Kelionių gidas Stambule I dalis

Ką aplankyti Stambule

Stambulas žavi į dangų besiveržiančiu Sofijos soboru bei Topkapi rūmų bokštais, dideles Konstantinopolio pergales mininčiais obeliskais, nuo ankstyvo ryto šurmuliuojančiais turgumis, o kai ką erzinantys vietiniai pardavėjai bei jų nuolatinis lipšnumas suteikia miestui tam tikro žavesio ir išskirtinumo. Atsiduokite nenuilstančiam šio miesto ritmui, o mes jums pasiūlysime ką privalu pamatyti tam, kad nepasimestumėte klaidžiojant po triukšmingas miesto gatves.

 

Apsilankykite Sofijos sobore bei Topkapi rūmuose

Žinoma, šie objektai Stambule iš tiesų labai plačiai lankomi turistų, todėl gali tekti pastovėti nemažose eilėse, tačiau tikrai verta! Architektūros šedevrų interjeras tiesiog stulbinantis!

Viena iš Sofijos soboro kolonų, manoma, yra stebuklinga. Tikima, kad prie jos apsireiškė Šv. Georgijus, o vaizdai iš galerijų – stulbinantys! Topkapi rūmai buvo pastatyti XV-ajame amžiuje, o vėliau vis plėtėsi. Per keturis šimtus metų jie padidėjo beveik aštuoniais tūkstančiais kvadratinių metrų. Kadaise rūmai buvo tarsi atskiras miestas, kuriame gyveno keturiasdešimt tūkstančių žmonių.

 

Plaukite keltu į Princo salas

Neįtikėtina, tačiau šį gamtos rojų galima rasti visai šalia didmiesčio, argi tai ne nuostabu? Jeigu pavargote nuo žmonių bei automobilių ūžesio ir niekada nesibaigiančio gyvenimo Stambule – šis trumpas pabėgimas tikrai atpalaiduos bei nenuskriaus piniginės. Salų yra net devynios, o keltus šalia Bosforo sąsiaurio gaudyti turėtumėte nuo pačio ryto.

Gražiausia iš salų – Didžioji sala (Buyuk Ada). Joje nerasite jokių automobilių, turistai važinėja karietomis bei dviračiais, vyrauja ypatinga ramuma, o akis lepina žalios alėjos, romantiški nameliai bei žydintys medžiai.

 

Užsukite į didįjį Stambulo turgų

Ką veikti Stambule

Šis turgus veikia jau nuo penkioliktojo amžiaus – tai tikras spalvų, kvapų ir skonių margumynas, nepaliksiantis abejingų! Jame yra apie keturi tūkstančiai prekyviečių, restoranėlių, o taip įsikūrusi ir mečetė.

Verta išmėginti tradicinės kavos, o gal net nusipirkti jos pupelių, turkiški prieskoniai taip pat puikus laimikis, sužavės ir tradiciški rankų darbo kilimai ar kiti namų apyvokos daiktai. Neužmirškite derėtis!

 

Pasimėgaukite masažais ir pirtimis tradiciniame hamame

Ką veikti StambuleHamamas – tai senovinės arabiškos pirties tradicijos, į kurias įeina masažai, kūno šveitimas, maudynės sūkurinėse voniose bei kaitinimasis pirtyse. Procedūrų metu mėgausitės raminančia muzika bei pamiršite visus rūpesčius.

Kelionės į Turkiją lėktuvu

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai