Žavesio kerus slepianti Gruzijos sostinė Tbilisis

senamiestis-old-town-gruzija-tbilisis

Sovietinė šalis, niūrūs miestai, liūdesiu persmelkta aplinka – plačiai paplitę stereotipai, nepagrįstai apipynę Gruziją ir jos miestus. Tačiau šie epitetai nė iš tolo nepanašūs į realybę. Nors šalyje tik 2003 metais sugriuvo posovietinė vyriausybė, šalis pradėjo nenumaldomai augti bei vytis kitas demokratiškas valstybes. Nenuostabu, jog šio perversmo židinys – sostinė Tbilisis: laikui bėgant miestas keičia ne tik savo veidą, bet ir verslo plėtrą. Naujos ir besikuriančios kavinės, restoranai, viešbučiai, naktiniai klubai – tikras turistų ir verslininkų rojus. Nusiminti nevertėtų ir ieškantiems poilsio – tai puikus maršrutas norint atrasti nuostabią ir didingą laukinės gamtos oazę.

 

Bohemiškas ir širdžiai mielas chaosas – šiais žodžiais puikiai nusokama sostinėje slypinti architektūros dvasia. Kičas tarp kelis amžius skaičiuojančių pastatų bei šių dienų objektų sukuria malonų ir jaukų balansą, kuris priverčia mėgautis skoninga įvairove. Šiltą atmosferą kaitina ne tik oras, bet ir malonūs bei paslaugūs vietiniai, kurie padės net iškilus kvailiausiam klausimui ar prabilus kita kalba.  Taip pat, sostinė puikus pasirinkimas apsistoti, net jei planuojama apkeliauti visą šalį. Vieta leidžia pasiekti bet kurį Gruzijos kampelį per dienos trukmės kelionę.

 

Gyventojai ir religija

Sutikę ar pasikalbėję su vietiniu gyventoju liksite maloniai nustebinti: gruzinai tikrai neliks abejingi jei norėsite pasiteirauti ar tiesiog užkalbinti. Tiesa, šiek tiek juntamas ryškus kontrastas tarp jaunimo bei vyresniųjų kartų: senieji gyventojai dažniausiai nebendrauja angliškai, yra siauresnių ir ne tokių liberalių ir demokratiškų pažiūrų, ko negalima būtų pasakyti apie vietinį jaunimą.

Didžioji šalies dalis – krikščionys. Būtent todėl miestą puošia nemažas skaičius neįtikėtino grožio bažnyčių. Žinoma, šalyje sutinkama ir kitų religijos atstovų, gausu šventyklų, stačiatikių maldos namų.

baznycia-tbilisis-gruzija

Senamiestis

Tbilisio senamiestis slepia daugybę veidų ir tuo įsitikinti galima tik savomis akimis. Klaidžiojant siauromis gatvėmis, bei naršant mažus vidinius kiemelius, juntamas praeities ir senovės alsavimas. Nenustebkite pamatę didingų, dvarus primenančių, apleistų pastatų – jie užrakinti siekiant juos apsaugoti nuo grėsmių. To priežastis paprastesnė nei gali atrodyti – Tbilisio senamiesčio senieji pastatai garsėja juose beesančiais ir itin gerai išsisaugojusiais sienų piešiniais, kuriuos galima pamatyti paprašius leidimo iš aplinkinių gyventojų ar tam tikrų pavaldžių asmenų. Tačiau pats geriausias būdas pamatyti tikrąjį senamiestį – leisti sau jame pasiklysti, naršyti, ir pamatyti detales, kurios praleidžiamos aklai sekant maršrutą. Būtent taip keliauti miesto širduje rekomenduoja net patys vietiniai.

senamiestis-gruzija-tbilisis

Kainos

Gruzija – tikra “keliautojų su kuprine” svajonė. Net pačioje šalies sostinėje kainos nesikandžioja ir keliautojo neverčia spaustis diržų. Nacionalinė šalies valiuta – laris (GEL), kurio santykis šiuo metu 1:2,7 (1 euras = 2,7 lario). Už įprastą patiekalo porciją kavinėje ar restorane sumokėsite apie 2-3,5 eurus, o kavos puodelio kaina gali svyruoti apie 1 larį.

tbilisis-lauko-kavine-maistas-gruzija

Paslaptingosios sieros pirtys

Pasak senovės pasakojimų, karalius Vachtangas Gorgasali medžioklės metu pamatė neįprastą reginį – sužeistą elnį, kuris begeriant vandensį iš šaltinio, stebuklingai pasveiko. Būtent šios legendos vedami gruzinai puoselėjo šį terapijos objektą, ir šiuo metu jis traukia ne tik vietinius, bet ir naujų pojučių ištroškusių turistų. Šiuo metu siūlomi variantai, kurie tiks bet kuriam – nuo VIP pirčių, kurios turi specialius kambariusi ir paslaugas (apsilankymas atsieina 150 GEL), iki paprasčiausios pirties, už kurią tektų sumokėti 2 GEL.

sieros-pirtys-tbilisis-gruzija

Maistas ir naktinis gyvenimas

Geros žinios maisto mylėtojams – čia egzistuoja pats geriausias maisto kainos, kokybės bei įvairovės santykis. Būtinai išbandykite plačiai šalyje paplitusių gruzinietiškų “koldūnų” Khinkali. Šis valgis primena įprastus koldūnus, tačiau jų viduje slepiasi siurprizas – sriuba.

Naktinis gyvenimas sužavės savitumu bei originalu. Mieste populiarūs hipster ir bohemiško stiliaus pub’ai bei lounge stiliaus kavinės, barai. Svarbu paminėti, jog čia dažniausiai sutinkami gėrimai kainuoja 1-2 eurus. Taip pat, didžioje barų ir restoranų dalyje vyksta gyvos muzikos koncertai, kurie leis atsipalaiduoti, arba išjudins linksmam šokiui.

naktinis-gyvenimas-kavine-lauko-tbilisis-gruzija

ĮDOMŪS FAKTAI:

  • Alfabetas. Gruzinai nenaudoja didžiųjų raidžių, tad nenustebkite, jei pamatysite vardą ir pavardę ar parduotuvės pavadinimą, kuris parašytas naudojantis tik mažosiomis raidėmis;
  • Vilniaus skveras. Naršydami Tbilisį galite atrasti vieną unikalų objektą – Vilniaus miesto garbei pavadintą skverą;
  • Liftai. Tbilisyje taikomas tam tikras mokestis norint leistis ar kilti liftu;
  • Sniegas. Šioje sostinėje beveik niekada nebūna sniego. Dažniausiai sniego sulaukt galima tik kelias dienas per metus, o iškritęs kiekis ištirpsta per kelias valandas.

 

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai