Kaip pasiruošti kelionei į Tailandą?

Egzotinė kelionė garantuoja naujus įspūdžius ir žinias, iššūkius. Jai reikia atitinkamai pasiruošti, o tai reiškia, ne tik susipakuoti apatinius ir dantų šepetėlius, bet ir praleisti valandų valandas, studijuojant atostogų maršrutą, ruošiant dokumentus, nepamiršti pasiskiepyti, pasidomėti kokių vaistų gali prireikti kelionės metu…

Atostogų pasiūlymai į Tailandą

Kelionių įspūdžiai priklauso nuo to kaip susiplanuosite maršrutą. Populiariausia pradedančių keliautojų klaida – stengtis aprėpti daug. Tarkim, planuodami dviejų savaičių kelionę Vietnamas – Kambodža – Tailandas, Jūs daugiau laiko praleisite autobuse arba traukinyje, nei godžiai geriant į save egzotika alsuojančių šalių papročius, istoriją ir tradicinių patiekalų teikiamą malonumą gomuriui.

Todėl susiplanuokite kelionės maršrutą ne pagal kilometrų skaičių, o objektus. Pageidautina, esančius kuo mažesniu atstumu vienas nuo kito. Leiskite sau mėgautis kiekviena kelionės minute, o ne prakaituoti traukiny, susispaudus, kaip silkės statinėje, su kitais save nuskriaudusiais likimo broliais.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „maršruto planavimas i tailanda“

Vykstant į turistinę kelionę, Tailando pasienyje keliautojai gali gauti penkiolika dienų galiojančią vienkartinę keliautojo vizą. Dokumentus galima pateikti ir per kelionių agentūrą. Neretai jų sutvarkymas įeina į kelionių agentūros siūlomo kelionių paketo kainą, todėl Jums tai papildomai nieko nekainuos.

Jeigu nuspręsite į Tailando Karalystės garbės konsulatą (adresas Jogailos g. 9/ Smetonos g. 1, Vilniuje) kreiptis tiesiogiai, už vizą teks sumokėti – 30 – 50 eurų. Kaina priklauso nuo to kaip greitai reikia gauti dokumentą. Jeigu gyvenate užsienyje, Jums derėtų kreiptis į toje šalyje esantį Tailando konsulatą. Konsulate turėsite užpildyti nustatytos formos prašymą, pateikti galiojantį dokumentą.

Prieš ruošiantis į kelionę, būtinai pasidarykite paso ir vizos kopijas. Jas laikykite skirtinguose krepšiuose. Jeigu nutiktų blogiausia kas gali nutikti toli nuo namų ir pamestumėte dokumentus – Lietuvos konsulatui būtų lengviau nustatyti Jūsų tapatybę. Gali nutikti ir komiškų situacijų, nuo kurių Jus apsaugos dokumentų kopijos.

Mano kolegė, kaip priklauso kiekvienai save gerbiančiai moteriai, po gimdymo nemažai papilnėjo. Taigi, į Tailandą ją įleido, o išleisti nenorėjo. Esą, suabejojo ar pasas yra jos. Juk nuotrauka gražios blondinės, o prieš akis mato banginį šlykščiai raudonai padažytomis lūpomis. Viskas baigėsi tuo, kad išsigandusios ir klaikiai besikeikiančios lietuvaitės tikrino pirštų antspaudus. Po tokios itin egzotiškos procedūros, ji išgirdo lėkštą I’m so sorry, su visais lagaminais ir vyru, vos spėjo į lėktuvą.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „visa of thailand“

Laikantis keliautojo ABC apsisaugosime nuo nemalonių netikėtumų. Todėl medikai rekomenduoja, prieš išvykstant į egzotinę šalį pasidomėti ir nepamiršti pasiskiepyti privalomais skiepais. Jeigu neturėsite pažymos, kad esate paskiepyti, Jūsų gali tiesiog neįleisti į šalį. Tačiau Tailandas – ne tas atvejis. Keliaujant į Tailandą, privalomų skiepų nėra, nors medikai rekomenduoja saugoti save ir papildomai pasiskiepyti nuo hepatito A ir stabligės.

Jeigu vartojate vaistus – juos būtinai turėkite su savimi. Atsargumo dėlei, pasiimkite ir gydytojo išrašytą receptą jiems. Taip pat būtinai pasirūpinkite dezinfekcinio skysčio ir vaistų nuo viduriavimo atsargomis. Nori nenori, o tokių kelionių žurnaluose nutylimų istorijų yra ne viena ir ne kelios. Verta pasirūpinti ir papildomais vaistais, kurių, Jūsų nuomone, gali prireikti. Juk retas tailandietis, dirbantis ne turizmo, o prekybos sektoriuje, geba suprantamai kalbėti angliškai. Dažniausiai jie vapa tris kažkokiam filme girdėtus žodžius, aiškiai į klausimą, kur vaistai nuo temperatūros neatsako, tik linguoja. Suprask, ton pusėn. Tada išmintingas keliautojas žino, kad reikia traukti ieškoti kitos aukos ir leisti pasimetusiam tailandiečiui ramiai gyventi toliau.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „vaistinele“

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai