Kur laikas tiesiog sustoja - Maldyvai

maldyvai-pagrindine

Išsiilgę saulės, dievinantys povandeninį pasaulį, mylintys saulę ir poilsį, ką tik iškepti jaunavedžiai – visi nešiojasi bent trupinėlio dydžio norą vieną dieną aplankyti Maldyvus, kurie asocijuojasi su rojumi žemėje. O ir šį rojų nuo realybės skiria vidutiniškai tik 10 valandų skrydis.

Maldyvų salynas įsikūręs į pietvakarius nuo Indijos ir puikuojasi žydrąjame Indijos vandenyne. Salynui priklauso iš viso net 1190 – 201 yra gyvenamos, pusėje jų yra apgyvendinimo įstaigos bei viešbučiai. Sanskrito kalba tūkstantį salų reiškiantis kraštas žadą apims prieš besileidžiant – tamsiai ir žydrai mėlynas bei korolinių rifų sukurtos salos rodysis kaip gražiausiame atviruke. O svarbiausia, jog tik nusileidus lėktuvu į oro uostą, kelionę būtinai tęsite valtele arba laivu – išties egzotiška, ar ne?

maldyvai

Kodėl Maldyvai?

Daugelis šią vietą renkasi atrasti tikrąją ramybę, pajusti laisvę bei švęsti meilę. Būtent čia niekur kitur nerandami balto smėlio paplūdimiai, pasakiško grožio palmės bei odą bučiuojanti saulė nebus viskas, ką galite rasti Maldyvuose. Daugiau nei 100 salų yra puikiai išvystytas aptarnavimo sektorius, tad čia nestigs ne tik pramogų, bet ir geros paslaugų kokybės – augant paklausai konkuruoja maisto paslaugų bei aptarnavimo tiekėjai, tad auga ir suteikiamų paslaugų kokybė.

Kada apsilankyti?

Bet kurį mėnesį ištrūkę į Maldyvus galite būti tikri, jog čia bus šilčiau negu gimtame krašte. Pusę metų vyrauja sausas, o pusę metų kritulingas klimatas, karts nuo kartais “pavaišinantis” tropinėmis liūtimis. Visu laiku Maldyvuose oro temperatūra svyruoja apie 28 laipsnių (kelių laipsnių paklaida). Patys geriausi mėnesiai keliauti – gruodis bei pirmieji 4 metų mėnesiai  – sausis, vasaris, kovas bei balandis. Mėnesiai, kurių reikėtų prisivengti – spalis, bei lapkritis, kuomet vis dažniau aplanko tropinės liūtys. Taip pat, pasibaigus balandžiui, kitais mėnesiais oro sąlygos tampa permainingesnės.

maldyvai-papludimys

Jeigu itin planuojate kelionės išlaidas, bet norite nuvykti vis dar sezono laiku, geriausia tai daryti balandį – kaip ir kitus sezono mėnesius jus džiugins žydras vanduo bei dangus, o kainos bus mažiausios metuose. Tuo tarpu jei sumąstėte Kalėdas ar Naujuosius metus sutikti vienoje iš Maldyvų salų, nenustebkite pamatę didesnes kainas – šiuo metu būdingas itin didelis keliautojų pikas!

Kainos

Nacionalinė valiuta – Maldyvų rufija (MVR). Šiuo metu už vieną eurą galima įsigyti apie 18 rufijų. Tuo tarpu kainos Maldyvuose nuliūdins, nes jos panašios arba pigesnės nei mūsų rinkos kainos. Pavyzdžiui, pilni trijų patiekalų pietūs dviems žmonėms vidutiniškai atsieina apie 325 rufijų (18 eur), alus kainuos apie 43 rufijas (2,4 eur), kavos puodelis apie 38 rufijas (2,11 eur), o buteliukas vandens vidutiniškas vidutiniškai atsieis tik 3,75 mvr (0,21 eur).

maistas-maldyvai

Sostinė

Jeigu norite aplankyti Maldyvų sostinę – būtinai tai padarykite! Malė – bene vienintelis miestas Maldyvuose. Tai pats svarbiausias ekonominis, administracijos bei urbanistikos centras. Plaukiant aplink Malę sunku nepastebėti apie musulmoną tikėjimą primenančių mečečių, bei karts nuo kartą relfeją paįvairinančių stiklinių, urbanistinių pastatų. Sostinė itin garsėja spalvingą asortimentą siūlančiomis turgavietėmis bei viena seniausių mečečių salyne – Penktadienio mečetė. Į 1656 metais pastatytus maldos namus kitam tikėjimui priklausantys žmonės įleidžiami gaunant tik specialų leidimą.

maldyvai-male

 

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai