Ką pamatyti Turkijoje? (I-oji dalis)

Nepamirštamo gardumo turkiškos arbatos skonis, burnoje tirpstantys kebabai ir visada derėtis pasirengę prekeiviai! Tai – bene pagrindiniai aspektai, leidžiantys nuo pat pirmojo žodžio suprasti, jog kalbama apie Turkiją! Šalį, į kurią kasmet plūsta tūkstančiai turistų. Ir tikrai ne be reikalo – turkai poilsiautojams parūpino ne tik skanaus maisto ir gėrimų, bet ir lankytinų vietų bei pramogų. Tad pradėkime žvalgytis..!

 


Aya Sofya muziejus

 

Aya Sofya muziejus Turkijoje

Žinomas kaip vienas iš gražiausių statinių pasaulyje, alsuojantis užburiančia Bizantijos laikų šlove – tai Aya Sofya. Šiandien jame įsikūręs muziejus. Tiesa, tai ne tik labiausiai turistų pamėgta atrakcija Stambule, bet ir pagrindinis ekskursijų orientyras Turkijoje. Aya Sofya muziejaus eksterjeras – stulbinamo grožio. Čia išvysite minaretus, atsiradusius iškart po Osmanų užkariavimo. O prabanga alsuojančiame interjere pamatysite freskas, liudijančias Konstantinopolio jėgą ir galią!

 


Efesas

 

Turkija Efeso miestas

Nepamirškite Efeso įrašyti į sąrašą “Privaloma pamatyti!”. Tai miestas, kuriame apstu garsių monumentų bei marmurinių kolonų keliuose. Efesą galima laikyti vienu iš pilniausių romėniškųjų miestų, kuris stūkso iki šių dienų. Užsukę čia turėsite galimybę iš arti pajusti Romėnų imperijos aukso amžių.

 


Kapadokija

 

Kapadokijos slėniai Turkijoje

Siurrealizmo nestokojantys uolėtieji Kapadokijos slėniai! Prie jų prisiliesti svajoja kone kiekvieno fotografo fotoaparato blykstė. Uolų keteros bei kalnų viršūnės saugo nepaprasto grožio panoramą – uolėtus bokštus, suformuotus sąveikaujant vėjui ir vandeniui per ištisus tūkstantmečius. Jei nesate žygių mėgėjai, patariame leistis į apžvalgą oro balionu. Jei to nepakaks, pasivaikščiokite po slėnius, juose atrasite Bizantijos laikus menančias bažnyčias su nuostabių freskų palikimu. Ši vietovė kadaise buvo svarbi krikščionims.

 


Topkapi rūmai

 

Turkija Topkapi rūmai

 

Apsilankę Topkapi rūmuose pasijusite taip tarsi patekote į fantastinį sultonų prabangos pasaulį. Tuomet osmanų imperijos lyderiai sukūrė imperiją, kuri nuo Europos nusitęsė per Viduriniuosius Rytus iki pat Afrikos. Interjerai, kuriuose dominuoja plytelės iš brangiųjų akmenų, sukurs neišdildomą įspūdį apie laikus, kai karaliavo osmanai.

 


Pamukalė

 

Turkija Pamukalė

Vienas iš labiausiai žinomų natūralios gamtos stebuklų. Baltos Pamukalės terasos, atrodančios taip lyg būtų nuklotos sniegu, puikiai dera prie žalio kraštovaizdžio. Nors minėtosios baltosios terasos yra orientyras Turkijoje, tačiau nepamirškite pamatyti ir vijokliais apipintus Romos Hierapolio griuvėsius, taip pat stūksančius ant šio kalcito kalno viršūnės.

 


Sumela vienuolynas

 

Turkija Sumela vienuolynas

Ši svaiginamo grožio vieniša šventovė pastatyta taip, kad, atrodytų, jog žiūri tiesiai į “uolos veidą”. Sumela vienuolynas – turistų pamėgta pramoga Juodosios jūros pakrantėje. Apleistame krikščioniškame regione, kuriame stūkso ši šventovė, ji yra tarsi šviesulys – užsukę čia išvysite kvapą gniaužiančias freskas, tai – tiesiog privaloma pamatyti vieta, jei keliaujate Turkijos šiaurės rytiniame regione.

Nebrangios kelionės į Turkiją

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai