Trys būdai sutaupyti, keliaujant į egzotiškąją Puketo salą

Niekada toliau Palangos nosies neiškišusių tautiečių sukurtas mitas teigia: keliauja tik laimėję milijoną arba gimusių po laiminga elito žvaigžde vaikai. Pasak šio stereotipo egzotinės kelionės kainuoja dar daugiau nei įprastos. Deja, žmogus – jausmams atsiduodanti būtybė, pirmiau sugalvojanti troškimą, o vėliau svarstanti kodėl jam jo reikia. Taip ir su kelionėmis, pirmiau išgirsite iš kaimyno, kad jis nekeliauja, o tada jo lengviausiai priimtiną priežastį kodėl. Tačiau Jums nereikia sekti tokio žmogaus pėdomis, Jūs galite mėgautis egzotiškos kelionės privalumais ir joje neišleisti nė cento daugiau nei kainuotų dviejų savaičių pilvo svilinimas lietuviškame pajūryje.

Nebrangūs kelionių pasiūlymai į Tailandą

Kai žmonės sako, kad Tailande nėra brangu, jie santūriai nutyli dalį tiesos. Tailande yra taip pigu, kad net su lietuviškai apgailėtina kelių šimtų eurų pašalpa ten galima gana neblogai gyventi mėnesį, kasdien valgant kavinėse Tailandietišką maistą ir, taupumo sumetimais, laiką leidžiant saulėtam pajūry. Vis dėlto, skrydis pirmyn ir atgal į tą rojaus kampelį kainuoja nei daug, nei mažai – nuo 800 iki 1200 eurų.

Taigi, jeigu dvejojate ar vykti su labai ribota pinigų suma – sakysiu – vykite, tačiau stenkitės išsiruošti maksimaliai ilgam laikui. Egzotiškoje Puketo saloje išleidžiant per dieną mažiau nei Lietuvoje, pavyks nemažai sutaupyti ne tik kelionių biudžeto, bet ir brangesniam pirkiniui.  Kaip neretai pasakoja merginos sporto klube, grįžus iš egzotiškų atostogų nusipirko ir brangesnį automobilį.

Tačiau suplanuokite savo kelionės tvarkaraštį. Vykite ne sezono įkarštyje, o jo pabaigoje arba dar prieš jam prasidedant. Apsvarstykite ko tikitės iš egzotiškosios Puketo salos?

Amžinoji diskusija – keliauti savarankiškai ar su kelionių agentūros pagalba? Neretai apsisprendimą lemia kaina. Čia dar antra diskusija – kaip pigiau ir kodėl reiktų mokėti kelionių organizatoriui? Mano, kaip aktyvios keliautojos, patirtis rodo, kad agentūra savais kanalais gali pasiūlyti žymiai pigesnius kelionių paketus, nei juos organizuojant pačiam. Nereikia net pasakoti, kad kai tik organizuodavausi kelionę pati, visada pamiršdavau paskaičiuoti mokestį už pervežimą nuo oro uosto iki viešbučio, taip pat neįtraukdavau netikėtų išlaidų, tokių kaip kremas nuo saulės, gido paslaugos, pusryčiai. Viskas baigdavosi beprotės lakstymu po Romą ar Prahą, bandant už padorią sumą pusiau padoriai papusryčiauti. Taigi, manau, su agentūromis neretai šykštus moka du kartus.

Antra – laikas. Neįkainojama vertybė, kurią, deja, pradėjau vertinti tik visai neseniai. Agentūra pateiks visa reikiamą informaciją ir Jums nereiks veržtis per informacinį triukšmą beviltiškai bandant išsiaiškinti kokią nors svarbią kelionės detalę, tarkim, kiek kainuoja turisto viza.

Patirtis vis patvirtina, kad taip sparčiai, kaip Lietuvoje, ne visos valstybės skaitmenizuojasi ir pasiduoda ką Valstybinė mokesčių inspekcija suskaičiuos pirmiausiai žaidimą. Todėl atsiskaityti kreditinėmis kortelėmis tokiose valstybėse, kaip Tailandas, ne visada galima, o jeigu ir galima, tai nuo tam tikros minimalios sumos (dažniausiai tai 300 batų, t.y 10 eurų). Tad viešbutyje vietoj to, kad nusipirkti vandens buteliuką, Jums teks prisikrauti didelį pirkinių ir suvenyrų krepšį, o vėliau pusę daiktų išmesti, nes tiesiog kitaip negalėsite atsiskaityti. Kartais už pervedimą bankai nuskaito ne nuo verslininko, o nuo pirkėjo. Dėl tokio, pusiau nesusipratimo, per kelių savaičių atostogas gali susidaryti nemenka suma.

Kreditines korteles galima pamiršti ir turguje, vandens taksi, perkant daugelio gidų paslaugas, vietinėse parduotuvėse ir SPA centruose priimamos ne visos kortelės. Tad būkite tam pasiruošę.

Taip pat patariama pranešti bankui, kad ketinate keliauti į Aziją. SEB bankas blokuoja korteles, kuriomis atsiskaitoma pietryčių Azijos šalyse. Tad stenkitės išvengti nelabai malonių netikėtumų.

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai