Vieta, kur poilsiauja tailandiečiai – Puketo sala

Sunku būtų rasti keliautoją, kuris atostogų Tailande metu, neaplankytų didžiausios šios šalies salos – Puketo. Salą kasmet aplanko 13 mln. turistų (tai perpus mažiau nei Paryžiuje, bet Pukete yra vos pusė milijono nuolatinių gyventojų). Vakarėliais, egzotika ir įspūdinga istorija garsėjanti vieta lyg magnetas traukia ir pačius tailandiečius. Tačiau ne dėl tų priežasčių, apie kurias pagalvojote.

Nebrangūs pasiūlymai į Tailandą

Priežastys, kodėl turistai traukia į Puketo salą

SPA centras

Kiekvienas azijietis žino, kad Puketo saloje yra geriausi SPA centrai. Todėl norintiems pasilepinti ir atgauti jėgas reikia keliauti čia. Turistams taip pat netenka ilgai ieškoti pirčių ar SPA centrų. Tai vienas iš labiausiai išvystytų verslo šakų saloje.

Užsukę į vieną iš malonumų oazių būtinai pasimėgaukite tradiciniu masažu. Jis turi dvigubą poveikį: dėl profesionaliai atliekamos akupresūros atpalaiduojami raumenys, gerinama kraujotaka ir subalansuojama vidinė pusiausvyra.

SPA centro malonumais pasilepinti galite ir viešbutyje. Tačiau čia kainos turistinės. Paprastame masažo salone valanda masažo seanso kainuoja 150 batų (5 eurų), viešbutyje – 300 batų (10 eurų). Kompleksiniai SPA paketai kainuoja apie 3000- 5000 batų (100 – 166 eurų). Jeigu norėsite pasilepinti masažo malonumais, turėkite grynų pinigų, nes kortelėmis galima atsiskaityti ne visur ir nevisomis.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „thailand spa“
Khao Phra Thaew nacionalinis parkas

Kad ir kaip banaliai skambėtų, kad ir kaip nekęsčiau tokių žodžių, kaip įspūdingas, geriausias, kvapą gniaužiantis, bet nerandu kito apibūdinimo – nebrangios egzotinės kelionės dovanoja įspūdžius, kurie neišdyla ilgai, o Puketo saloje įspūdžių užtaisą garantuoja nacionalinis parkas. Kaip ir galima tikėtis, keliai pradeda linkti dar prie įėjimo. Beje, prie kasos teks už vieną bilietą suaugusiam sumokėti 200 batų (6,70 eurų) ir 100 batų (3,33 eurų) vaikui. Į parką galima vykti stovyklauti su palapinėmis. Tai kainuos dar 30 batų (1 euras) už dieną. Galite vykti dviračiu (10 batų – 0,33 eurų), automobiliu (30 batų – 1 euras).

Pasakyti, kad nepamatysite čia nė vieno abejingo veido, reiškia nepasakyti nieko. Nacionaliniame parke net ir trečią kartą atvykus užgniaužia kvapą tropiniai miškai, įspūdingos uolos, nuo jų besileidžiantys kriokliai. Peizažas dar labiau atsiskleidžia plaukiant medine valtimi per ežerą.

Khao Phra Thaew nacionaliniam parkui aplankyti skirkite visą dieną, pasiruoškite vandens, patogią avalynę ir pakraukite fotoaparatą. Čia suprasite, kad pusę pasaulio perskridote ne veltui.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Khao Phra Thaew“
Jūrų nuziejus

Rekordinio dydžio perlas yra saugomas Puketo jūrų muziejuje ( angl. „Phuket Seashell“). Tai net 140 karatų jūros brangenybė, kurią bent kartą gyvenime privalu savo akimis pamatyti kiekvienam. Vos už 200 batų ( 6,70 eurų) suaugusiems ir 100 batų (3,33 eurų) vaikams muziejuje taip pat galėsite pamatyti pirmines gyvybės formas primenančias jūros iškasenas ir galutinai įtikėti Darvino teorija.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „phuket seashell museum“
Budistų šventyklos

Dažniausiai egztinių kelionių pasiūlymai iliustruojami budistų šventyklių vaizdais. Puketo saloje didžiausia iš jų – Wat Chalong. Ši vieta įspūdį palieka net ir didelę kelionių patirtį sukaupusiems europiečiams.

Verta nepamiršti, kad šventyklos viduje negalima forografuoti, liesti vienuolius (kad ir kaip kvailai tai skambėtų, bet atsistojus prieš vieną iš tų ramių veidų, rankos pačios nori įsitikinti ar prieš akis ne miražas). Taip pat įeiti į šventyklą derėtų nusiavus batus, pridengus kelius ir pečius.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „wat chalong temple phuket“
Phang-Nga įlanka

Nors kalkines uolas, stalaktitus ir stalagmitus pavadinti egzotika sunkoka, ypač mums, gyvenantiems vos už šešių šimtų kilometrų nuo didžiausio jų masyvo Europoje, bet 400 kvadratinių kilometrų šių elementų įlanka atrodo daugiau negu įspūdingai. Dar praėjusiame amžiuje šiuos masyvus tailandiečiai paskelbė nacionaliniu parku (Ao Phang Nga) ir saugoma teritorija.

Šis reginys gali atsieiti nuo 45 iki 100 eurų.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Phang-Nga phuket wallpaper“
Maikao krantas

Kartą per metus į Maikao krantą išlipa milžiniški jūros vėžliai padėti savo kiaušinių. Tačiau čia yra ką pamatyti ir kitais metų laikais. Juk egzotinės kelionės neįsivaizduojame be balto smėlio paplūdimių, skaidrios jūros ir egzotinių valgių krepšyje. Klimatas čia taip pat švelnesnis nei už 890 km esančios šalies sostinės – Bankoko. Temperatūra svyruoja nuo 26 iki 30 laipsnių celsijaus. Vandens temperatūra niekada neatšąla daugiau nei iki 26 laipsnių celcijaus.

Kelionė į Puketo salą būtų nepilnavertė jeigu su vienu iš nardymo paslaugas teikiančių meistrų nepasinertumėte į tikrą nuotykį. Krištolo skaidrumo vandenyje matosi įvairiaspalvės žuvys ir koralai. Netoli kranto yra koraliniai rifai. Už 40 km yra geriausia nardymo vieta pasaulyje – Surin salynas.

Susijęs vaizdas

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai