Ką veikti Malagoje?

Ispanijos kurortinis uostamiestis Malaga

Malaga – uostamiestis, įsikūręs pietų Ispanijoje, autonominiame Andalūzijos regione, netoliese Gibraltaro. Šis kurortas yra vienas iš svarbiausių šalies uostų. Malagoje klesti cukraus, vyno, medvilnės, tekstilės, chemijos pramonė. Tačiau visa tai tik maža dalis to, ką šis miestas gali pasiūlyti poilsiautojams.

Juk tai – vienas iš populiariausių Ispanijos kurortų, kiekvienais metais pritraukiantis tūkstančius poilsiautojų. Jei ieškote ramaus poilsio ir pramogų, besitęsiančių iki paryčių įvairovės – Malaga Jums tiks. Šis miestas nestokoja spalvų ir meniškumo auros. O ką jau kalbėti apie ispanišką temperamentą, kurį pajusite vos čia atvykę.

Malaga turistus vilioja nuostabaus grožio paplūdimiais, aukščiausios klasės viešbučiais bei visada džiuginančiu puikiu oru. Šiame mieste kone ištisus metus šviečia saulė, o oro temperatūra sušyla iki 30 laipsnių karščio. Jei svajojate apie šiek tiek vėsesnį ir gaivesnį orą atostogų metu, apsilankykite Malagoje kovo – gegužės mėnesiais. Kuomet danguje jaukiai šviečia saulė, lepinanti malonia šiluma.

 


Malaga. Veiklos nepamirštamoms atostogoms.

 

Gibralfaro pilis, Alcazaba tvirtovė ir romėnų teatras

Ką veikti Malagoje

Vieta, kurią rekomenduojame aplankyti – Gibralfaro pilis, itin pamėgta poilsiautojų. Iš čia atsiveria vaizdingas miesto peizažas. Tad akims tikrai bus kuo gėrėtis. Patariame pasivaikščioti palei sieną, kuri jungia pilį su sodais, fontanais bei nuostabiu Alcazaba tvirtovės kiemu. Šioje vietoje nuostabu gėrėtis saulėlydžiu arba tiesiog skirti akimirką poilsiui pasirinktą popietę. Po 14 val. įėjimas – nemokamas. Kitu metu patekimas į abi vietas – 3,55€. Taip pat nepraleiskite progos aplankyti Romėnų teatrą, kurį pastatė imperatorius Augustas. Teatras atrastas 1951 metais. Šiandien jame organizuojami pasirodymai po atviru dangumi. Įėjimas nemokamas.

Gibralfaro pilis. Adresas: Monte de Gibralfaro, s/n, pašto kodas: 29016, Málagos provincija

Alcazaba tvirtovė: Adresas: Calle Alcazabilla, 2 pašto kodas :29015, Málagos provincija

 


Paragaukite gardaus Malagos vyno

 

Malagos senamiestyje yra dvi puikios vietos, kuriose galėsite pasimėgauti geriausiais vietiniais Malagos vynais bei paskanauti autentiškų vietinės virtuvės patiekalų. Rekomenduojame apsilankyti vyno bare “El Pimpi” popiet arba vėlai vakare ir atsipalaiduoti su taure skanaus malagietiško vyno rankoje. Atvykę čia pajusite senosios Malagos dvelksmą. Šioje vietoje išvysite senovines plyteles, statines ir nuotraukas su žinomų žmonių parašais, kurie čia apsilankė. Kita vieta, į kurią siūlome užsukti, – “La Casa del Guardia” ar “Guardhouse” – tai seniausia smuklė Malagoje.

Informacija apie barą “El Pimpi”

Informacija apie seniausią Malagos smuklę “La Casa del Guardia”

 


Picasso muziejus

Ką veikti Malagoje

Apsilankymas, kurį praleisti būtų tikra nuodėmė – Picasso muziejus! Menininkas Pablo Picasso gimė Malagoje. Tad šiame mieste yra jam dedikuotas muziejus, įsikūręs rūmuose “Condes de Buenavista”. Pastatą puošia maurų elementai, tačiau statinys nestokoja modernumo. Muziejuje išvysite daugiau kaip 200 vieno iš geriausių dvidešimtojo amžiaus menininkų paveikslų. Žvilgtelėkite ir į rūsį. Jame turėsite galimybę pamatyti finikietiškosios Malagps (XII a. pr. Kr.) ir romėnų architektūros liekanas.

 

Informacija apie muziejų

 


Paskanaukite keptų sardinių ir paplaukiokite baseine

 

Kita poilsiautojų mėgstama vietovė – tai senasis žvejų rajonas El Palo, kur galėsite paragauti keptų sardinių (espeto de sardinas) arba keptos žuvies (pescaito frito). Abu šie patiekalai yra bene kiekviename čia esančiame paplūdimio bare. Keptos sardinės Malagoje yra itin paplitęs valgis. Patiekalą sudaro šešios sardinės, suvertos ant pagaliuko bei iškeptos ant įkaitusių žarijų tiesiog paplūdimyje. Šio skanėsto kaina 20-30€. Jei norite tikrai skaniai pavalgyti, patariame rinktis restoraną “Palo El Tintero. Tai – unikali vieta, kurioje padavėjai kiekvienam patiekalui įsigyti skelbia aukcioną. Žinoma, Jums seksis kur kas geriau, jei šiek tiek suprantate ispaniškai! Po to, kai palepinsite gomurį, paplaukiokite viename iš Pedregalejo paplūdimių. Ši vietovė gerai žinoma vietinių Malagos gyventojų. Sakoma, jog čia vyrauja draugiška ir rami atmosfera. Dienos pabaigai rekomenduojame stabtelėti paplūdimyje ir atsipalaiduoti gurkšnojant mėgstamą gėrimą vienoje iš kavinių terasų.

 


Malagos katedra – La Manquita

Ką veikti Malagoje

La Manquita – Malagos miesto simbolis, iškilęs čia XV amžiuje, mečetės vietoje. Vietinių ji vadinama “vienaranke moterimi”, nes pietinis jos katedros bokštas taip ir nebuvo baigtas. Gyventojai neslepia, jog didžiuojasi turėdami tokią originalią katedrą. Jei nuspręsite užsukti į vidų, pažvelkite į sudėtingas skulptūrų detales, raižytas choro vietoje. Šį darbą atliko Pedro de Mena.

 

Adresas: Calle Molina Lario, 9 ,29015 Málaga

 


Vakarinis pasivaikščiojimas gurkšnojant kavą ar smaližiaujant

 

Nepraleiskite marienda vadinamo laiko Malagoje. Jis prasideda nuo 17 val. ir tęsiasi iki 19 val. Pasivaikščiokite Calle Larios – pagrindine miesto arterija, Garanada, La Merced ir Molina Lario gatvėmis. Rekomenduojame stabtelėti ir atsigerti kavos, Jei išalksite, apsilankykite “Casa Aranda”, o smaližiams puikiai tiks fantastiškosios arbatinės San Augustin gatvėje. Trokštantiems daugiau prašmatnumo bei elegancijos rekomenduojame terasą, įsikūrusią AC Malaga Palacio. Atsipalaiduokite gurkšnodami mėgstamą gėrimą ir mėgaudamiesi nuostabiais katedros vaizdais.

 


Malagos Pier 1 uostas ir malonūs netikėtumai

 

Malagos Pier 1 uostas yra puiki vieta pasivaikščiojimams. Plati erdvė, atverta 2011 metais. Iš čia atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai į Gibralfaro pilį bei Alcazeba tvirtovę. Naktimis uostas tampa magiška vieta – barai, restoranai, parduotuvės bei ledainės. Panorėję galite pasivaikščiodami eiti iki pat pabaigos – pasieksite Malagueta, ir išsimaudyti paplūdimyje arba atsipalaiduoti promenadoje su mėgiamu gėrimu rankoje. Rekomenduojame išbandyti abu dalykus!

 


La Conception botanikos sodas

Ką veikti Malagoje

Nuostabi vieta, taikos oazė mieste, puikiai tinkanti pertraukėlei poilsio. Rekomenduojame prisėsti su mėgiamu skaitiniu rankose ir pajusti augalų apsupties galybę, mėgaujantis fontanais, takais. Čia išvysite didingiausius tropinius ir subtropinius sodus visoje Europoje. Įėjimo kaina – 5,20€ asmeniui. Už šį mokestį Jūs taip pat galėsite leistis į ekskursiją su gidu. Tai – nuostabus būdas praleisti dieną. Šis botanikos sodas gali didžiuotis savo istorija, kurią Jums papasakos gidas.

 

Adresas: Camino del Jardin Botanico, no. 3 – 29014 Malaga

 


Muziejus Thyssen

Ką veikti Malagoje

Muziejus duris atvėrė 2011 metais. Jame išvysite didelę XIX amžiaus ispanų dailininkų paveikslų kolekciją. Thyssen pastatas taip pat palieka didelį įspūdį. Jis turi nuostabų vidinį kiemelį ir stilingą dovanų krautuvėlę.

 

Daugiau informacijos apie muziejų rasite čia.

 


Pažvelkite į kasdienybę Malagoje iš arti

Vietiniai Malagos gyventojai garsėja atvirumu, draugiškumu, linksmumu bei paslaugumu. Rekomenduojame Jums išeiti pasivaikščioti po miestą maždaug 23:30 val. Įsitikinsite, jog tai – tikrų tikriausia tiesa. Geriausia vieta vakariniams pasivaikščiojimams – Mitjana aikštė senajame miesto centre. Kiekvieną vakarą jo aplinka pulsuoja energija bei gausybės žmonių šurmuliu. Rekomenduojame įsilieti į veiksmą!

 

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai