima pamatyti jūrą. Kalvos vieta – neatsitiktinė, ant jos stūksanti pilis buvo naudojama kariniais tikslais dar kartaginiečių eroje. Devintajame šimtmetyje islamų Alcazar buvo perimta iš mūrų. Tai padarė Kastilijos krikščionių princas Alfonsas. Mūšis vyko per šventinę Santa Barbaros dieną, dėl to šiandien taip vadinama ant kalvos stūksanti pilis. Per Filipo II karūnavimą pilis buvo atnaujinta renesanso architektūros stiliui būdingomis detalėmis.

Šiandien pilis atvira visiems. Ją apžiūrėti galima savarankiškų ekskursijų metu. Turistus žavi senovinės pilies salės, istorija ir kvapą gniaužiantys vaizdai. Iš čia galima matyti miestą, pakrantę ir šiaurinėje pusėje esančius kalnus. Pilyje gausu istorinių relikvijų. Be to, čia ištisus metus rengiamos parodos.

Vietovė: Benacantil kalnas.


Archeologijos muziejus

Archeologijos muziejus lankytojus kviečia pažinti tūkstantį metų apimančią istoriją. Sukauptoje kolekcijoje matysite priešistorės, klasikinio (graikų, romėnų, pirėnų) laikotarpių ir Viduramžių artefaktus. Kai kurios muziejaus salės dedikuotos Pirėnų kultūrai, romėnų civilizacijai bei Viduramžių periodui. Užsukę į Archeologijos muziejų, turėsite galimybę apžiūrėti senovinių monetų kolekciją, deivės Tanit statulą ir pirėnų keramiką. Labiausiai stulbinanti yra Viduramžių ekspozicija. Joje daugiau kaip 300 objektų. Kitas kvapą gniaužiantis dalykas – tikroviškai atkurta romėnų kasdienio gyvenimo scena. Šiame muziejuje taip pat rasite archeologinių faktų apie Lucentum (Alikantę) bei Illetą, nes būtent čia buvo rasta daugelis artefaktų.

Adresas: Plaza del Doctor Gómez Ulla, Alikantė.


muziejus-dailiuju-menu-alikante-ispanija

Dailiųjų menų muziejus

Dailiųjų menų muziejus – tai istorinis Alikantės centras. Jis įsikūręs XVIII amžiaus Gravina rūmuose, jie kadaise priklausė Lumiares grafui. Čia rasite unikalaus meno kolekciją, sukurtą Alikantės regione. Ekspozicija apima laikotarpius nuo Viduramžių iki anktyvojo XX amžiaus. Muziejuje išvysite Vicente Poveda, Ricardo Navarrete ir Heliodoro Guillen paveikslus. Taip pat ir pavyzdinius Emilio Sala, Antonio Gisbert ir Joaquin Agrasot portretus. Nepamirškite apžiūrėti Joaquin Sorolla – žymiojo ispanų impresionisto darbus. Dailininkas garsėja dėl savo kūrinių, vaizduojančių išorinius objektus, ir mokėjimo ypatingai gerai perteikti šviesas ir spalvas. Dailiųjų menų muziejuje taip pat eksponuojamos įvairios laikinos parodos.

Adresas: 13 – 15 Calle Gravina, Alikantė.


santa-maria-bazilika-alicante-ispanija

Santa Maria bazilika

Istoriniame Santa Kruze Santa Maria bazilika yra seniausia šventovė Alikantėje. Ją pastatė katalikų monarchai dar XIII amžiuje buvusios mešetės vietoje. Gotikinė bažnyčia XVIII amžiuje buvo renovuota – jos fasadas ir interjeras alsuoja baroko stiliaus elementais. Būtinai pamatykite išorėje esančią Mergelės statulą, sukurtą Juan Bautista Borja. O interjero įžymybė – rokoko laikotarpio altorius ir išskirtinė koplyčia.

Adresas: Plaza de Santa María, Alikantė.


san-nicolas-den-bari-katedra-alikante-ispanija

San Nicolas de Bari katedra

Miesto širdyje, šalia miesto aikštės, srūkso XVII amžiaus San Nicolas de Bari bažnyčia. Ji dedikuota miesto šventajam. Nors šventovės išorė – paprasta, interjeras stulbinamo grožio dvasinė erdvė. Šis unikalus istorinis statinys – hererų architektūros stiliaus pavyzdys (architektų mokyklos XVI-XVII amžiaus mokyklos Ispanijoje). Ši architektūra žavinga savo asketiškais fasadais ir tiksliomis geometrinėmis linijomis.

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai