Zakintas: rojus žemėje, kurį rasite Graikijoje

zakintas-graikija-pagrindine

Lepinanti saulė, šiltas ir žydras vanduo, egzotiški paplūdimiai ir gamta – Zakinto vizitinė kortelė. Viena didžiausių Jonijos jūros sala yra tikras rojus tiems, kurie nori ištrūkti iš rutinos, ir bent trumpam atsipūsti. Atostogos šiame regione tinkamos ne tik nuotykių ir linksmybių ištroškusiam jaunimui, bet ir šeimoms, kurios ieško ramaus ir įsimintino atostogų scenarijaus.

Muzika – neatsiejama salos gyventojų kultūros dalis. Būtent ši vieta laikoma pirmtakė operoms bei operetėms. Muzikinės tradicijos lėmė daug ir kasdieniniame gyvenime – būtent ji sujungdavo įvairių sluoksnių žmones. Nepaisant to, jog saloje įkurta pati pirma muzikos mokykla, Zakintas pasaulyje žinomas ir dėl garsių kompozitorių.

Sala yra nedidelė, plotu panaši į Vilniaus miestą, o jos pakrantės ilgis siekia 123 kilometrus. Šiuo metu čia apsistoję 41 000 gyventojų, nemažą dalį jų sudaro savanoriai ir turistai. Į salą atvykti galima tiek oro, tiek jūrų transportu, o saloje keliauti patogu autobusais, taxi. Norint apkeliauti salą savarankiškai, puikiai tiks sprendimas išsinuomuoti dviratį ar mašiną.

zakintos-graikija

Tinkamiausias laikas keliauti

Jeigu norite pasimėgauti ramybe ir supančia aplinka, kuomet ji pradeda žydėti gražiausiomis spalvomis, patariama Zakintą aplankyti pavasarį, prieš didįjį turistų antplūdį. Patys šilčiausi ir vasariškiausi orai saloje vyrauja net 5 mėnesius – nuo gegužės iki rugsėjo. Tiesa, apsilankę šiuo laikotarpiu nenustebkite sutikę didelį kiekį turistų, kadangi šie mėnesiai žinomi kaip turistų sezono laikotarpis. navagio-papludimys-zakintas-graikija

Pramogos

Zakintose pramogų netrūksta, o plaukiojimas ir ilsėjimasis smėlio paplūdimiuose ne vienintelis būdas praleisti atostogas! Saloje ypatingai populiarios vandens pramogos tokios kaip nardymas, plaukimas banglente ar valtimi, plaukiojimas su vėžliais. Ne mažiau populiarūs ir turai dviračiais bei keturačiais po salos kalvas ir kalnus, kurių dėka galima pamatyti vaizdus, kurių dažnas turistas pamatyti neturi galimybės. Vis dėl to norintiems

Maistas

Net ir didžiausiems gurmanams maistu saloje nusivilti neteks. Regionas gali pasigirti ypatingai plačia, įvairia, pagaminto iš vietos vynuogių vyno gausa, kur skaniausią ir mėgstamiausią atras kiekvienas. Taip pat vertėtų išbandyti ir tradicinius patiekalus: sartsa ir skordostoumpi. Sartsa yra pagrindinis tracinis salos patiekalas, kuris pagamintas iš jautienos arba avienos, pomidorų, oregano ir alyvuogių aliejaus, o tuo tarpu kitas patiekalas gali patikti ne visiems – skardostoumpi ruošiamas iš baklažano ir itin didelio kiekio česnako.

Salos įžimybė – Navagio paplūdimys

Vieta, kuri yra tikra Zakinto vizitinė kortelė. Šis paplūdimys vienas gražiausių ne tik Graikijoje, bet ir pasaulyje. Unikaliu objektu pakrantę paverčia ją supantys statūs uolienų skardžiai, pasakiškai baltas smėlis bei turkio žydrumo vanduo. Mistikos prieskonį suteikia ir pakrantėje esantis sudužęs laivas – esą tai buvęs kontrobandininkų laivas, kuris nuskendo ir prieš keletą dešimčių metų buvo išmestas į krantą.

navagio-papludimys-zakintas-graikija

Mėlynieji urvai

Arba užsieniečiams geriau žinomi kaip Blue Caves. Šios egzotiškos vietos itin populiari turistų stotelė. Tiesa, norint aplankyti šiuos objektus. teks išsinuomuoti valtelę arba užsisakyti specialų turą.

blue-caves-zakintas-graikija

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai