Misija: pažinti Odesą per 3 dienas

Odesa nepelnytai keliautojų nuvertintas Juodosios jūros perlas. Būtent todėl, dabar pats geriausias laikas ją atrasti. Kelionė į Odesą skirta tiems, kuriems atsibodo Palangos triukšmas. Taip pat tiems, kurie per metus netaupė atostogoms ir susizgribo paskutinę minutę. Dar tiems, kuriems atostogos tai mėgavimasis visais šios planetos malonumais už protingą kainą ir tiems, kurie nori pamatyti įdomios architektūros paminklų, sužinoti paslaptingų Lietuvos ir Graikijos, Turkijos, Ukrainos ir totorių istorijos faktų, šokti iki ryto ir nesukti galvos dėl kainų.

Ieškai kelionės į Odesą?

Ką pamatyti Odesoje?

Odesa – Juodosios jūros skalaujamas miestas Ukrainoje.  Tai regiono kultūros centras, pramintas Ukrainos vartais į pasaulį. Dažnam lietuviui Odesa asocijuojasi su kultiniu filmu „Dvylika kėdžių“. Ir net jeigu mokate Ostapo Benderio žodžius atmintinai, skirkite bent tris dienas Odesos pažinimui.
Katedra

Vieną dieną paskirkite Odesos architektūrinėms įžymybėms apžiūrėti. Dieną pradėkite nuo Katedros. Juodosios jūros perlu praminto miesto katedra (Spaso – Preobrazhensky) buvo pastatyta 1808 m. Pagal pirminį projektą cerkvė turėjusi būti labai kukli ir nedidelė, tačiau per praeitą šimtmetį jį pamažu augo ir puošnėjo, kol virto įspūdingiausiais stačiatikių maldos namais regione.

Tą pačią dieną skirkite laiko Operos ir baleto teatro apžiūrai. Tai pirmasis Ukrainoje pastatytas operos ir baleto teatras. Tačiau pastatas garsus ne dėl to, o gal ne tik dėl to. Po vienas kitą vijusių gaisrų 2007 pastatas buvo rekonstruotas ir tapo tobulo grožio architektūriniu šedevru. Kelionių vadovai ir muzikologai sako, kad pastate yra tobula akustika. Žiūrovų salė vienu metu gali sutalpinti apie pusšimtį žiūrovų. Visoje salėje girdisi net menkiausias krepštelėjimas, nepaisant koks šurmulys yra aplinkui.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „odessa opera house wallpaper“
Katakombos

Prieš du šimtus metų, po miestu buvo išraustas dirbtinių požemių labirintas, kurio bendras ilgis 2,5 km. Panašiu metu statėsi ir pats miestas, todėl manoma, kad šiuos požemius suprojektuoti ir pastatyti įsakė miesto steigėjai. Tačiau labirintai buvo nenaudojami iki kol nusikaltėliai jų nepritaikė savom reikmėm. Praėjus šimtmečiui nuo to laiko, Antrojo pasaulinio karo metu, katakombose partizanai įsirengė karines stovyklas. Todėl miesto požemių išraižytuose labirintuose liko daug miesto istorijos ženklų. Šiuo metu tai viena populiariausių turistų lankomų vietų.
Archeologijos muziejus

1825 m. buvo įkurtas Archeologijos muziejus. Jis laikomas vienu seniausių Ukrainos muziejų. Keliautojus čia traukia daugiau nei 160 tūkst. eksponatų, kurie čia buvo atvešti iš ekspedicijų visose pasaulio šalyse. Skirkite muziejui visą pusdienį.

Susijęs vaizdas
Tolstojaus rūmai

Į Tolstojaus rūmus būtina nueiti meno ir dailės mėgėjams. Taip pat tiems, kuriems antrą alsavimą įkvėpia istorija. Jeigu tai Jūsų širdies neglosto, leiskitės prie Potiomkino laiptų.
Potiomkino laiptai

Potiomkino laiptus reikia pasižiūrėti visiems bent kartą gyvenime. Juk tai šešti pagal grožį laiptai Europoje. Be to jų atsiradimo istorija sušildo kiekvieną romantikos mėgėją. Potiomkino laiptus sudaro 192 laipteliai, kuriais užlipus atsiveria tobulo grožio miesto panorama. Šie laiptai, o tiksliau jų vietoje mediniai, buvo pastatyti 1837 metais ir tuo metu kainavo apvalią sumelę – 800 tūkst. rublių. 142 metrų ilgio ir 24 metrų aukščio laiptai vedantys iki paplūdimio buvo pastatyti kaip princo Vorontsovo dovana savo mylimai žmonai Elžbietai ir ilgą laiką buvo laikomi miesto simboliu.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „potemkin stairs odessa“
Paplūdimiai

Odesos paplūdimiuose galima ne tik kaitintis saulėje ar pliuškentis prie Juodosios jūros. Čia verda atskiras gyvenimas – sezono metu, beveik ištisą parą, atidarytos kavinės ir barai, į kuriuos traukia turistai.

Paplūdimiuose organizuojami koncertai, vakarėliai. Garsiausias ir labiausiai turistų mylimas – Arkadijos paplūdimys.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „odessa arcadia beach wallpaper“

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai