Ką veikti Londone? (I-oji dalis)

Didžioji Britanija Londonas

Ne paslaptis, jog Londonas yra viena iš pagrindinių krypčių turistams, vykstantiems pasižvalgyti į Didžiąją Britaniją. Sakoma, kad šis miestas kasmet sulaukia apie 15 000 lankytojų. Didžiosios Britanijos sostinė alsuoja energija, yra meno ir pramogų centras. Teatrai čia visuomet užpildyti žiūrovais. Taip pat ir muzikos renginiai nestokoja susidomėjusių. Taigi kultūrinių atrakcijų Londone netrūksta: nuo karališkųjų rūmų iki parlamento, nuo romėnų griuvėsių iki pilių bei katedrų. Tad tyrinėdami šį miestą nenuobodžiausite, veiklos užteks nuo ryto iki vakaro kas dieną.

 

Bekingemo rūmai ir sargybos eisena

Vienas iš pastatų-ikonų Didžiojoje Britanijoje – Bekingemo rūmai taip pat savo išskirtinumą Londone sustiprina pompastišku reginiu – sargybos eisenos scena. Kiekvieną sezoną reginys 11:30 valandą tai sutraukia minią žmonių. Procesija nestokoja spalvų ir muzikos bei yra nemokama. Tas pats vyksta ir prie Šv. James rūmų, kur taip pat galėsite stebėti šį renginį.

Bekingemo rūmai, pastatyti 1837 metais, tapo Karališkąja rezidencija Londone nuo karalienės Viktorijos. Jei norite sužinoti, ar karalienė yra viduje, pažvelkite į vėliavos stiebą ant pastato. Jei vėliava plevesuoja dieną ir naktį – karalienė namie. Per svarbius valstybinius įvykius karalienė ir kiti karališkosios šeimos nariai gali pasirodyti cebtriniame statinio balkone.

Tuomet, kai ji išvyksta į savo vasaros rezidenciją Škotijoje, turistai gali įsigyti bilietus į ekskursijas po kambarius, karalienės galeriją ir pan. Kai lankysitės rūmuose, pasistenkite atvykti, kai vyksta sargybos eisena, paragaukite popietės arbatos. Ekskursija yra puikus būdas pamatyti vietos įžymybes per trumpą laiką, sužinoti istoriją. Tai neabejotinai paliks įspūdį tiems, kurie lankosi Londone pirmą kartą, ir ne tik.

Adresas: Buckingham Palace Road SW1, Londonas

Artimiausia metro stotelė: St. James’s Park (Circle, District metro linijos), Victoria (Circle, District, Victoria metro linijos).

 

Britų muziejus

Muziejuje išvysite vieną garsiausių pasaulyje senienų kolekciją. Čia yra daugiau kaip 13 milijonų artefaktų iš Senovės laikmečio. Tarp kurių – neįkainojami daiktai iš Asirijos, Babilonijos, Kinijos, Europos ir kitų. Sunku apsispręsti, nuo ko pradėti, čia užsukus. Išduosime paslaptį, jog turistus labiausiai žavi prieštaringasis Elgino marmuras iš Partenono (klasikinis Senovės Graikijos marmuro skulptūrų ir architektūrinių liekanų rinkinys). Taip pat Rozetės akmuo – milžiniškas Ramzio II-ojo biustas, Egipto mumijos ir įspūdingas romėnų sidabro lobis iš IV amžiaus.

Adresas: Great Russell St WC1, Londonas

Artimiausia metro stotelė: Tottenham Court Road (Northern, Central).

 

Londono tvirtovė ir Tauerio tiltas

Nuo kalėjimo iki rūmų. Didinga Londono tvirtovė atliko daug funkcijų įvairiuose laikmečiuose. Vienas iš ikoniškiausių pastatų Britanijoje, tai – pasaulio paveldas, kuris tiesiog alsuoja istorijos turtingumu, kuriuo dalinamasi su lankytojais. Šią masyvią baltą tvirtovę 1078 metais pastatė Viljamas Užkariautojas. Viduje išvysite karališkąją ginkluotę ir šarvus. Taip pat daugybę įvairių parodų. O Tauerio tiltas su dvejais milžiniškais bokštais, siekiančiais 61 metrą aukščio, virš Temzės upės, yra geriausiai žinomas orientyras Londone. Čia puikiai praleisite laiką, ypač vasaros sezonu. Įsigykite bilietą į Londono tvirtovę kartu su ekskursijomis, taip sumokėsite mažiau, o įspūdžių bus itin daug. Be viso to, išvengsite grūsčių, sutaupysite laiko ir nenuvargsite.

Tauerio tiltas. Adresas: Tower Bridge Road SE1, Londonas

Artimiausia metro stotelė: Tower Hill (District, Circle metro linijos), London Bridge (Northern, Jubilee metro linijos).

Londono tvirtovė. Adresas: Tower Hill EC3, Londonas

Artimiausia metro stotelė: Tower Hill (District, Circle metro linijos), London Bridge (Northern, Jubilee metro linijos).

 

Didysis Benas (Big Ben) ir Parlamentas

Įsivaizduojant Londoną, mintyse neabejotinai iškyla 97 metrų aukščio bokštas, “saugantis” milžiniško dydžio laikrodį bei varpą – Didysis Benas (Big Ben). Tai tokia pati ikona Londone kaip ir Tauerio tiltas. Šis objektas yra žinomas taip pat seniai kaip BBC radijo signalas. Netoliese yra Parlamento rūmai, kuriuose įsikūrusi Britanijos vyriausybė jau daugelį amžių. Ekskursijos į Parlamento pastatus suteiks Jums galimybę pamatyti realius debatus ir politines diskusijas. Iš Parlamento aikštės pateksite į vyriausybės pastatus.

Didysis Benas. Adresas: Bridge Street SW1, Londonas

Artimiausia metro stotelė: Westminster (Circle, District, Jubilee metro linijos).

Parlamento rūmai. Adresas: Bridge Street, SW1, Londonas

Artimiausia metro stotelė: Westminster (Circle, District, Jubilee metro linijos)

 

Westminsterio abatija

Westminsterio abatija nuo ankstyvojo VII-ojo amžiaus buvo siejama su krikščionybe. Jos tikrasis pavadinimas – Collegiate Šv. Petro bažnyčia, Westminsteryje. Westminsterio vienuolynas buvo įkurtas Edvardo Išpažinėjo 1065 metais kaip jo laidojimo vieta. Nuo jo mirties – 1066 metų iki Džordžo II (700 metais vėliau) daugelis valdovų čia buvo ne tik karūnuojami, bet ir laidojami. Be to, ši vieta itin populiari Karališkųjų vestuvių iškilmėms kelti.

Adresas: Broad Sanctuary SW1, Londonas

Artimiausia metro stotelė: Westminster (Circle, District, Jubilee metro linijos), St. James’s Park (Circle, District metro linijos).

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai