Ką pamatyti Turkijoje? II-oji dalis

Ką aplankyti Turkijoje

Keliaujantiems į Turkiją verta žinoti, kad nuvykus į šią šalį, nusivilti tikrai neteks! Svarbiausia žinoti šalį garsinančius orientyrus, o tada leistis į pažintinius nuotykius. Nesvarbu, kurią vietą aplankysite pirmiausia, ar ką nuveiksite, įspūdžių tikrai bus! Štai, Jums dar keletas dėmesio vertų vietelių Turkijoje!

 


Nemruto kalnas

 

Turkija Nemruto kalnas

Tai – antkapinė šventovė. Čia išsibarščiusios suskilusios monumentų liekanos, saugomos iki šiol. Tad ši vieta Turkijoje vis dar sulaukia milžiniško archeologų susidomėjimo. Milžiniškos akmeninės galvos statula, pamiršto dievo, stūkso ant Nemruto kalno viršukalnės tarsi žvelgdama į kraštovaizdį.

 


Ani

 

Ką pamatyti Turkijoje Ani miestas

Apleisti pastatai, menantys Šilko kelio laikus, tai – Ani miestas, įsikūręs netoli sienos su Armėnija. Kadaise šis miestas buvo Armėnijos sostine. Tačiau XIV amžiuje jis šio statuso neteko – įsiveržė mongolai, vyko žemės drebėjimas. Šie ir daugelis kitų veiksnių neabejotinai prisidėjo prie Ani miesto sunaikinimo. Nuostabaus grožio raudonų plytų pastatai vis dar žavi atvykstančius turistus. Taip pat nepraleiskite progos aplankyti Atpirkėjo bažnyčios ar Šv. Jurgio bažnyčios. Išvysite įmantrų marmurą ir freskas, kurios vis dar aiškiai matomos.

 


Aspenda miestas

 

Ką pamatyti Turkijoje Aspenda miestas

Antalijos pietuose įsikūręs Aspenda miestas, kuriame pamatysite Romėnų teatrą. Jis vis dar nepalieka abejingų savo pompastika ir Marko Aurelijaus taisyklėmis. Sakoma, jog šis teatras – pasaulio klasika. Tai viena iš mėgstamiausių antika alsuojančių pramogų keliautojams.

 


Kruizas jachta po Viduržemio jūrą

 

Ką veikti Turkijoje

Viduržemio jūros pakrantė, supanti Turkiją, stulbina griuvėsiais. Čia tikrai yra ką nuveikti, tačiau dažniausiai poilsiautojai mėgaujasi saulės spinduliais ir pakrantės vaizdais. Jei leisitės į kruizą jachta, būtinai aplankykite Bodrumo bei Fetijos kurortus. Miškų, šlaitų, slaptosios įlankėlės, nedideli balto smėlio paplūdimiai ir šimtai išsibarsčiusių salelių. Tad keliaujant jūra tikrai netrūks stulbinančių vaizdų. Kruizas sužavės net ir išrankiausią poilsiautoją.

 


Pergamas

 

Ką pamatyti Turkijoje Pergamo miestas

Turkija gali pasigirti graikų-romėnų laikų griuvėsių gausa, tačiau niekas kitas taip nežavi kaip antikinis miestas Pergamas. Kadaise miestas buvo vienos iš seniausių bibliotekų pasaulyje namais. Šventyklų likučiai vis dar pirmauja tarp žinomiausių pasaulyje.

 


Oludenizas

 

Turkija Oludenizas

Turkio spalvos vanduo. Žalias miškas, vedantis į nuo uolos į balto smėlio paplūdimį. Visa tai rasite Oludenize netoli Fetijos. Čia pamatysite populiariausią Turkijos paplūdimį ir vaizdus primenančius atviruką. Šios vietos populiarumas neslopsta. Jei atvyksite čia tuomet, kai nebus vietos paplūdimyje, nenusiminkite, naudinga pasižvalgyti po apylinkes – panorama atims žadą net ir pačiam išrankiausiam. Jei mėgstate nuotykius, leiskitės į juos parasparniu! Bus ką prisiminti!

Nebrangios kelionės į Turkiją

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai