Kelionių kryptis: Puketo sala, Šri Lanka ar Krabi?

Egzotinės kelionės tinka ir patinka visiems, tačiau nuo to ar pataikysite, rinkdamiesi kelionės kryptį, priklauso poilsio kokybė. Puketo sala garsėja visą parą trunkančiais vakarėliais ir šventyklomis, Šri Lanka – subalansuota, ieškantiems kvapą gniaužiančios gamtos, o Krabi – miestas, skirtas tiems, kurie nori pamatyti turistų „nematytas Tailando“ vietas.

Ieškai kelionės į Tailandą?

Kurią vietovę rinktis keliaujant?

Puketo sala

Atostogas Puketo saloje labiausiai įsimins tie, kuriems atėjo laikas „nurauti stogą“. Tai šėlstanti, visą parą nemieganti sala. Joje, atrodo niekad durų neužveria ne tik restoranai, bet ir SPA centrai, kai kurie muziejai ir kultūrinės vietos.

„Nurauti stogą“ čia tikrai yra kur. Turistai saloje kviečiami panardyti, pamatyti stolagmitų ir koralų uolų masyvus, pasiplaukioti valtele ežeru, nacionaliniame parke, o naktį vėl grįžti į muzikos ir šėlsmo sūkurį. Nors Puketo saloje kainos – „turistinės“, palyginus jas su Tailando įkainiais, jos vistiek atrodo juokingai mažos. Tarkim, vaisių koktelis kainuoja vos 20 Thb, t.y. 0,50 eurų, ryžių arba makaronų su vištiena patiekalas – 1,2 eurų. Kilogramas arbūzo – 0,50 eurų. Valiutos kursas maždaug 1 euras = 30 Thb.

Alkoholis kiek brangesnis, bet tūlam amerikiečiui ir europiečiui, įvairių, labiau degių nei vanduo, gėrimėlių kainos taip pat neretai sukelia šypseną.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „phuket“
Krabi

Krabi – ant upės kranto įsikūręs miestas, regiono centras. Čia puikiai išvystyta infrastruktūra. Todėl tai populiari keliaujančių vietinių tarpinė stotelė. Mieste yra keli dėmesio verti muziejai, naktį veikia turgus. Krabi miestas garsus savo nesuskaičiuojamomis ir viena į kitą nepanašiomis statulomis. Piečiau už miesto, yra Haad Yao paplūdimys. Jame išdidžiai pūpso keli viešbučiai, nors Krabi miestą retai kada pasirenka turistai.

Jeigu keliaujate per Krabi regioną, nepraleiskite progos pamatyti Tigro uolą (angl. Tiger cave). Tai  šventykla ant uolos – viena iš įspūdingiausių statinių Azijoje. Reikia užlipti 1300 laiptelių, norint į ją įeiti. Beveik valandą trunkantį lipimą (kai kuriems tai tampa ropojimu) apsunkina lyg iš niekur pasirodančios ir nieko nebijančios beždžionės. Pripažinsiu, kad kurioziška situacija šypseną kelia vos pirmas penkiolika minučių.

Krabi – autentiškas miestas, kuriame puikiai laiką praleis tas, kuris geriausiai jaučiasi ne turistams nudailintose gatvėse, o įsiliejęs į kitą kultūrą ir tos kultūros žmonių kasdienybę. Tiems, kurie trokšta nuotykių vertėtų keliauti į Šri Lanką.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „tiger cave temple“
Šri Lanka

Vis labiau populiarėja pigios egzotiškos kelionės. Viena iš labiausiai lietuvių numylėtų krypčių – Šri Lanka. Nenuostabu – 2013 metais populiariausias kelioninių gidų leidėjas „Lonely Planet“ paskelbė, kad Šri Lanka yra tinkamiausia vieta atostogoms.

Arbatos plantacijos, lyg mistiniame filme, galinga tvirtovė išnyranti ant Sigirijos monolitinės uolos, daug ir įvairių rūšių gyvūnų, nepakartojami paplūdimiai, tropiniai miškai, banginių stebėjimas ir kitos pramogos privers kiekviena kūno ląstele žavėtis ir stebėtis. Taip pat sužinoti

kažką naujo apie save ir į namus išsiruošti jau tapus geresne savo paties versija.

Kriokliai ir džiunglių augmenija – tai kas padės pailsėti nuo Lietuviškų žiemos šalčių ir vasaros lietaus. Vis dėlto, geriausia į pietvakarinę salos dalį vykti nuo rugsėjo iki gegužės, o šiaurės rytinę – sausio – spalio mėnesiais. Kitu metu į salą atnešami stiprūs lietūs. Žinoma tai yra ir privalumas. Kelionė ne sezono metu reiškia mažesnes viešbučių ir kitų turistinių pramogų kainas. Juolab, Šri Lankoje šilta visus metus.

Šri Lankoje nereikia ieškoti jokių muziejų, pakanka gėrėtis gamta, užlipti į Adomo viršukalnę ir palydėti saulę. Džiunglės, palmių giraitės – čia rasite tai, ko niekada nepasiūlys didieji Europos miestų bokštai.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „sri lanka“

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai