Kodėl jūsų kelionių žemėlapyje turėtų būti nuspalvintas Madagaskaras?

Madagaskaras – tai ketvirta pagal dydį pasaulio sala. Šis žemės lopinėlis nuo Afrikos žemyno atsiskyrę prieš maždaug 160 mln. metų ir tapo daugiau nei 250000 skirtingų rūšių gyvūnų ir augalų namais. Įspūdinga tai, kad net 75% visų šių augalų ir gyvūnų galite aptikti tik Madagaskare! Saloje rasite viską: tropinius atogrąžų miškus, baltus smėlio paplūdimius ir net pusdykumes. Tarp medžių skraido rečiausi pasaulio paukščiai, o ant jų šakų karstosi salos simboliu tapę lemūrai. Šioje saloje savo oazę ras visi gyvūnų, gamtos, nuostabaus grožio paplūdimių ir egzotikos mylėtojai. Madagaskaras ypač garsėja natūraliais gamtos draustinais, įspūdingais koralų rifais bei vandenyno gyvūnija ir gausia orchidėjų rūšių palete – saloje jų skaičiuojama daugiau nei 1200 rūšių.

Madagaskaras – visiems gerai žinomas iš animacinių filmukų, reklamų bei atviručių nuotraukų, dažnai įsivaizduojamas tarsi negyvenama sala, primenanti rojaus kampelį. Ir tai yra beveik tiesa! Sakoma, kad tokios pat vietos pasaulyje neįmanoma rasti. Tad jei trokštate nenusakomai egzotiškų atostogų ir pojūčio tarsi atradote nuostabaus grožio negyvenamą salą – nedvejokite ir vykite į Madagaskarą. Pažadame, ši sala abejingų nepalieka!

Untitled

Madagaskaro kultūra

Madagaskaro salos gyventojai – malagasai, kurie iki pat šiol susiskirstę į maždaug 20 skirtingų klanų bei genčių. Juos skiria įvairios vietinės taisyklės, tačiau visus iki vieno vienija stiprus tikėjimas protėvių galia. Malagasų gyvenimas iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti kaip iš senovinių filmų – tai tarsi dabarties ir praeities mišinys, kuriame religijos neranda vietos, o salos gyventojai užsiima įvairiais genčių ritualais.

Daugelis Madagaskaro salos gyventojų iki pat šiol dar nėra matę baltaodžių žmonių, tad nenustebkite jei nuvykę atostogauti būsite populiarūs. Malagasai – be galo draugiški ir malonūs bei norintys bendrauti žmonės. Sakoma, kad salos gyventojai tikriausiai daugiausiai besišypsantys žmonės pasaulyje! Madagaskare yra kelios oficialios kalbos ir visi vietiniai laisvai kalba malagasų, anglų, prancūzų bei italų kalbomis, tad susikalbėti su vietiniais tikrai nekils problemų.

Madagaskare laikas lyg sustoja. Todėl sąvoka „punktualumas“ vietiniams gyventojams nėra gerai žinoma. Tad nenustebkite, jei parduotuvė neatsidarys laiku ar vėluos jūsų transportas.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Madagascar culture“

Ką pamatyti?

Madagaskaras užburia savo gamta, paplūdimiais ir įvairia flora bei fauna, tačiau taip pat yra visa gausybė lankytinų objektų, kuriuos rekomenduojama aplankyti, norint geriau pažinti šalį bei jos kultūrą.

Akmenų miškas

Tai unikali vieta, kurioje pamatysite dantytus kllinties 80 – 120 metrų aukščio akmenis, susijungiančius į vieną bendrą “mišką”. Ši vieta susiformavo prieš milijonus metų, kai nuosėdinių uolienų klonus plaunantis vanduo ilgainiui suteikė akmenims naujas, pailgas formas. Žvelgiant iš paukščio skrydžio šis gamtos stebuklas primena aukštų ir galingų dangoraižių miestą, tik skirtingai nei didmiestyje – čia gyvena ramybė!

Akmenų mišką rasite Tsingy de Bemaraha gamtos parke, Madagaskare.

Susijęs vaizdas

Analavorio geizeriai

Tai viena įdomiausių ir įspūdingiausių Madagaskaro vietų, kurią rasite centrinėje salos dalyje, Itasio regione. Kvapą gniaužiantis vaizdas, kai matai iš žemės paviršiaus besiveržiantį karbonizuotą ir geležimi praturtintą vandenį, kuris formuoja spalvingas travertino terasas.

Susijęs vaizdas

Baobabų alėja

Sala garsėja įspūdingais, net 30 metrų aukštį ir 7 metrų plotį siekiančiais medžiais – baobabais. Menabės regione, kuris yra vakarinėje Madagaskaro dalyje, galima išvysti tikrai įsimintiną šių medžių alėją. Vietiniai Afrikos bušmėnai tiki, kad atsigėrus vandens, kuriame buvo mirkomos baobabų sėklos, apsisaugoma nuo krokodilų.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „madagascar“

Pangalanes kanalas

Rytinėje salos pakrantėje driekiasi Canal des Pangalanes – tai apie 600 kilometrų besitęsianti natūralių vandens telkinių ir kanalų sistema. Plaukiant nedidelėmis, jaukiomis valtelėmis galėsite grožėtis tyru it kristalas vandeniu, neapsakomu salos gamtos grožiu, vietinių rankomis sukaltų valtelių įvairove bei jaukiais, tarsi iš atviruko nuotraukos matytais kaimeliais.

Susijęs vaizdas

Nacionaliniai parkai

Salos pietvakariuose esantis Isalo gamtos draustinis Madagaskaro svečius džiugina lemūrų gausa. Šie mieli ir išraiškingi gyvūnai yra tapę salos simboliu, o ir gyvena jie tik Madagaskare. Isalo nacionaliniame parke galėsite ne tik pabendrauti su mažaisiais salos šeimininkais, bet ir pasigrožėti nuostabiais kanjonais ir įspūdingomis uolomis.

Ranomafanos nacionalinis parkas yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą ir yra laikomas vienu gražiausiu visoje saloje. Šis parkas garsėja retais auksiniais bambukiniais lemūrais, margaspalviais drugeliais ir driežais, gyvenančiais nacionalinio parko medžiuose.

Nosy Be sala 

Tai sala, kuri nutolusi apie 8 kilometrus nuo Madagaskaro šiaurinės pakrantės. Tai didžiausia ir populiariausia sala, kuri stebina retomis gyvūnų rūšimis, o atvykus visus keliautojus pasitinka ypatingai ryškiu žydinčių gėlių aromatu. Sala labai populiari tarp poilsiautojų dėl baltų, lyg iš paveikslėlio paplūdimių, tad viešėdami būtinai aplankykite Madirokely bei Ambatoloaka paplūdimius. Keliautojus taip pat džiugina vietinis salos turgelis, kuriame gausu šviežių vaisių, daržovių, žuvies bei prieskonių. Saloje gausu lankytinų objektų, kurie nei kiek nenusileidžia pagrindinėje Madagaskaro dalyje matytiems vaizdams. Atostogaudami Nosy Be būtinai aplankykite Lokobe rezervatą, Dzamandzary cukranendrių spirito gamyklą, šventąjį krioklį ir laiveliu nuplaukite į Nosy Tanikely salą, kuri yra saugomas jūrų draustinis, tad nardymo entuziastai galės išvysti nepakartojamo grožio povandeninį pasaulį.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Nosy Be“

Patarimai keliautojams

Jei išsiruošėte kelionei į Madagaskarą – tai geriausia daryti nuo kovo iki spalio. Tuo metu vyrauja sausas, šiltas klimatas ir sala sulaukia daugiausiai lankytojų.

Besirūpinantiems dėl dokumentų ir saugumo – vykstant į Madagaskarą Lietuvos piliečiams reikalinga viza, kuri kainuoja apie 30€/asmeniui. Visas sąlygas, norint gauti vizą ir tvarką kaip tai padaryti rasite čia. Madagaskaras viena saugiausių Afrikos valstybių, tačiau kaip ir visur – savo asmeninius daiktus reikia saugoti. Privalomų skiepų vykstant į salą nėra.

Sakoma, kad vienas iš šalies pažinimo būdų yra tradicinė virtuvė. Madagaskare gausiai vartojami vaisiai, daržovės bei jūros gėrybės ir žuvis. Tad omarai, austrės, krabai, krevetės, šviežia – ką tik pagauta žuvis, sultingi egzotiniai vaisiai bei šviežiai spaustos sultys – Madagaskaro kasdienybė. Nuvykus rekomenduojama paragauti šių tradicinių patiekalų: Romazava, Ravitoto, Lasopy, Laoka, Vary Amin Anana.

 

 

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai