Kelionių gidas Kutaisyje

gudauri-gruzija-pagrindine

Gruzija – šalis vis labiau traukianti turistus, o lietuviai čia itin mėgstami. Iš tiesų populiaru po šalį keliauti automobiliais bei mėgautis nepaliesta gamta, kalnais, naminiu vynu bei vietinių gyventojų svetingumu. Viena iš privalomų stotelių – Kutaisis, antras pagal dydį Gruzijos miestas ir bene seniausias pasaulyje, stebinantis savo turtinga istorija bei lankytinais objektais. Skrydžiai iš Vilniaus į Kutaisį tiesioginiai, dažnai taikomi pigūs pasiūlymai, todėl priežasties neapsilankyti – nėra!

Pagrindinė informacija:

Atvykus į Kutaisio oro uostą taip pat reiks susirasti transportą, kuriuo galėsite nukeliauti iki pat miesto. Esant poreikiui eurus išsikeisti į gruzinišką valiutą larį padaryti galėsite taip pat oro uoste, šalia migracijos departamento yra įsikūrusi valiutos keitykla. Kutaisio oro uostas yra nutolęs 31 kilometrą nuo miesto centro, todėl štai keletas būdų kaip jį pasiekti:

  • Maršrutiniu autobusu “maršrutka. Iš oro uosto eikite link pagrindinio kelio, kuriame ir yra autobusų stotelė. Maršrutka važinėja kas dvidešimt minučių ir kainuoja du larius (0,76 euro centus). Taip pat yra ir privatūs autobusai, kurie jus nuveš tiesiai į viešbutį – vairuotojai turistus pasitinka tiesiai iš skrydžių prie pat vartų ir siūlo savo paslaugas, kurios kainuoja 1,91€. Bilietus iš anksto galite užsisakyti www.georgianbus.com.
  • Taksi. Dėl kainos tarkitės iš anksto, vairuotojas tikriausiai prašys dvidešimt penkių larių, tačiau derėkitės iki dvidešimties. Permokėti tikrai neverta, nes taksi kainos oro uoste ir taip gerokai išpūstos, o jei norite pagelbėti šalies ekonomikai, tikrai rasite geresnį sprendimą.

Nepamirškite, jog Gruzija – tai šalis, kur tvarkos ir punktualumo tikėtis tikrai nereikia, todėl atsipalaiduokite ir mėgaukitės vietinių gyventojų ritmu – sekti tvarkaraščius ir viską detaliai planuoti tikrai neverta, viskas vistiek pasisuks kita, tačiau nuotykių kupina, linkme!

kutaisis-gruzija-viesbutis-vaizdas

Lankytini objektai Kutaisyje:

Nors kol kas Kutaisis vis dar nėra pramogų miestas ir turistai dažniau lanko Gruzijos sostinę Tbilisį, tačiau čia pamatyti tikrai yra ką. Pateikiame jums keletą vietų, kurių nevalia praleisti!

Bagrati katedra

Ši katedra įtraukta į UNESCO saugomų objektų sąrašą ir yra tikras Viduramžių Gruzijos architektūros šedevras. Ji įsikūrusi ant Ukimerioni kalno viršūnės, pusvalandis kelio pėsčiomis nuo pagrindinės Kutaisio aikštės. Rekomenduojame ją aplankyti tuo metu, kai vyksta mišios – tikrai magiška ir unikali atmosfera vyrauja jų metu. Šis architektūros paminklas yra svarbus ne tik turistiniu atžvilgiu, bet ir kaip Gruzijos dvasinio gyvenimo simbolis.

bagrati-katedra-kutaisis-gruzija

Gelačio ir Motsameta vienuolynai

Gelačio vienuolynas garsėja savo freskomis, mozaikomis bei metalo dirbinių gausa, taip pat yra įtraukas į UNESCO paveldo sąrašą. Motsameta vienuolynas gerokai mažesnis, jis pastatytas ant skardžio, o žemyn nuo skardžio teka raudono vandens upė. Taip pat aplink auga išskirtinė augalija, kuria būtina pasigrožėti.

