Patarimai keliaujantiems į Maljorką! Maudynės "fejerverkų duše", uolose skambanti klasikinė muzika ir dar daug kitų dalykų.

Maljorka plyti Ispanijai priklausančiam Balearų salynui

Maljorka – didžiausia Balearų salyno sala. Pagrindinis jos gyvavimo variklis – kurortinis turizmas. Komfortiški viešbučiai su aukščiausios klasės aptarnavimu, platūs paplūdimiai, kerintys kalnų peizažai ir kiti nuostabūs kraštovaizdžiai.

Salą juosia balto smėlio įlankos. Jos rytuose – smėlėtos kopos, o pietinėje dalyje – balti paplūdimiai. Nuvykę į Maljorkos vakarus, pamatysite aukštus, uolėtus kalnus bei jūrą, žėrinčią tarsi safyras. Pušynais apaugusios jaukios įlankėlės salos šiaurėje tikrai sukurs ramybės oazę. Šiautinę Maljorkos dalį itin vertina banglenčių ir buriavimo aistruoliai.

Vasarą oro temperatūra siekia 27-29 laipsnius šilumos, o žiemos klimatas išsiskiria ypatingu švelnumu bei 15 laipsnių šiluma. Tad atvykę čia mėgaujasi šilta, skaidria jūra be ribų! Neįtikėtino grožio alyvuogių giraitės, miesteliai su juose paslėptais paplūdimiais ir dar daug vietų, kurias pamatę maloniai nustebsite.

 

Joan Miro studio

Jei domitės menu, būtinai apsilankykite “Joan Miro studio”, kurią rasite Maljorkos sostinėje Palmoje. Autobusu iš Palmos centro nuvykite į “Joan Miro studio” – joje Katalonijos tapytojo, skulptoriaus bei keramikos meistro darbai. Jis didžiąją savo gyvenimo dalį praleido Maljorkoje. Čia iįvysite puikiai atvaizduotą jūrą ir sausumos vaizdus. Ši studija yra autentiška tuo, jog ji liko nepakitusi nuo tada, kai Miro ją paliko – nebaigti darbai, netvarka…atvykę čia, Jūs galėsite prisėsti sode, išgerti kavos kavinėje ir apžiūrėti darbus galerijoje. Aplinkinės gatvelės taip pat be galo įdomios, aplinkui tvyro siurrealizmo dvasia. Ši išvyka užims maždaug pusę dienos, tačiau įspūdžiai nenuvils. Įėjimo kaina – 6€ asmeniui.

 

Serra de Tramuntana kelionė

Čia išvysite vieną iš labiausiai kvapą gniaužiančių kraštovaizdžių visame pasaulyje. Važiuokite pro nuostabųjį Valdemossa kaimelį link bohemiško raudonų plytų kaimelio Deia. Išvysite “Fornalutx” slėnį. Keliaujant į Sa Calobra – staigūs posūkiai, tad prisisekite saugos diržus tvirtai ir prilaikykite plaukų segtukus bei rištukus. Keliaukite tolyn, Cap de Formentor vietovėje pasijusite lyg būtumėte ant pasaulio krašto, kur apačioje telkšo vandenynas.

 

Laipiojimas uolomis

Maljorkoje garsus nepakartojamas laipiojimas uolomis. Pradedant nuo sportinio maršruto ir baigiant povandeniniu (žymiausias Chris Sharma projektas – laipiojimas arka yra vienas iš įspūdingiausių. Visą reikiamą įrangą ir apmokymo paslaugas galite užsisakyti čia.

 

Leiskitės į nuotykį Calvia mieste – pavedžiokite šunis.

Nueikite į gyvūnų globos namus Calvia mieste ir išveskite šunis pasivaikščioti kartu. Tokiu būdu Jūs ne tik padarysite gerą darbą, bet ir pasivaikščiosite nuostabaus grožio miške, kuriuo einant yra galimybė pamatyti vėžlius. Tai – puikus būdas trumpam atitrūkti nuo Palmos šurmulio ir rasti minutėlę atokvėpiui.

 

Miestelis Estellencs

Šis miestelis ypatingai patiks tiems, kurie domisi senovę menančiais miestais Maljorkoje. Estellencs įrašytas į Unesco paveldo sąrašą. Aplinka apsupta Trumantana kalnais. Nusileidę nuo kalno, vos už 15 minučių pėsčiomis rasite nuošalų paplūdimį. Jame vasaros sezonu veikia paplūdimio baras. Miestelio aikštėje yra restoranas “Montemar”, pelnęs daugybę apdovanojimų. Jame gaminami patiekalai iš paties šeimininko užaugintų produktų. O “Vall Hermos” kavinėje yra terasa, atverianti vaizdus į slėnį bei jūrą. Čia – puiki vieta grožėtis saulėlydžiu.

 

Pasivaikščiojimas Alcudia įlankoje

Fantastiškas pasivaikščiojimas, prasidedantis pušynuose ir pasiekiantis finišą “Puig de Romani”, vietoje, kur susitinka viršūnės. Turėsite galimybę pamatyti ožkas ir kitą laukinio gyvenimo grožį.

 

Festivalis “Saint Bartomeu”, Soller mieste

Festivalis vyksta rugpjūtį Soller miesto aikštėje. Jame išvysite žmones, apsirengusius pabaisomis. Paskęsite ritme ir turėsite galimybę pasigrožėti fejeverkais, kurie spalvins viso miesto naktinę padangę. Atvykę čia elkitės taip, kaip tai daro vietiniai – susišlapinkite drabužius fontane, ir stebėkite “fejerverkų dušą” virš savo galvos.

 

Urvai “Cuevas del Drach”

Nuostabi atrakcija! Išskirtinai dekoruoti urvai, užimantys beveik 1,2 kilometro erdvės. Šioje ekskursijoje, vedamoje gido, neabejotinai sukaupsite įspūdžių bagažą. Pramoga truks apie valandą aplinkoje skambant klasikinės muzikos koncertui, atliekamam kvarteto valtyje, plaukiančioje “Martel” ežeru. Jis yra vienas iš didžiausių požeminių ežerų pasaulyje. Kainos: suaugusiajam – 14, 50€, vaikui – 7,50€. Daugiau informacijos rasite šioje nuorodoje.

 

“Bar S’Illot”

Pakrantėje tarp Alcudia įlankos ir “Cap des Pinar” yra nedidelis paplūdimys su nuoroda į “Bar S’Illot” (kairėje pusėje). Šiame bare Jus sutiks maloniai nusiteikęs savininkas, su kuriuo galėsite pasikalbėti apie muziką. Melsva padangė įlankoje, kurios kitoje pusėje matosi uostas “Pollenca”, ir aplink skambantis džiazas – tiesiog nuostabu. Tai puiki vieta stabtelėti ir atsigaivinti bei pasistiprinti pėstiesiems ar keliaujantiems mašina.

 

Vall d’en March

Iškeiskite paplūdimio šurmulio kurortus į ožkų varpelių skambesį ir bičių zvimbesį – nuvykite į Vall d’en March. Čia pamatysite alyvuogių, migdolų giraites, gėles, žydinčias Trumantana kalnuose sujungiančiuose plotus su ūkiais bei pasimėgausite ramybe.

 

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai