Mažoji Malta ir šeši jos miestai

Malta-miestai-pagrindine

Išgirdus Maltos vardą, daugelis teįsivaizduoją mažą mažą salelę viduržemio jūros viduryje. Tačiau, kad ir kaip sunku būtų patikėti – ši mažutė vieta slepia įspūdingą kiekį gamtos ir žmogaus rankomis kurtų stebuklų. Maltos teritorija užima varganus 316 kvadratinius kilometrus, o gyventojų skaičius svyruoja apie 420 tūkstančius. Nepaisant to, Maltą praėjusiais metais aplankė netoli dviejų milijonų turistų!

Vieni iš popuiariausių turistavimo būdų Maltoje – pagrindinių miestų aplankymas, kuriuos ir apžvelgsime.

Valeta

Maltos sostinė, kuri yra tikra gėrybių skrynia. Valeta buvo pastatyta ant pusiasalio, centrinėje rytų Maltos dalyje. Šiuo metu čia gyvena tik apie 6000 žmonių. Miesto pavadinimas buvo skirtas prancūzui Jean Prisot De La Valettte, kuris vykdė Maltos gynimą nuo Otomano invazijos 1565 metais. Valeta yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mieste gyvenimas verda visą parą, o ypač dieną. Kavinių gausa, vyno barai, teatrai, parodos ir kiti kultūros renginiai, vykstantys laikas nuo laiko, Valetą paverčia nemiegančia sostine. Besilankant čia patartina apsilankyti  muziejus, kurių kiekis čia yra įspūdingas. Miesto garsenybės: Šventojo Jono arkikatedra (St. John’s Co-Cathedral), Manoelio teatras, Viktorijos vartai, ginkluotės muziejų.

valeta-malta

Mdina

Itin mažutis miestelis, a ka Maltos buvusioji sostinė. Mdina užima varganus 900 kvadratinius metrus, o žmonių populiacija vietovėje – apie 250 žmonių. Miestelis įsikūręs aukščiausioje salos vietoje ir aukščiausiame jos taške. Anksčiau Mdina vietinių praminta tylos miestu – net ir dabar čia nepageidaujami automobiliai. Klaidžiojant miesto siauromis ir vingiuotamomis gatvėmispanirstama į nuostabią ir be galo jaukią atmosferą.

mdina-malta

Sliema

Tai viena komerciškiausių Maltos dalių. Tai puiki vieta apsipirkti, išgerti puodelį kavos ar tiesiog praleisti laiką ragaujant neatrastą maistą. Puiki stotelė kelionės pabaigai tiems, kurie nori stilingai ir ramiai atsipalaiduoti.

sliema-malta

St. Julian’s (San Giljan)

Šis miestas – stotelė tiems, kurie nekantrauja patirti tikrąjį Maltos naktinį gyvenimą. Naktiniai klubai, barai, pub’ai, restoranai – tikras rojas tiems, kurie nusprendė pasilepinti save. Nepaisant verdančio pašėlusio gyvenimo, saloje galima pamatyti ir dėmesio vertų objektų. Vienas iš jų – meilės paminklas. Tarp įsimylėjelių populiarioje vietoje stebuklai palikti saulei – būtent jos spindulių dėka nuo paminklo krentantis šešėlis ant žemės išraižo žodį meilė (love).

san-giljan-malta

Birgu (Vittariosa)

Tai vienas seniausių ir didžiausių Maltos meistų. Miestas telpa pusės kvadratinio kilometro ribose, o gyventojų skaičius čia yra lygus maždaug 2600. Šiam miestui 1530 metais buvo suteiktas sostinės titulas. Mieste apstu vietų, kurias privalėtų pamatyti kiekvienas: Parish bažnyčią. Notre Dame vartus, Maltos karo muziejų.

birgu-malta

Victoria (Rabat)

Victoria – Maltos salos Gozo sostinė, dar kitaip žinoma kaip Rabatas.  Tai bene įspūdingiausias miestas Maltoje, kuris nepaliks abejingų. Mieste įsikūrusi ir kelis amžius skaičiuojanti citadelė dvelkia senove, o pati yra matoma iš bet kurios Gozo salos vietos. Užsukus į Victoria patartina aplankyti Gozo katedrą, bei senąjį kalėjimą, kuriame kaliniai buvo kalinami nuo pat XVI amžiaus pradžios.

rabat-victoria-malta

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai