Penkios vietos, kurias privalu aplankyti nors kartą gyvenime

Planetoje yra šimtai kvapą gniaužiančių kampelių. Į vienus jų keliautojai traukia siekdami atrasti sielos ramybę, į kitus – sužinoti kažko naujo, apsilankymas trečiose gali pakeisti gyvenimą. Nors jų yra kur kas daugiau, tačiau šį kartą pateikiame penkių magiškų planetos vietų sąrašą, kurių aplankymas Jūs įkvėps naujam paukščio skrydžiui ir padės atgauti pusiausvyrą.

Kelionės į Tailandą

Tailando vietovės, kurias turi aplankyti

Baltoji šventykla

Tai neįtikėtino grožio, vos prieš kelis dešimtmečius pastatyta (1997 m.) šventykla. Paprastai Tailande šventyklos išsiskiria spindinčia aukso spalva, o pastaroji – balta ir su stiklo gabaliukais. Prie įėjimo į šventyklą yra išskirtiniai meninko Chalermchai Kositpipat darbai, tarkim, Kančių jūrą vaizduojančios žmonių dydžio skulptūros.

Dažniausiai prie įėjimo į šventyklą laukia nemaža turistų ir vietinių eilė. Šventykloje apsisuksite greitai – mažiau nei per valandą – tačiau maldos namų apylinkės yra vertos ilgesnio pasivaikščiojimo ar net priešpiečių gamtoje.

Įėjimas į šventyklą kainuoja apie 50 batų, t.y. 1,6 euro.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „baltoji sventykla tailande“
Ajutajos miestas

Pra Nakon Si Ajutaja (taj. พระนครศรีอยุธยา) – miestas, įsikūręs prie dviejų upių intako. Miesto senamiestis įtrauktas į UNESCO dėl IV – ą amžių atmenančių šventyklų, XIV amžiaus rūmų griuvėsių.

Ajutaja buvo įkurta XIV amžiuje ir iki XIX amžiaus buvo Tailando sostine. Miestą juosė apsauginė akmenų siena su 16 fortų, tačiau ji nepadėjo per didelį mianmariečių puolimą XVIII amžiuje. Šios invazijos metu meistas buvo sugriautas beveik iki pamatų. Skirkite bent pusdienį senojo Ajutajo pažinimui. Jaukios, bet netradicinės senamiesčio gatvelės Jums papasakos visą Tailando istoriją ir atskleis kultūros paslaptis.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „ajutaja“
Puketo nacionalinis parkas

Tai vienas lankomiausių Pietryčių Azijos vietų. Nacionalinis parkas (Khao Phra Thaew) Pukete keliautojus traukia, kaip ramybės oaze. Vos už šešis eurus (suaugusiam ir tris – vaikui) Jums atsivers egzotiškas gamtos kampelis, kuriame tropiniai miškai, uolos, tyloje skendintis ežeras sukuria kerinčios harmonijos pojūtį. Čia pamiršite vargus ir problemas, kurias palikote namie, o prieš akis Jūsų lauks nuotykis medine valtimi į egzotišką gamtą.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „khao phra thaeo national park“
Damnoen Saduak turgus

Damnoen Saduak turgus garsus visame pasaulyje todėl, kad tai turgus ant vandens. Keliaudami Tailande nepraleiskite galimybės aplankyti vieną iš Bankoko simbolių. Mažyčių laivelių, prikrautų sultingais vaisiais ir daržovėmis, bei moterų patogiai įsitaisiusių, tuose pačiuose laiveliuose, nuotraukos dažnai atsiduria ant egzotinių kelionių katalogų, nuotraukų, tarp vadovėlių iliustracijų. Turguje plaukioja net keli tūkstančiai pardavėjų, siūlančių ne tik aukščiausios kokybės savo išaugintą žemės produkciją, bet ir marškinėlius, užkandžius. Jeigu ne apsipirkti, tai bent akis paganyti čia tikrai yra į ką.

Iš centrinės Bankoko dalies į turgų kiekvieną šeštadienį važiuoja autobusai. Keturiasdešimties minučių kelionė kainuoja nuo 30 batų (euras) iki 49 batų ( 1,63 eurai) į vieną pusę.  Turguje geriausia nusisamdyti vandens taksi. Kaina gali svyruoti net kelis kartus, todėl susitarkite su taksistu dėl jos iš anksto. Vidutiniškai už tokią paslaugą mokama 300 Batų (10 eurų).

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Damnoen Saduak“
Sukhothai

Sukhothai miestas yra pačiame Tailando centre. Čia nerasite šėlstančių vakarėlių iki ryto, kuo garsėja Bankokas, tačiau čia pamatysite kaip Tailandas atrodė prieš maždaug 800 metų. Tai istorinė vieta – buvusi šalies sostinė. Sukhothai miestas yra vienintelė pasaulyje vieta, kurioje pamatysite prie aštuonių šimtmečių senumo šventyklų dailiai įsispraudusias tiesiog gigantiško dydžio Budos skulptūras. Mieste yra ne vienas kanalas, juos visus jungia tiltukai, primenantys vaikiškos knygelės paveiksliukus. Tačiau kvapą užgniaužia ne tiltukai, o senųjų rūmų didybė.

Miestą galėsite apžiūrėti nemokamai, tačiau tai užims daug laiko. Tad patogiausia būtų čia išsinuomoti dviratį. Sukhothai miestui apžiūrėti skirkite bent dieną, įspūdžiai bus nepakartojami. Jie nepasimirš ir kai su istorinės didybės įkvėptu pasitikėjimu savimi grįšite namo.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Sukhothai“

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai