Novotel Paris Centre Bercy 4*
Debesis veriantis kaltinis Eifelio bokštas, plati Triumfo arka, sauganti žavingą Eliziejaus laukų alėją, skraidanti Dievo Motinos katedra, šviesomis apgaubti tiltai per Seną ir Art nouveau stiliaus kavinės, pintomis kėdėmis išklotomis terasomis, yra tvarios Paryžiaus emblemos. Tačiau, nepaisant pradinio įspūdžio, Paryžiaus miesto vaizdas nėra statiškas: čia taip pat yra nuostabių modernių ir šiuolaikinių ikonų – nuo vidinio, industrinio stiliaus Pompidou centro iki mur végétal (vertikalaus sodo), puošiančio Musée du Quai Branly., šiuolaikinio meno centro „Fondation Louis Vuitton“ stiklinės burės ir blizgančios plieninės kiaušinio formos koncertų vietos „La Seine Musicale“.
Prancūzija garsėja savo virtuve ir nesvarbu, ar ieškote jaukios užkandinės kaimynystėje, ar triguba „Michelin“ žvaigždute pažymėtos gastronomijos šventyklos, pamatysite, kad kiekviena įstaiga didžiuojasi išskirtiniu paruošimu ir pateikimu. Viliojantys konditerijos gaminiai, boulangeries (kepyklos), fromageries (sūrio parduotuvės) ir perpildytos, spalvingos gatvės turgavietės puikiai tinka iškylai surengti gražiuose miesto parkuose ir soduose.
Įžymią meninę kilmę turintis - Renoiras, Rodinas, Pikasas, Monet, Manet, Dalí ir Van Goghas yra tik keli meistrai, kurie čia gyveno ir dirbo daugelį metų - Paryžius yra viena didžiausių pasaulio meno saugyklų, kurioje saugomi įvairiausi meniniai lobiai.
Ką pamatyti
Į Paryžių turistai plūsta iš visų pasaulio kampelių ne tik dėl Eifelio bokšto ar prancūziško batono. Šis miestas traukia didele gausa turtingų istorinių pastatų ir paminklų, tokių kaip: Šventosios Širdies bazilika, Triumfo arka ar Versalio rūmai. Paryžius patrauklus ir įvairaus plauko menininkams: tradicinio meno šalininkams gardus kąsnelis - muziejus Luvras, o modernaus meno žinovams - Pompidu centras. Galiausiai, vienas didžiausių Europos miestų gali pasiūlyti tikrai didelę pramogų įvairovę pagal kiekvieno norus ir amžių - nuo kruizo Senos upe, ramaus poilsio Liuksemburgo soduose, naktinių linksmybių Monmartre iki nuotykių Disneilende.
Muziejus Luvras (15 eurų)
Nesvarbu ar esate meno muziejų mėgėjas ar juos apeinate iš tolo, turbūt nenorėsite praleisti progos pamatyti vieną žinomiausių paveikslų pasaulio meno istorijoje - Leonardo Da Vinčio "Mona Lizą". Be šio pripažinto šedevro, vienas svarbiausių muziejų pasaulyje gali pasigirti 30000 tūkstančių meno kūrinių kolekcija, skaičiuojančia metus nuo antikos laikų iki 15-19 amžiaus. Kiti žymiausi kūriniai: Milo Venera ir Samotrakės Nikės skulptūros, Botičelio freskos ir Eženeo Delakrua paveikslas "Laisvė barikadose". Bilietas į Luvro muziejų suaugusiajam kainuoja 15 eurų, o jaunimui iki 25 metų - įėjimas nemokamas.
Pompidu centras (14 eurų)
Kontrastas istoriniams miesto pastatams - Pompidu meno ir kultūros centras. Priešingai nei klasikiniai meno kūriniai Luvre, čia eksponuojama šokiruojanti moderni architektūra, kuri kitaip vadinama "inside-out" (liet. "išvirkščias") dizainu, ir kiti modernaus meno kūriniai. Šis "išvirkščias" dizainas pritaikytas planuojant pastato išorę - visi įrenginiai, kurie turėtų būti pastato viduje (šildymo ir vandens vamzdžiai, elektros instaliacija ir kt.) yra išdėstyti pastato išorėje. Pastato viduje išvysite 100 000 modernaus meno kūrinių kolekciją - pradedant post-impresionizmu, tęsiant kubizmu ir baigiant Pop menu. Įėjimas kainuoja 14 eurų suaugusiajam, o jaunimui iki 18 metų - nemokamai.
Versalio rūmai (nuo 20 eurų)
Vos valanda kelio nuo Paryžiaus centro ir būsite apsuptas stulbinančia prabanga. Liudviko XIV prašymu pastatyta rezidencija turėjo tapti didingiausiais valdovų rūmais Europoje. Žengus pirmą žingsnį į šio architektūrinio šedevro vidų, panašu, jog karaliaus noras buvo išpildytas: 2300 rūmų kambariai tviska auksu, stebina krištoliniais sietynais, marmuro laiptais, medžio raižiniais, freskomis, šilko kilimais, žmonių skulptūromis, prabangia veidrodžių sale. Įėjimas į rūmus kainuoja 20 eurų, o jeigu pageidaujate pamatyti dar ir muzikinio fontano pasirodymą arba apsilankyti muzikiniuose soduose - tai kainuos 27 eurus.
Nuo 2022 m. rugpjūčio 1 d. nebetaikomos su Covid-19 pandemijos valdymu susijusios taisyklės ir reikalavimai, kurie anksčiau galiojo keliaujant į Prancūziją ar jos užjūrio teritorijas (departamentus):
· keliautojams nebereikia atlikti jokių formalumų ir nebereikalaujama pateikti skiepų paso, neatsižvelgiant į kilmės šalį ar šalį, iš kurios atvykstama;
· nebereikia pateikti kelionę pateisinamų svarbių priežasčių;
· nebereikia pateikti sąžiningumo deklaracijos.
Geriausias būdas pamatyti Paryžių yra tiesiog pasivaikščioti po jį. Čia nepaprastai sunku pasiklysti - yra 20 skirtingų rajonų ir kiekviename gatvės ženkle nurodoma kuriame iš jų esate. Miesto rajonai yra išdėstyti prieš laikrodžio rodyklę nukreiptos sraigės pavidalu.
Metro sistema Paryžiuje yra labai paprasta ir tai puikus būdas keliauti. Daugiau nei 15 metro linijų jungia miesto metro ir jungiasi su penkiomis didesnėmis RER linijomis, vedančiomis į aplinkinius priemiesčius. Geriausia, kad savaitiniai metro bilietai kainuos tik apie 22 eurus. Tačiau būtinai pakelkite durelių svirtį, jei norite įeiti arba išeiti, nes jos neatsidaro automatiškai.
Metro sistema nuo sekmadienio iki ketvirtadienio išsijungia 12.40 val. nakties, o penktadieniais ir šeštadieniais 1.40 val nakties. Jei užstrigsite, yra naktiniai autobusai.
Svarbu! Turistui nutraukus sutartį dėl kelionės, kuri apima keleivių vežimo paslaugą, teikiamą reguliariuoju skrydžiu, skrydžių bilietų kaina nėra grąžinama.