Gelačio vienuolyną galite pasiekti autobusu, kuris išvyksta 8 arba 11 valandą ryto nuo Gruzijos teatro, kelionė trunka pusvalandį, o kaina – vienas laris (0,38 euro centų). Grįžti atgal galėsite taksi, jei esate drąsesni – autostopu.

gelacio-vienuolynas-gelati-monastery-kutaisi-gruzija-kutaisis

Sataplia nacionalinis parkas

Norintiems šiek tiek apsižvalgyti ir už miesto ribų labai rekomenduojame šį nacionalinį parką, kuris yra vos šeši kilometrai nuo Kutaisio. Dvidešimtojo amžiaus viduryje, planuojant tiesti kelius, darbininkai aptiko daugybę neaiškios kilmės pėdsakų, o vėliau paaiškėjus, jog jie – dinozaurų palikimas, vietovė buvo paskelbta nacionaliniu parku.

Jame galite apžiūrėti ne tik priešistorines vertybes, bet ir stalaktitų bei stalagmitų uolas, taip pat jame yra ir virš stačių uolų įrengta stiklinė apžvalgos aikštelė. Norint ja pasivaikščioti būtina nusiimti batus bei apsimauti šalia esančiomis šlepetėmis. Nacionalinio parko maršrutas – du su puse kilometro. Įėjimas į parką suaugusiems kainuoja 2,29€.

apzvalgos-aikstele-kutaisi-sataplia-gruzija

Prometėjaus ola

Ši ola garsėja požeminėmis upėmis bei stalagtitų ir stalagmitų uolomis. Turistinis kelias siekia apie kilometrą, kai kurias vietas pasiekti galima tik plaukiant valtimi požemine upe. Legenda pasakoja, jog šiose vietose buvo kankintas ir nubaustas Prometėjas.

Prometėjo ola yra dvidešimt kilometrų nuo Kutaisio, tačiau apsilankyti tikrai verta. Kaina studentams – 1,5€, suaugusiems – 3,5€, turas plaukiant valtimi – 3,5 €.

prometejaus-uola-kutaisis-gruzija

Maisto kultūra ir kainos:

Naktinis gyvenimas Kutaisyje auga, yra net keletas puikių vietų pasilinksminimui, kuriose nuotalos skamba gyva muzika. Visi, pabuvoję Gruzijoje teigia, jog šios šalies vyno – niekada negana! Kaip jau pastebėjote, kainos nesikandžioja – alus restorane nesiekia euro, o vyno butelis kainuoja apie penkis eurus. Trijų patiekalų vakarienė dviems vidutinės klasės restorane nesiekia dvidešimt eurų.

pub-naktinis-gyvenimas-gruzija

rekomenduoja-kutaisi-kutaisis-gruzija

“Enso” bare, kurį galite rasti adresu: Tamar mefe 60 (300 metrų nuo pagrindinės miesto aikštės, 100 metrų nuo traukinių stoties). Jame kasnakt skamba gyva muzika, maisto kainos maždaug keturi eurai, tradicinis gruzinų brendžio tipo gėrimas čača nesiekia euro.

“Lale” – jaukus restoranėlis, rekomenduojamas vietinių, įsikūręs miesto centre. Maisto kainos – du, trys eurai. Rekomenduojama paragauti tradicinių kebabų, šašlykų, chinkalių (tradiciški gruziniški koldūnai).

“Palaty”. Šis restoranas yra šiek tiek aukštesnės klasės, įsikūręs Puškino gatvėje. Kas vakarą čia jūsų laukia muzika bei labai draugiškas aptarnavimas. Užsisakyti galite ne tik tradicinių patiekalų, tačiau ir picų.

 

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai