Odesa – savaitė atostogų vos už kelis šimtus eurų

Prieš tris dešimtmečius prestižiniu laikytas kurortas išgyvena įdomią transformaciją. Odesa lyg magnetas traukia turistus dėl išskirtinės architektūros, Juodosios jūros ir kainų, leidžiančių lietuviui, lenkui ar turkui pasijusti lyg karaliui. Odesa turi išskirtinę aurą, kurios neturi joks Pietų Europos kurortas ar egzotinė Azijos šalis. Tą nostalgiją keliantį pojūtį jaus buvusių Sovietų Sąjungos valstybių piliečiai.

Atostogų pasiūlymai į Odesą

Kodėl verta keliauti į Odesą?

Kaip ir Tailandas, Odesa yra vieta, kurioje jaukų kambarį viešbutyje galima išsinuomoti vos už kelis eurus. Lygiai tiek sumokėsite už kokteilį ar picą restorane.

Perkamoji galia

Keliautojai juokauja, kad jeigu ieškote planetoje vietos, kurioje su penkiais eurais kišenėje jaustumėtės oriai, vykite į Odesą. Čia net ir už eurą galima padoriai apsipirkti, o dešimties užteks ir kelioms dienoms, jeigu per daug neatversite piniginės turistų lankytinose vietose.

Vis dėlto, mažesnės kainos turi savo vertę. Geriausiai mieste judėti perpildytu tramvajumi arba šiek tiek erdvesniais autobusais. Tačiau tiek pirmasis, tiek antrasis pasirinkimas, žinoma, reiškia kelionę be kondicionieriaus. Žinant tai, kad Odesos klimatas nėra pats švelniausias, o liepos mėnesį termometro stulpelis pakyla iki 40 laipsnių C, nė vienas pasirinkimas neatrodo pakankamai viliojantis.

Tramvajai populiaresni, čia nuolat daug žmonių, todėl kaskart kas nors nualpsta. Garsiai paplitusi problema, kurią sprendžia visi kaip išmano. Prie beveik kiekvieno tramvajaus sustojimo sėdi močiutės ir už 15 euro centų pardavinėja šaltos giros stiklinę (puslitrio talpos). Joks vietinis gyventojas neįpirktų gėralo už tokią kainą, todėl ir pirkėjų nedaug.

Tramvajaus bilietas – 3 grivinos (10 euro centų). Po kelių tokių kelionių pabandėme naudotis taksi paslaugomis. Su taksisto pagalba greitai buvome pervežti per visą miestą. Sumokėjome du eurus ir padėkojome už kelionę.  Taksistas buvo laimingas gavęs tokius keleivius, mes tokį vairuotoją. Laimingai išsiskirstėme į savas puses. Mes pasukome link pagrindinio turgaus.

Čia atsiskleidė kokią neregėtą ir lietuviui neįprastai didelę perkamąją galią turi dešimt eurų Odesoje.

Septyni čili pipirai turguje kainuoja 7 rublius 50 kapeikų, t. y. 25 euro centus. Viena citrina – 10 euro centų, saldainiai – 5 euro centų, bandelės ir kepiniai – nuo 15 euro centų iki 1 euro. Suvenyrinės kriauklės kainuoja 7 euro centus.

Kalbant apie kitas turistines išlaidas, būtina paminėti, kad kokteiliai naktiniame klube kainuoja 2 eurus. Pietūs kavinėje tiek pat. Nenustebkite, kad lankytinuose objektuose ukrainiečiai bandys užsidirbti ir kainos bus kelis kartus didesnės, tačiau matuojant lietuviškais vertinimo kriterijais, jos vis tiek pasirodys švelniai tariant juokingos.
Skrydis

Kelionė į Tailandą kai kuriuos žmones atbaido, nes didžiąją dalį išlaidų sudaro skrydžio bilietai. Odesa šiuo atžvilgiu turi nenuginčijamą privalumą – kelionių paketas su viskas įskaičiuota į Odesą kainuoja vos 200 – 350 eurų. Už šią sumą Jums nereiks sukti galvos dėl skrydžio, jaukaus ir patogaus viešbučio miesto centre, gido paslaugų, pervežimo į viešbutį iš oro uosto ir atvirkštine kryptimi.

Jeigu planuojate keliauti savarankiškai Odesos kainos Jūsų taip pat nenuvils. Už prabangius, daugiau nei dviejų šimtų kv. m apartamentus miesto širdyje teks sumokėti 70 eurų (parai). Jeigu mėgstate gyventi praktiškai – rinkitės jaukų viešbučio kambarį, kuris atsieis – 10 eurų (su maitinimu). Skrydžio kainos irgi nesikandžioja – nuo 40 eurų. Papildomai teks atverti piniginę lankytiniems objektams apžiūrėti arba sumokėti už gido paslaugas. Tačiau ir čia 30 eurų pakaks pasijausti karaliumi.
Arbatpinigiai

Visose šalyse yra mandagu palikti arbatpinigių už gerą aptarnavimą tiek kavinėse, tiek taksi vairuotojams. Vieni žmonės jų palieka daugiau, kiti mažiau, tačiau Odesoje yra priimta arbatpinigių palikti apie 10 - 15 % nuo sumos, priklausomai kaip gerai Jus aptarnavo. Arbatpinigių Odesoje palikti yra priimta baruose, kavinėse, kambarinėms viešbutyje, kurios tvarko Jūsų kambarį, taip pat grožio salonuose bei ekskursijų gidams. Taksi vairuotojai Odesoje arbatpinigių iš savo keleivių niekada nesitiki, tačiau jei Jūs savo noru suapvalinsite savo kelionės sumą nors keliais eurais, jie liks patenkinti.
Kaip pasiekti Odesos miesto centrą iš oro uosto?

Odesos miesto centrą iš oro uosto galite pasiekti keliais būdais. Pirmasis jų — viešuoju tranpsortu. Išėję iš oro uosto sėskite į 117 numeriu pažymėtą autobusą, jis Jus nuveš iki Odesos miesto centro. Autobusas kursuoja kas 10 - 30 min. ir iki Odesos miesto centro nuvažiuoja per maždaug 1 val. Autobuso bilietus reikia pirkti tiesiogiai iš vairuotojo ir bilietas kainuoja apie 1 EUR asmeniui.

Antrasis būdas — troleibusai. Turėtumėte įsėsti į 14 numeriu pažymėtą troleibusą. Jis važiuoja iki Odesos miesto geležinkelio stoties ir užtrunka apie 40 min. kelio. Troleibuso bilietus reikia pirkti tiesiai iš vairuotojo. Bilietas asmeniui kainuoja apie 30 - 40 EUR centų.

Taip pat galite naudoti UBER programėlę taip išsikviesdami privatų vairuotoją. Iš Odesos oro uosto iki miesto centro su UBER Jums kainuos apie 7 EUR asmeniui.

Iš Odesos oro uosto keliaujant į miesto centrą su taksi asmeniui gali kainuoti apie 5 - 7 EUR, priklausomai nuo to, kurioje tiksliai vietoje paprašysite Jus išleisti.

Taip pat privačią pervežimo paslaugą galite užsisakyti ir per Tedo.lt. Mūsų užsakytas privatus vairuotojas Jus nuveš ne tik iki Odesos miesto centro, bet ir iki pačio viešbučio, kuriame apsistosite. Paslauga kainuoja 35 EUR asmeniui.

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai