Ką Verta Pamatyti Kopenhagoje?

Ką pamatyti Danijos sostinėje Kopenhagoje

Tiems, kurie nuspręsite paviešėti Danijos sostinėje Kopenhagoje, gali prireikti orientyro, ką ir kur verta pamatyti! Tad Tedo.lt komanda nusprendė pasirūpinti šiuo dalyku. Keliautojai, štai Jums mūsų patarimai, kad atostogų laikas Kopenhagoje neprailgtų ir būtų turiningas!

Nuvykę į Kopenhagą apsilankykite pramogų parke “Tivoli Gardens”. Ši vieta tiks ir patiks visų amžiaus grupių turistams.

 

Nyhavn (literatūriškai vadinamas “Naujuoju uostu”) – tai 17 amžių menantis senas uostas. Puiki vieta nepakartojamiems įspūdžiams. Jei keliaujate į Danijos sostinę šiltuoju metų laiku, galite leistis į ekskursiją uosto kanalu.

 

Frederick’o bažnyčioje

(dar vadinamoje “Marmuro bažnyčia”). 1740-aisiais metais bažnyčią suprojektavo architektas Nicolai Eigtved. Ši vieta itin populiari, joje lankosi net Danijos karališkoji šeima. Netoli yra rusų cerkvė, o priešais Frederick’o bažnyčią pamatysite Amalienborgą – karališkuosius rūmus.Juos galėsite apžiūrėti iš tolo, užeiti į vidų neleidžiama.

Undinėlė

Atvykę į Kopenhagą Jūs tiesiog privalote pamatyti garsiąją “Undinėlę”. Tai bronzinė statula, kuriai 2013-aisiais sukako 100 metų. Undinėlės statula yra vandenyje, ant akmens, “Langelinie” promenadoje.

 

Netoli “Undinėlės” yra tvirtovė, vadinama “Kastellet”. Nuvykę ten, pamatysite daugybę gražių dalykų. Vienas iš jų – nuostabi bažnyčia. Tik besigrožėdami šiomis apylinkėmis nesėskite ant žolės.

 

Rosenborgos Pilis

Taip pat verta pamatyti Rosenborg pilį. Ši pilis tai – karališkasis ermitažas, stūksantis karaliaus sode, pačioje Kopenhagos širdyje. Atklydę čia turėsite galimybę išvysti meno vertybes bei kitokią grožybę, kuri skaičiuoja jau 400 metų.

 

Greta Rosenborgo pilies yra nacionalinė Danijos galerija “Statens Museum for Kunst”. Muziejuje kolekcionuojami Danijos bei kitų šalių menai nuo 14 amžiaus iki šių dienų.

 

Kita vieta – Kristianija. Aplink keisti namai, muzika, aplinka kvepia piktžolėmis.

 

“Gelbėtojo” bažnyčią

Netoli Kristianijos rasite baroko stiliaus “Gelbėtojo” bažnyčią. Statinys garsus spiralės formos laiptais. Užkilus jais atsiveria puikus vaizdas į Kopenhagos centrą.

 

Apvalusis Bokštas

Taip pat nepraeikite pro šalį, kai pamatysite Rundetarn (“Apvalųjį bokštą”). Tai – 17 amžiaus bokštas centrinėje Kopenhagos dalyje. Šis bokštas yra architektūrinis projektas – astronominė observatorija. Jojimo laiptai veda į spiralės formos koridorių. Iš viršaus atsiveria didingi Kopenhagos aplinkos vaizdai. Viršuje yra bučinių suolelis. Ant jo galima prisėsti su mylimuoju ar kitu brangiu žmogumi ir žavėtis vaizdais. Šiame bokšte taip pat rasite biblioteką, kurioje didelė erdvė skirta menui. Yra kavinė. Galėsite grožėtis moderniu menu, instaliacijomis. Čia dažnai vyksta koncertai ir kiti pramoginiai įvykiai.

 

Christianborg rūmai.

Beveik Kopenhagos centre yra Christianborg rūmai – oficiali Danijos parlamento rezidencija (Ministro pirmininko ofisas bei Aukščiausiasis teismas).

 

Karališka Danijos biblioteka

Patartina apsilankyti Karališkoje Danijos bibliotekoje. Tai – nacionalinė šios šalies ir jos universiteto biblioteka. Ji – itin didelė. Viduje labai gražu ir įdomu. Naujasis bibliotekos statinys vietinių vadinamas “juoduoju deimantu”.

Operos ir baleto teatras.

Būtinai aplankykite Operos ir baleto teatrą. Sakoma, jog šis statinys yra moderniausias tokio tipo pastatas ne tik Danijoje, bet ir viso pasaulio mastu.

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai