Trys Dienos Kopenhagoje. Įspūdžiai ir kainų skirtumai

Viešėjome Danijos sostinėje ir didžiausiame jos mieste Kopenhagoje. Šis miestas priklauso Hovedstadeno regionui. Nuvykus į Kopenhagą automobilių ir geležinkelio tiltais galima be vargo persikelti į Malmę, Landskroną bei Helsingborgą (Švedijoje esančius uostus).

Išvystyta laivyba, elektrotechnika, prietaisų gamyba, chemija, maisto pramonė. Čia rasite ir mokslo erdvių – keturis universitetus bei tris kitų miestų universitetų padalinius. Taip pat nemažai vietų kultūrinio gyvenimo sklaidai – B. Torsvaldseno muziejus, dailės muziejai, Kopenhagos operos teatras, paminklas H. K. Anderseno “Undinėlei” ir daug kitų išskirtinių statinių.

Visa tai, ką perskaitėte ankstesnėse eilutėse, galite rasti beveik visuose teoriniuose giduose apie miestus ar šalis, tačiau už viską geriau – tikri įspūdžiai. Taigi leiskitės į juos su mumis drauge jau dabar!

Mūsų ketveriukės atostogos Kopenhagoje buvo gana trumpos. Šiame mieste praleidome tris dienas bei dvi naktis. Tikslo link skridome iš Kauno. Lėktuvas pakilo itin patogiu laiku – 05:00 valandą ryto, o 06:00 jau leidosi Danijoje.

Oro uostas įsikūręs pačioje Kopenhagoje, tad pasiekti viešbutį, kuriame apsistojome, ar miesto centrą sunku nebuvo. Nuvykti į reikiamą vietą galima trimis skirtingais būdais: važiuojant autobusu, metro ar tiesiog einant pėsčiomis. Pasirinkome antrąjį ir keliavome metro. Kelionės šiuo transportu kaina asmeniui – 36 Danijos kronos (DKK) – 4,82€ į vieną pusę.

Pasiekę Kopenhagos centrą, leidomės ieškoti viešbučio “City Hotel Nebo”, kurį rezervavome išvykdami iš Lietuvos. Jį suradome be vargo. Viešėdami Danijos sostinėje visame mieste galėjome rasti bevielio interneto prieigą. Tad, jei turite išmanųjį telefoną, įsijungę navigaciją, norimą objektą ar vietą atrasite nesunkiai.

Į viešbutį atvykome išties anksti – 08:00 valandą ryto. Kadangi “City Nebo Hotel” naujus svečius nakvynei priima tik nuo 14 valandos, kelionės daiktus palikome viešbučio lagaminų saugojimo kambaryje ir išėjome apžiūrėti miesto.

Pirmoji interesų stotelė mieste buvo prekybos centras “Lidl”. Užsukome čia pasižvalgyti į kainas tam, kad galėtume planuotis išlaidas. Taigi, tarkime, alaus skardinės kaina čia siekia 35-60 DKK (4,69-8,04€). Bandelės, traškučiai ir daugelis kitų užkandžių kainuoja apytiksliai nuo 20 DKK (2,68€). Kaip matote, prekių kainos Kopenhagoje kaip ir kitose skandinavų šalyse lyginant su Lietuva yra iš tiesų ženkliai didesnės.

Išėję iš “Lidl”, patraukėme miesto grožybių link. Kopenhagos centras bei senamiestis nėra dideli. Todėl juos apžiūrėti tikrai nepristigsite laiko. Mūsų ketveriukei viską pamatyti užteko dviejų dienų. Likome sužavėti ir kitomis Danijos sostinės vietomis. Jas siūlome įtraukti į sąrašą kiekvienam, kuris nuspręs čia pasisvečiuoti.

Pasivaikščioję po kerinčias vietas Kopenhagoje, nusprendėme “patyrinėti” naktinį miesto gyvenimą. Čia taip pat susidūrėme su didelėmis kainomis. Nedidelis alaus butelis kainuoja 26 DKK (3,48€), o panorėję pintos, sumokėsite 46 DKK (6,16€).

Tačiau po kurio laiko mums pavyko atrasti barą su šiek tiek kuklesnėmis meniu kainomis. Tiesa, pažvelgus į interjerą jame, negalėtume pasakyti, jog tai – pats geriausias baras mieste, bet alaus pinta čia – beveik dvigubai pigesnė nei kitur – 26 DKK (3,48€). Taip pat nustebino tai, kad Kopenhagos baruose nėra uždrausta rūkyti. Taigi čia – privalumas visiems rūkantiesiems.

Kalbant apie pigesnį maistą, reikėtų pridurti, jog neatradome labiau prieinamomis kainomis lepinančios vietos nei “Mcdonald’s” greito maisto restoranas. Mėsainio kaina prasideda nuo 10 DKK (1,34€). Mokestis kils, jei norėsite įvairiausių priedų. Tuo tarpu, pica ar mėsainis bare kainuoja 120 DKK (16, 08€). Tad skirtumas iš tiesų ženklus.

Lankytinos vietos

Atvykę į Kopenhagą tikrai rasite ką pamatyti: užsukite į Tivolis sodus, kurie patiks tiek suaugusams, teik mažiesiams keliautojam, pamatykite miestą mieste - Kristianiją, tačiau būkite atsargūs įsinešdami čia fotoaparatus ar mobiliuosius telefonus, nes čia negalima fotografuoti. Kelionės metu užlipkite į „Rundertarn" arba kitaip - Apvalujį bokštą. Iš čia atsiveria puiki miesto panorama, o taip nepamirškite nusifotografuoti prie garsiojo Kopenhagos simbolio - undinėlės statulos.

Pasivaikščiokite miesto „labirintais"

Senasis Kopenhagos centras atrodo tarsi kryžkelė, kurioje pamatysite įdomius mažus pasažus ir koridorių „labirintus”. Jie tiesiog prašosi tyrinėjami akimis ir fotografuojami. Tiesiog užsukite į tokias gatves kaip „Stroget” bei „Leaderstreade” ir plačiai atmerkite akis, nes būtent čia pamatysite tai, apie ką ką tik prasitarėme.

Danijos karališkoji biblioteka

Tai – nacionalinė Danijos ir jos universiteto biblioteka. Ji – itin didelė. Viduje labai gražu ir įdomu. Ši biblioteka yra didžiausia ir svarbiausia biblioteka visoje Skandinavijoje. Bibliotekoje yra daug istorinų vertybių, čia galima rasti visus leidinius, išspausdintus Danijoje nuo XVII amžiaus. Naujasis bibliotekos statinys vietinių vadinamas „juoduoju deimantu”.

Gelbėtojo bažnyčia

Netoli Kristianijos miestelio rasite baroko stiliaus „Gelbėtojo” bažnyčią. Statinys garsus spiralės formos laiptais. Užkilus jais atsiveria puikus vaizdas į Kopenhagos centrą.

Rosenborg pilis (nuo 115 DKK - 15€ asm.)

Ši pilis tai – karališkasis ermitažas, stūksantis karaliaus sode, pačioje Kopenhagos širdyje. Atklydę čia turėsite galimybę išvysti meno vertybes bei kitokią grožybę, kuri skaičiuoja jau 400 metų. Vienos iš vertingiausių Rosenborgo pilyje saugomų kultūrinių relikvijų – karūnos deimantai ir danų karūnos teisės ir privilegijos (regalija).

Nacionalinis Danijos akvariumas

Šis akvariumas yra netoli oro uosto, tačiau nuo miesto centro jį pasieksite autobusu. Bilieto kaina asmeniui – 169 DKK (22,65€), tačiau sumokėję už šią pramogą, tikrai nesigailėsite. Patariame čia praleisti 3-4 valandas. Nusprendę atvykti į “Aquarium”, nesusivėlinkite. Parkas dirba nuo 10 val. iki 18 val. (Detalesnę informaciją – kainas ir programą rasite čia: https://denblaaplanet.dk/en/visit-us/prices-and-opening-hours/

Undinėlė

Atvykę į Kopenhagą Jūs tiesiog privalote pamatyti garsiąją „Undinėlę”. Tai bronzinė statula, kuriai 2013-aisiais sukako 100 metų. Undinėlės statula yra vandenyje, ant akmens, „Langelinie” promenadoje. „Undinėlės” statulą miestui kadaise padovanojo aludarys, mėgęs H. K. Anderseno pasaką „Mažoji undinėlė”. Tačiau viešnagės šioje vietoje nepalikite vakarui. Statula yra gana toli nuo ankstesniųjų mūsų aplankytų vietų Kopenhagoje.

Tivoli sodai (100 DKK (13,40€ asm.)

Tai pramogų ir atrakcionų parkas pačiame Kopenhagos centre. Iš tiesų puiki vieta praleisti laiką. Tam galite paskirti visą dieną.

Kristianija

Tai lyg atskiras miestelis mieste, atskira respublika. Atėję liksite nustebę, tačiau, jei keliausite su mažais vaikais, čia lankytis nepatariame. Kristianija buvo įkurta 1971 m. ir užima daugiau nei 85 arų plotą, gyventojų skaičius siekia apie tūkstantį. Kristianijoje yra rengiami įvairūs renginiai, koncertai. Čia pajusite alternatyvų gyvenimo būdą, kur įstatymai negalioja. Užsukus į Kristiania svarbu stebėti ženklus su įspėjimais, kas „galima”, o kas „negalima”. Jie pakabinti prie įėjimų į vieną ar kitą čia esantį objektą ar vietą. Svarbu žinoti, jog įžengus į Kristiania negalima naudotis mobiliuoju, filmuoti ir fotografuoti. Patariame vykstant čia nesivežti fotoaparatų ar filmavimo kamerų išvis.

Rundetarn („Apvalusis bokštas”) (25 DKK - 3,35€ asm.)

Apvalusis bokštas, daniškai vadinamas Rundetårn, dabar yra seniausia funkcionuojanti observatorija Europoje. Ant bokšto stogo įrengta apžvalginė aikštelė leidžia gėrėtis Kopenhagos miesto panoraminiais vaizdais.

Valiuta

Oficiali Danijos valiuta yra krona, todėl prieš keliaudami į Kopenhagą nepamirškite išsikeisti vietinės valiutos.

Kopenhagos kortelė

Kopenhagos kortelė, keliautojui suteikia nemažai privalumų. Ją įsigiję galite visa važinėti visų rūšių transportu rytinėje šalies pusėje. Iš čia pasiekiama ne tik Kopenhagos oro uostas bet ir kiti Kopenhagos rajonai. Be to su šia kortele yra suteikiamas nemokamas įėjimas į 65 muziejus ir atrakcionus. Iki 20% nuolaidos taikomos restoranuose ir dviračių nuomai bei kelionėms upių transportu.

24 valandas galiojanti kortelė kainuoja 54€ suaugusiajam, 48 valandų galiojimas - 80€, 72 valandas - 99€ ir 120 valandų galiojimą turinti kortelė kainuoja 133€ suaugusiam asmeniu. Vaikams nuo 10 iki 15 metų yra taikomos nuolaidos. Miesto kortelę galima įsigyti visose stotyse, oro uoste ar didesniuose viešbučiuose.

Kalba

Kopenhagoje kalbama danų kalba „dansk“, tai yra germanų kalba, panaši į švedų. Keliaujant į Kopenhagą, turistinėse vietose lengvai susišnekėsite angliškai ir vokiškai.