Žiemos pramogų rojus Gudauri

gudauri-gruzija-pagrindine-nuotrauka

Gudauri – jaunas ir sparčiai populiarėjantis žiemos sporto ir pramogų kurortas. Jis įsikūręs Kazbegi regione, Gruzijoje, vos už 120km arba dviejų valandų kelio automobiliu nuo sostinės Tbilisio. Šią vietą galima drąsiai vadinti slidinėtojų rojumi – vietovė įsikūrusi net 2 196 kilometrų aukštyje! Slidinėjimas sezono metu, kuris prasideda gruodį ir baigiasi balandį, yra galimas visais maršrutais. Gegužę ir kitus mėnesius slidinėti galima tik penkiais aukščiausiai esančiais maršrutais.

gudauri-gruzija

Žiemos mylėtojų rojus

Gudauri tai vieta, kurioje nereikia baimintis, jog nebus sniego. Tikras palengvėjimas, taip? Net ir tuomet, kai temperatūra pakyla aukščiau nulio, sniego lyg po pūgos – jį čia gamina sniego mašinos. Vienintelis nepatogumas, kuris gali pasitikti atvykusius turistus – sumažėjęs trasų pasirinkimas, jeigu atvykstama ne sezono metu. Būtent dėl šios priežasties rekomenduojama Gudaisį aplankyti 5 mėnesių tarpe – nuo gruodžio iki balandžio. Kainos kasmet kinta mažai, tad orientacinį kainoraštį galite rasti čia: http://gudauri.travel/en/news-gudauri/news/ski-pass-gudauri.html

dirbtinis-sniegas-gudauri-gruzija

Trasų gausybė, saugumas ir nepriklausomybė

Šiame kalnų apsuptame kurorte galima rasti net virš  skirtingų slidinėjimo trasų, o visas jų ilgis kartu siekia net 50 kilometrų! Gudauri gali būti pasirinktas kaip puikus šeimos kelionės variantas – čia vyksta slidinėjimo pamokos pradedančiųjų trąsoje, o norintys sportuoti profesionaliai ar  gauti didesnę adrenalino dozę, gali leistis pažengusiems skirtomis trasomis. O kur dar puiki galimybė mėgstantiems tyrinėti – čia galima leistis laisvuoju maršrutu, t.y. leistis kalnu galima tokiais vingiais, kokiais norite jūs. Tai saugu, kadangi leidimąsis vyksta tam skirtu ir itin patikima kalno šlaito dalimi.

gudauri-kalnai-gruzija

Svarbu paminėti, jog šiame kurorte galite jaustis itin saugūs. Didžiąjį dalį trasų dengia itin storas sniego sluoksnis, nėra akmenų ir kitų grėsmę keliančių objektų, kurie galėtų smarkiai sužeisti slidininkus. Taip pat galite nesibaiminti, jog galite būti ištikti sniego griūties. Būtent čia sniego griučių tikimybė yra nulinė dėl esamo landšafto.

gudauri-slidininkas-kalnas-gruzija

Svarbus pliusas: nedidelis populiarumas

Kaip ir minėta anksčiau, tai sparčiai populiarėjantis žiemos pramogų kurortas. Būtent todėl čia teikiamos paslaugos yra kokybiškos, suteikiama nuoširdi pagalba, o pamatę, jog esate turistai, už tai papildomais antkainiais nuskriausti nebūsite. Kaip ir visoje Gruzijoje, atostogos Gudauri jums atsieis gana nebrangiai. Slidinėjimo pasai kainuoja net keliais kartais mažiau nei kitų šalių kurortuose, daug nuolaidų taikoma vaikams, studentams. Net ir po ilgo slidinėjimo atsiradusį alkį numalšinsite nebrangiai: už 10 eurų, galėsite pasimėgauti pagrindiniu patiekalu, mažesniais patiekalais, užkandžiais ir keliomis taurėmis vyno arba alaus.

lauko-kavine-gudauri-gruzija

 

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai