Amsterdamas – miestas, turintis du veidus

Jeigu pasirinkote kelionę į Amsterdamą, turbūt jus atvedė nenuvaldomas smalsumas pajausti, koks yra gyvenimas laisviausiame ir tolerantiškiausiame Europos mieste. Taigi, pasiruoškite susipažinti su miestu, kuriame nėra jokių ribų!

Įspūdinga architektūra, siauros gatvelės, spalvoti namai, nedideli tilteliai, jungiantys kanalų perskirtas gatveles – toks pirmas romantiškas įspūdis įžengus į Amsterdamo centrą. Tačiau gėrėjimąsi vaizdu tuoj pat sustabdo iš toli atlekiantis dviratininkas, perspėjantis, jog tai miestas, kuris nuolat juda dideliu tempu. 

Amsterdamas – tai miestas, kuris turi du veidus: pašėlusio naktinio ir ne ką mažiau aktyvaus kultūrinio gyvenimo. Pasaulyje Amsterdamas garsus dėl legalaus marihuanos vartojimo, kurios įsigyti galima ant kiekvieno kampo esančiuose Coffee shops. Taip pat Olandijoje yra legalizuota prostitucija, todėl pačiame Amsterdamo centre rasite vieną didžiausių ir įspūdingiausių Raudonųjų žibintų kvartalų. Naktiniam gyvenimui Amsterdamas turi pasiūlyti daugybę jaukių, nedidelių barų, kuriuose kiekvienas lankytojas jausis lyg šeimos narys. Olandija garsėja kaip šalis, kurioje gausu gero alaus, todėl nepraleiskite progos pasimėgauti juo. Taip pat begalė naktinių klubų, kur kiekvienas ras savo skoniui tinkamą vietą atsipalaiduoti.

Čia keletas patarimų, norint išvengti nemalonių patirčių mieste, kuris turi keletą taisyklių:

*Įsidėmėkite, kad dviratininkams čia yra pirmenybė. Geriau patys būkite vienu iš jų, taip išvengsite nemalonių incidentų.

*Kad ir kaip įspūdingai atrodytų Raudonųjų žibintų kvartalas, nedrįskite ten fotografuoti „vitrinose“ esančių merginų. Antraip galite turėti didelių nemalonumų.

*Saugokite savo asmeninius daiktus. Nors Amsterdamas ir yra laisvas, tolerantiškas miestas, tačiau jame gausu vagišių, mėgstančių pasiknaisioti po svetimas kišenes.

*Įprastai alaus bokalai Amsterdame yra 0.25 ml dydžio, todėl nenustebkite, kad užsisakę bokalą alaus, gausite nedidelę stiklinę. Mėgaukitės alaus skoniu po truputį.


Lankytinos vietos

Kultūrinis gyvenimas yra itin turtingas Amsterdame. Čia rasite ne tik pasaulyje pripažintų menininkų muziejų, bet ir modernaus, šiuolaikinio meno centrų. O tiems, kurie ieško linksmybių - šis miestas tikrai turi ką pasiūlyti...

Laisvo ir smagaus pasibuvimo Amsterdame!

Pasiplaukiojimas kanalais

Amsterdamas dažnai yra vadinamas Šiaurės Venecija, nes miestą dalina šimtai kilometrų kanalų ir net 1500 tiltų. Visa ši miesto kanalų sistema yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pasiplaukiojimas kanalais yra viena žaviausių pramogų Amsterdame: galite rinktis iš daugybės skirtingų maršrutų, kurių metu pamatysite žymiausius miesto objektus.

Van Gogo muziejus (15 eurų)

Van Gogas yra vienas žymiausių ne tik Olandijos, bet ir viso pasaulio tapytojų, todėl Amsterdamas didžiuojasi turėdamas jo muziejų. Tai vienas didžiausių traukos objektų mieste, tiems, kurie domisi daile ir, apskritai, pasauline kultūra. Muziejuje saugoma didžiausia Van Gogo darbų kolekcija: daugiau nei 200 paveikslų, 580 piešinių, 7 eskizų albumai ir 750 laiškų. Bilietas į muziejų kainuoja apie 15 eurų, tačiau būkite pasiruošę stovėti ilgose eilėse - norinčių išvysti šiuos šedevrus yra begalė.

Vondelpark

Šis parkas dažnai yra vadinamas miesto plaučiais - tai ypatingai žalia Amsterdamo dalis. Anksčiau šis parkas priklausė hipiams: jie čia buvo įkūrę savo koloniją, o laisvas gyvenimo būdas buvo įprastas. Dabar tai pagrindinė miesto poilsio vieta, tačiau net ir šiandien čia jaučiamas neįtemptas gyvenimo būdas. Parke dažnai sutiksite įvairiausių gatvės artistų, atviroje teatro erdvėje dažnai vyksta pasirodymai arba galima tiesiog vaikštinėti ir mėgautis gražiausiais gėlių sodais, pasidaryti pikniką ar pakvėpuoti grynu oru.

Coffee shop'ai

Olandija yra viena iš šalių, kur marihuana yra dekriminalizuota: tai reiškia, kad jums nieko nenutiks, jei „žolę“ rūkysite tam skirtose vietose ir nekelsite sumaišties viešosiose erdvėse bei laikysitės šalies įstatymų. Legaliam marihuanos vartojimui Amsterdame rasite vadinamus coffee shop'us, kurie primena įprastas kavines, tačiau čia prie baro galėsite įsigyti norimos rūšies „žolės“ bei nealkoholinių gėrimų. Visi coffee shop'ai yra įrengti jaukiai, tam, kad juose sukurta atmosfera leistų patirti kuo geriausių įspūdžių. Turbūt populiariausias coffee shop'as Amsterdame yra Bulldog, kuriame lankosi daugiausia turistų (jį rasite Raudonųjų žibintų kvartale). Apsilankymas coffee shop'e yra unikali patirtis Amsterdame, tik nepamirškite ja mėgautis atsakingai.

Raudonųjų žibintų kvartalas

Turbūt didžiausias turistų traukos objektas Amsterdame - tai Raudonųjų žibintų kvartalas. Vitrinose legaliai dirbančios merginos teikia prostitucijos paslaugas, kurios šiame mieste jau seniai nebėra tabu. Tam, kad būtų užtikrintas saugumas, žmonių sveikata, o pats verslas vyktų legaliai ir būtų kontroliuojamas, šis kvartas yra sutelktas į vieną vietą. Dienos metu šiame rajone galima lankytis jaukiose kavinukėse, grožėtis nepaprastais kanalų vaizdais, o naktį viskas nušvinta raudona spalva ir tai tampa nerūpestingų linksmybių vieta. Net jei ir nesidomite prostitucijos paslaugomis, Raudonųjų žibintų kvartalą privaloma pamatyti, nes Europoje kito tokio tikrai nerasite.

Rijksmuseum (20 eurų)

Šis muziejus yra laikomas vienu reikšmingiausių Amsterdame, kuriame saugomi žymiausių menininkų darbai. Čia yra net 260 salių, kuriose eksponuojami įvairūs tapybos darbai, fotografijos, skulptūros, porceliano dirbiniai ir daugelis kitų darbų. Jeigu domitės menu, turbūt tokių menininkų pavardės, kaip Rembrantas, van der Gelstas ar Vermeeris, sako, kad čia saugoma aukščiausios klasės kūryba. Šalia muziejaus yra nuostabaus grožio parkas su fontanais ir didžiulis ženklas, prie kurio, visi apsilankę Amsterdame, privalo pasidaryti nuotrauką. Muziejus atidarytas kiekvieną dieną, o bilieto kaina - apie 20 eurų.

Karališkieji rūmai (8 eurai)

Šiuos klasikinio stiliaus rūmus rasite Dam aikštėje, kurie žymi pagrindinį Amsterdamo centrą. Nors šių rūmų fasadas ir neatrodo įspūdingai, tačiau tai itin svarbus miesto statinys. XVII amžiuje rūmai buvo pastatyti vietoj sudegusios miesto rotušės, tačiau Louis Bonapartui tapus šalies karaliumi, jie buvo pavadinti karališkaisiais. Ir nors pastato išorė nedvelkia prabanga, tačiau viduje jos apstu. Turistams galima lankytis rūmuose, jie būna atviri beveik visomis savaitės dienomis (išskyrus pirmadienius), o bilieto kaina suaugusiam - apie 8 eurus. Rūmų viduje dažnai rengiamos parodos, galima pamatyti žymųjų Rembranto mokinio Mozės paveikslą arba patyrinėti prabangius rūmų kambarius, kurių čia yra net 17. Šią vietą būtina aplankyti tiems, kurie žavisi karališka kultūra ir nori iš arti pažinti jos tikrąją prabangą.

Dviračiai

Amsterdame žmonės ne vaikšto, bet važinėja dviračiais. Todėl patariame išsinuomoti ir jums šią transporto priemonę, su kuria saugiai ir greitai galėsite aplankyti visas svarbiausias ir įspūdingiausias Amsterdamo vietas. Prasukite pro įspūdingus XIV amžiaus Karališkuosius rūmus, sustokite pasimėgauti gamta viename gražiausių Vondelpark parke, pabandykite suskaičiuoti 160 Amsterdamą skiriančių kanalų, o vakare mėgaukitės laisvu ir linksmu miesto gyvenimu kartu su įvairiausių kultūrų žmonėmis.