Trys Dienos Kopenhagoje. Įspūdžiai Ir Kainų Skirtumai

Ką pamatyti Kopenhagoje

Vos prieš keletą dienų viešėjome Danijos sostinėje ir didžiausiame jos mieste Kopenhagoje. Šis miestas priklauso Hovedstadeno regionui. Nuvykus į Kopenhagą automobilių ir geležinkelio tiltais galima be vargo persikelti į Malmę, Landskroną bei Helsingborgą (Švedijoje esančius uostus).

 

Išvystyta laivyba, elektrotechnika, prietaisų gamyba, chemija, maisto pramonė. Čia rasite ir mokslo erdvių – keturis universitetus bei tris kitų miestų universitetų padalinius. Taip pat nemažai vietų kultūrinio gyvenimo sklaidai – B. Torsvaldseno muziejus, dailės muziejai, Kopenhagos operos teatras, paminklas H. K. Anderseno “Undinėlei” ir daug kitų išskirtinių statinių.

 

Visa tai, ką perskaitėte ankstesnėse eilutėse, galite rasti beveik visuose teoriniuose giduose apie miestus ar šalis, tačiau už viską geriau – tikri įspūdžiai. Taigi leiskitės į juos su mumis drauge jau dabar!!!

Mūsų ketveriukės atostogos Kopenhagoje buvo gana trumpos. Šiame mieste praleidome tris dienas bei dvi naktis. Tikslo link skridome iš Kauno. Lėktuvas pakilo itin patogiu laiku – 05:00 valandą ryto, o 06:00 jau leidosi Danijoje.

 

Oro uostas įsikūręs pačioje Kopenhagoje, tad pasiekti viešbutį, kuriame apsistojome, ar miesto centrą sunku nebuvo. Nuvykti į reikiamą vietą galima trimis skirtingais būdais: važiuojant autobusu, metro ar tiesiog einant pėsčiomis. Pasirinkome antrąjį ir keliavome metro. Kelionės šiuo transportu kaina asmeniui – 36 Danijos kronos (DKK) – 4,82€ į vieną pusę.

 

Pasiekę Kopenhagos centrą, leidomės ieškoti viešbučio “City Hotel Nebo”, kurį rezervavome išvykdami iš Lietuvos. Jį suradome be vargo. Viešėdami Danijos sostinėje visame mieste galėjome rasti bevielio interneto prieigą. Tad, jei turite išmanųjį telefoną, įsijungę navigaciją, norimą objektą ar vietą atrasite nesunkiai.

 

Į viešbutį atvykome išties anksti – 08:00 valandą ryto. Kadangi “City Nebo Hotel” naujus svečius nakvynei priima tik nuo 14 valandos, kelionės daiktus palikome viešbučio lagaminų saugojimo kambaryje ir išėjome apžiūrėti miesto.

 

Pirmoji interesų stotelė mieste buvo prekybos centras “Lidl”. Užsukome čia pasižvalgyti į kainas tam, kad galėtume planuotis išlaidas. Taigi, tarkime, alaus skardinės kaina čia siekia 35-60 DKK (4,69-8,04€). Bandelės, traškučiai ir daugelis kitų užkandžių kainuoja apytiksliai nuo 20 DKK (2,68€). Kaip matote, prekių kainos Kopenhagoje kaip ir kitose skandinavų šalyse lyginant su Lietuva yra iš tiesų ženkliai didesnės.
Išėję iš “Lidl”, patraukėme miesto grožybių link. Kopenhagos centras bei senamiestis nėra dideli. Todėl juos apžiūrėti tikrai nepristigsite laiko. Mūsų ketveriukei viską pamatyti užteko dviejų dienų. Likome sužavėti ir kitomis Danijos sostinės vietomis. Jas siūlome įtraukti į sąrašą kiekvienam, kuris nuspręs čia pasisvečiuoti:

  • Town Hall – Rotušė;

 

  • Rundetarn (“Apvalusis bokštas”). Pakilus į viršų, iš bokšto atsiveria nuostabaus grožio vaizdai (bilieto kaina asmeniui – 25 DKK (3,35€).

 

  • Kristianija. Gana įdomus ir netradicinis miestas mieste. Atėję liksite nustebę, tačiau, jei keliausite su mažais vaikais, čia lankytis nepatariame.

 

  • Pramogų parkas “Tivoli gardens”. Tai – lyg atrakcionų parkas pačiame Kopenhagos centre. Iš tiesų puiki vieta praleisti laiką. Tam galite paskirti visą dieną (bilieto kaina asmeniui – 100 DKK (13,40€).

 

  • Undinele kopenhaga Garsioji “Undinėlės” statula, kurią miestui padovanojo aludarys, mėgęs H. K. Anderseno pasaką “Mažoji undinėlė”. Tačiau viešnagės šioje vietoje nepalikite vakarui. Statula yra gana toli nuo ankstesniųjų mūsų aplankytų vietų Kopenhagoje.

 

  • “Aquarium”. Parkas yra netoli oro uosto, tačiau nuo miesto centro jį pasieksite autobusu. Bilieto kaina asmeniui – 169 DKK (22,65€), tačiau sumokėję už šią pramogą, tikrai nesigailėsite. Patariame čia praleisti 3-4 valandas. Nusprendę atvykti į “Aquarium”, nesusivėlinkite. Parkas dirba nuo 10 val. iki 18 val. (Detalesnę informaciją – kainas ir programą rasite paspaudę šią nuorodą).

 

Pasivaikščioję po kerinčias vietas Kopenhagoje, nusprendėme “patyrinėti” naktinį miesto gyvenimą. Čia taip pat susidūrėme su didelėmis kainomis. Nedidelis alaus butelis kainuoja 26 DKK (3,48€), o panorėję pintos, sumokėsite 46 DKK (6,16€).

Tačiau po kurio laiko mums pavyko atrasti barą su šiek tiek kuklesnėmis meniu kainomis. Tiesa, pažvelgus į interjerą jame, negalėtume pasakyti, jog tai – pats geriausias baras mieste, bet alaus pinta čia – beveik dvigubai pigesnė nei kitur – 26 DKK (3,48€). Taip pat nustebino tai, kad Kopenhagos baruose nėra uždrausta rūkyti. Taigi čia – privalumas visiems rūkantiesiems.

 

Kalbant apie pigesnį maistą, reikėtų pridurti, jog neatradome labiau prieinamomis kainomis lepinančios vietos nei “Mcdonald’s” greito maisto restoranas. Mėsainio kaina prasideda nuo 10 DKK (1,34€). Mokestis kils, jei norėsite įvairiausių priedų. Tuo tarpu, pica ar mėsainis bare kainuoja 120 DKK (16, 08€). Tad skirtumas iš tiesų ženklus.

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai