Belgija - vaflių, šokolado ir alaus šalis

Briuselis dažnai įsivaizduojamas kaip miestas, kuriame verda tik politinis visos Europos gyvenimas. Čia yra įsikūrusi viena svarbiausių Europos sąjungos būstinių, kurioje renkasi svarbiausi šalių vadovai iš viso pasaulio. Tačiau Belgija yra dar neatrasta turistų, o jos kultūrinis, istorinis, o ypatingai kulinarinis palikimas yra tai, dėl ko privalu apsilankyti šioje nedidelėje, bet turtingoje šalyje. Kelių dienų pažintinė kelionė po Belgiją privers įsimylėti šią šalį ir norėsite grįžti vėl ir vėl. Politika - tai tik maža dalis visos šalies gyvenimo, kuris sukasi itin europietiškame Belgijos mieste - Briuselyje. 

Lankytinos vietos

Lankantis Belgijos sostinėje rekomenduojame ne tik leisti laiką šiame Briuselyje, bet ir pasinaudoti galimybe aplankyti kitus šalies miestus. Jeigu norite romantiškai praleisti savaitgalį su savo antrąja puse - rekomenduojame Briuge, o jei domina istorija ir kultūra - Antverpeno ir Gento miestai yra tai, kas leis pažinti Belgiją iš įvairių pusių. Tikime, kad apsilankymas šioje šalyje dar ilgai išliks jūsų atmintyje, nes Belgija tikrai turi ką pasiūlyti atvykstantiems turistams.

Karališkieji rūmai (20 eurų)

Belgija yra viena iš nedaugelio Europos karalysčių, todėl ir rūmai čia nėra retenybė. Tiesa, Briuselio karališkuosiuose rūmuose šiuo metu karališkoji šeima negyvena, todėl vieta tampa atvira: galite išvysti, kaip iš tikrųjų atrodo tas karališkas gyvenimas rūmuose. Vasaros metu rūmuose gali lankytis turistai, todėl verta pasinaudoti šia proga. Ypatingai šie rūmai vertinami dėl savo interjero, kuris laikomas tikru meno kūriniu. Apsilankymas čia yra lyg buvimas įspūdingame muziejuje, o kažkam tai įprasta gyvenamoji vieta. Įspūdingiausias interjero elementas šiame pastate yra „Malonumo dangus“: tai lubos, dengtos daugiau nei milijonu metalizuotų vabalų antsparnių, kurie, priklausomai nuo šviesos, žybsi žalia, mėlyna ar net aukso spalva. Jei nežavi karališka kultūra, tai bent jau dėl šio meno kūrinio tikrai verta apsilankyti.

Alaus muziejus (5 eurai)

Belgija yra garsi dėl savo vietinės gamybos alaus, kurių skirtingas rūšis jau turbūt sunku ir suskaičiuoti. Mieste gausu mažų alaus daryklų, kurias galima aplankyi turistams ir susipažinti iš arčiau su alaus gamyba. Grande Palace pastate yra įsikūręs Alaus muziejus, kuriame išsamiai susipažinsite su belgiško alaus istorija, pamatysite iš arti, kokiais būdais yra gaminamas pasaulyje vienas geriausių alų ir, žinoma, galėsite iškart paragauti ir įvertinti skonį. Muziejus dirba kasdien nuo 10 iki 17 valandos, todėl pasistenkite rasti laiko pažinti vieną svarbiausių šalies kultūrinių vertybių.

Parlamento kvartalas

Tai modernioji miesto dalis, nes čia yra įsikūrę svarbiausi miesto pastatai, kur sprendžiami įvairūs politiniai reikalai. Įspūdingo dydžio stikliniai pastatai galbūt ir nėra vertingiausi architektūriniai miesto objektai, tačiau čia verta apsilankyti tiems, kurie iš arčiau nori pažvelgti į vietą, kurioje sprendžiami visi Europos sąjungos reikalai. Galima iš anksto užsiregistruoti ir apsilankyti plenarinių sesijų metu arba užsisakyti turą po Europos parlamentą. Būtina iš anksto pasirūpinti rezervacija, nes kitaip gali nepavykti patekti į pastatą. Apsilankymas šioje vietoje yra nemokamas.

Briuselio katedra ( Šv. Mykolo ir šv. Gudulos katedra)

XI amžiaus statinys, įspūdingo dydžio ir grožio akmeninė bažnyčia skirta svarbiausiems visos šalies globėjams. Gotikinio stiliaus katedra turi išskirtinio grožio vitražinius langus, kurie žavi tokios architektūros mylėtojus. Daug įvairiausių istorinių įvykių menantis statinys, dabar yra vienas žymiausių miesto objektų. Čia vyksta ne tik religinės pamaldos, bet ir įvairūs koncertai, kurie nuolat pritraukia labai daug žmonių.

Atomiumas (12 eurų)

Skulptūra, kuri vaizduoja net 165 milijardus kartų padidintą geležies molekulę. Tai įspūdingas 102 metrų statinys, sudarytas iš didžiulių metalinių strypų ir 9 nerūdijančio plieno rutulių. Jis buvo sukurtas 1958 metais pasaulinei parodai ir tapo visos Belgijos simboliu, įrodančiu mažos šalies galingumą ir technologinį išmanymą. Statinys įspūdingesnis iš išorės nei iš vidaus, tačiau galima į jį patekti liftu ir apžiūrėti iš viršaus atsiveriančia panoramą ar tiesiog pasėdėti kavinėje. Į statinio viršų per 23 sekundes pakelia naujas liftas, kuris anksčiau buvo laikomas vienu greičiausių pasaulyje. Skulptūrą rasite Heysel parke, kur verta pamatyti ir kitas, ne ką mažiau išskirtines skulptūras.

Sisiojantis Briuselio berniukas

Kone garsiausias Briuselio objektas visame pasaulyje, kuris tapęs visos Belgijos simboliu. Pasakojama legenda, kad jis išgelbėjo miestą, pranešęs apie artėjančius priešus. Etiun ir Chene gatvių sankryžoje esanti skultpūra yra aptverta metaline tvorele. Tik nenusivilkite, skulptūra tikrai neprimena įspūdingo dydžio statinio, tai labai nedidelė skulptūra. Todėl būkite atidūs ir nepraleiskite jos pro akis. Taip pat privalu žinoti, kad mieste yra pastatyta ir sisiojančios mergaitės bei šuniuko skulptūra. Tai jau yra tapę tam tikra Belgijos tradicija, kuri, manoma, bus tęsiama.

Didžioji Briuselio aikštė (Grand Palace)

Tai pagrindinė ir lankomiausia miesto vieta, nes čia įsikūrę trys svarbiausi miesto architektūriniai paminklai. Miesto rotušės pastatas - prabangus statinys, su net 96 m siekiančiu bokštu, kuris iškilęs kaip pagridinis miesto simbolis, o ant jo puikuojasi šv. Mykolo statula. Galima užeiti į pastato vidų ir iš arti apžiūrėti neogotinikinio stiliaus interjerą. Karaliaus namas - išskirtinis pastatas, kuriame niekada negyveno karaliai, bet atvirkščiai - ilgą laiką veikė kalėjimas ir mokesčių tarnyba. Šiuo metu jame įkurtas Miesto muziejus, kurį galima laisvai lankyti. Ir įspūdingas Gildijų namų kompleksas, kurio fasadas yra puoštas tikru auksu. Visi šie pastatai sukuria nuostabų aikštės vaizdą, kuris laikomas miesto simboline vieta. Kiekvienais metais, rugpjūčio mėnesį, čia suformuojamas mižliniškas gėlių kilimas, kuris pritraukia žmonių iš viso pasaulio. Tačiau lankantis ir paprastomis dienomis čia galima išvysti įspūdingą gėlių turgų, kuris vyksta kiekvieną sekmadienį.

Gentas

Istorinis ir kultūrinis Belgijos miestas, kuris šiuo metu yra vienas didžiausių šalies uostų. Miestas išskirtinis tuo, kad čia gyvena labai daug jaunų žmonių, čia yra įsikūręs vienas svarbiausių Gento universitetų, kuris pritraukia studentų iš viso pasaulio. Miestas pradėtas kurti nuo VII amžiaus, todėl čia yra išlikę įspūdingų istorinių pastatų, kuriuos verta pamatyti. Savo pažintį su miestu pradėkite nuo Cereal ir Herbs gatvių, kurios yra centrinės šiame mieste. Gatvės eina tiesiai palei Liso upę, kuri skiria miestą į dvi dalis. Čia pagridinis simbolis yra šv. Michailo tiltas, nuo kurio atsiveria gražiausia miesto panorama. Įspūdingo grožio šv. Nikalojaus bažnyčia ir šv. Bavono katedra yra svarbiausi miesto viduramžių palikimai. Gravensteen - pati gražiausia Belgijos pilis, kurioje dabar yra įkurtas teismo ir ginklų muziejus, žavi visus savo turistus dėl autentiškos architektūros. Ir, žinoma, Gento varpinė, kuri yra 91 m aukščio, čia galima užlipti į bokšto viršų ir pasimėgauti nuostabia miesto panorama. Gentas iš kitų Belgijos miestų išsiskiria savo jaunatviškumu ir pramogų gausa. Todėl šis miestas puikiai tiks tiems, kurie nori pažinti šalies kultūrą ir tuo pačiu linksmai praleisti laiką.

Briugė

Istorinis miestas, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Miestas yra išsaugojęs XIII amžiaus architektūrą ir yra laikomas vienu svarbiausių viduramžių palikimų visame pasaulyje. Kanalais išvagotas miestelis, akmenimis grįstos siauros gatvelės - visa tai leidžia Briuge vadinti tikrų romantikų miestu. Čia nuolat renkasi porelės, kurios mėgaujasi lėtais pasiplaukiojimais valtimi ar tiesiog grožisi miesto vaizdais sėdėdami kavinėje. Sakoma, kad šiame mieste sustoja laikas ir gyvenimas vyksta žymiai lėčiau. Pagrindinėje Turgaus aikštėje (Grote Markt) galėsite pamatyti 83 m Belforto bokštą, o pakilus į jo viršų, pasimėgauti miesto vaizdu iš viršaus. Burg aikštėje rasite įspūdingą Miesto rotušės pastatą ir Šv. Kraujo baziliką (čia saugomas ypatinga relikvija - indas su keliais lašais Kristaus kraujo). Galite aplankyti ir vieną seniausių šokolado muziejų visoje Belgijoje, kur pamatysite visą gaminimo procesą ir galėsite paragauti ką tik pagaminto šokolado. Lankantis Belgijoje būtina aplankyti šį miestelį, nes iškart pajausite, kaip vaikščiojimas siauromis gatvelėmis taps geriausiu poilsiu. Įspūdingiausiai ir romantiškiausiai miesto centras atrodo vakare, sutemus, kai uždegamos lempos, kurios sukuria ypatingą nuotaiką stebint plaukiojančius laivelius ir apsikabinusius žmones.

Antverpenas

Tai antras pagal dydį Belgijos miestas, kuris savo kultūrine įvairove neatsilieka nuo „tautų katilu“ vadinamo Londono. Čia skirtinguose rajonuose gyvena begalė emigrantų iš viso pasaulio, todėl mieste iškart pasijausite, jog esate vienoje vietoje, kur sustinka visas pasaulis. Vos tik išlipę iš traukinio, atsidursite įspūdingo dydžio ir grožio centrinėje Antverpeno stotyje, kuri yra pačiame miesto centre, todėl iškart galėsite pradėti pažintį su miestu. Iš centrinės stoties privalu eiti MEIR - pagrindine miesto gatve. Čia įsikūrusi pagridinė apsipirkinėjimo ir pramogų gatvė, tačiau visos parduotuvės įkurtos istoriniuose pastatuose, kurių architektūra žavi ir apsipirkinėjimas čia nėra privalomas - galite tiesiog grožėtis įspūdingais statiniais. Perėję visą gatvę, kuri yra maždaug 700 m ilgio, prieisite pagridinę miesto aikštę - GROTE MARKT. Čia įspūdingo grožio gotikiniame pastate įskūrusi miesto rotušė (pastatas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą). Aikštės centre pamatysite Brabo fontaną, pasakojantį miesto legendą. Įspūdingiausias viso miesto statinys - tai Švč. Mergelės Marijos katedra, su net 122 m siekiančiu bokštu, kuris matomas iš skirtingų miesto vietų ir gali būti kaip orientyras, jei netyčia pasiklystumėte siaurose gatvelėse. Galite pakilti į katedros bokštą ir apžiūrėti miesą iš viršaus. Antverpenas yra garsaus flamandų tapytojo Rubenso miestas, todėl čia galėsite užeiti į jo namus, pamatyti žymiausius darbus bei aplankyti šv. Jono bažnyčią, kurioje jis ir buvo palaidotas. Tiems, kurie domisi moderniuoju menu, Antverpenas turi MAS muziejų, kuriame šiuolaikiškai pasakojama viso miesto istorija, o užlipus ant pastato viršaus - galima stebėti miesto vaizdą iš uosto pusės. Antverpene verta aplankyti ir didžiulius miesto parkus, vieną gražiausių europoje zoologijos sodų ar tiesiog klaidžioti siauromis gatvėmis ir žavėtis įspūdinga gotikine miesto architektūra.

Transportas

Visoje Belgijoje yra puikiai išvystytas traukinių maršrutas, todėl susisiekimas su kitais miestais yra lengvas ir patogus. Traukiniai yra nauji, patogūs, juose tikrai galima komfortiškai keliauti net ir didžiausius atstumus. 

Iš Briuselio į Antverpeną bilieto kaina - 10 eurų.

Iš Briuselio į Briuge bilieto kaina - 17 eurų.

Iš Briuselio į Gentą - 12 eurų. 

Asmenims iki 26 metų kaina yra mažesnė, o savaitgaliais kelionėms taikoma iki 50 procentų nuolaida. 

Bilietus galima nusipirkti internetu, stotyse esančiuose bilietų pirkimo automatuose ar kasoje. 

Taip pat iš Belgijos traukinių stočių galima keliauti ir į aplink esančias šalis - Olandiją ar Prancūziją. 

Keliaujant mieste siūloma naudotis dviračiais, kuriuos galite išsinuomoti miesto centrinėse stotyse arba centre esančiose stotelėse. 

Taksi paslaugos Belgijoje yra tikrai brangios. 

Veikia ir miesto viešasis transportas bei metro. Jų bilietų kainos priklauso nuo atstumų, kuriuos važiuosite. Patariame nerizikuoti važiuoti be bilieto, nes kontrolė čia labai dažnai pasirodo, o baudos už važiavimą be bilieto - nemažos. 

Maistas

Kai pradedame kalbėti apie Belgiją, jau pradedame jausti nuostabaus šokolado, vaflių, keptų bulvyčių ir alaus skonį. Taip, Belgijoje visi šie keturi patiekalai yra išskirtinio skonio ir tapę šalies vizitinėmis kortelėmis.

Šokolado paragauti galite mieste esančiose nedidelėse parduotuvėlėse, kuriose dažniausiai parduodamas rankų darbo šokoladas. Žinoma, čia kainos yra tikrai nemažos, tačiau tikrai verta pasimėgauti bent vienu išskirtinio skonio gabalėliu. Jei norite parisvežti namo belgiško šokolado, patariame pirkti jį prekybos centruose, o ne firminėse jų parduotuvėse - kainos tikrai mažesnės, o pasirinkimas didelis ir ne ką prastesnis nei kitose vietose parduodamo šokolado.

Belgiški vafliai - jau iš pavadinimo suprantame, kad tai šiai šaliai priklausantis patiekalas. Jo galima paragauti tiek įvairiose lauko užkandinėse, tiek restoranuose. Ingridientus, su kuo valgysite vaflius, galite pasirinkti pagal savo skonį - nuo saldžių su šokoladu ir vaisiais, iki sūrių, su sūriu, mėsa ir įvairiais padažais. Tikrai čia kepamų vaflių skonis skiriasi nuo tų, kurie yra kepami kituose Europos miestuose. Tik belgams žinomas slaptas jų receptas atskleis ypatingą ir dar nebandytą šių vaflių skonį. 

Belgiškos bulvytės (Frites) - nuolatinė kova tarp prancūzų ir belgų dėl šių bulvyčių. Vieni jas vadina prancūziškomis bulvytėmis, tačiau Belgijoje čia tikras įžeidimas, todėl užsisakinėdami vietoje french fries, vadinkite jas tiesiog frites. Dėl ypatingos bulvių kepimo technologijos, jos išsiskiria savo skoniu ir tapo ypatingu šios šalies simboliu. Vaikštant aplink matysite ne vieną vietą, kurioje siūlo paragauti šių bulvyčių, tačiau seniausia ir labiausiai tradicines bulvytes gaminačių vietų yra Frituur n°1, kurią rasite šalia žymiausių miestų objektų. Padažų pasirinkimas prie bulvyčių yra didžiulis, sunku išsirinkti vieną, todėl Belgijoje čia leidžiama mėgautis, kad ir visais - svarbu atrasti savo mėgstamiausią skonį.

Vienas tradicinių šios šalies patiekalų yra midijos su belgiškomis bulvytėmis. Jos yra tiekiamos kaip vienas pagridinių patiekalų esančiuose restoranuose ar kavinėse, todėl tikrai turėsite progą išbandyti. 

Taip pat nepamirškite, kad Belgija yra garsi dėl savo uostų, todėl čia gausu ir įvairių žuvies patiekalų.

Kalba

Belgija yra suskirstyta į du regionus - Flandriją ir Valoniją.

Oficialios čia yra dvi kalbos - olandų ir prancūzų. Priklausomai nuo regiono yra kalbama ir tam regionui būdinga kalba. Tačiau tikrai problemų nekils susikalbėti ir anglų kalba, nes Belgija yra Europos centras, kur nuolat yra gausu įvairių kultūrų žmonių. 

Alus

Tai atskira tema, nes Belgijoje alus yra viena iš šalies nacionalinių vertybių. Jeigu buvote Belgijoje ir neparagavote vietinio alaus, reiškia jūs čia tikrai nesilankėte. 

Kadangi skirtingų alaus rūšių jau nebeįmanoma suskaičiuoti, čia kiekvienas, net ir išrankiausias alaus mėgėjas, ras sau tinkamą.

Vietiniuose baruose galima užsisakyti alaus degustacijas, tad pavyks paragauti keletą skirtingų skonių. 

Būkite atsargūs ragaudami alų, nes jis tikrai yra stiprus. Kai kurie siekia daugiau nei 12 laipsnių. Todėl jais reikia mėgautis iš lėto ir po truputį, pajaučiant tikrą skonį. 

Alaus kultūra yra labai svarbi šalyje, kuri suvienija visus bendram laiko praleidimui bare. 

Išskirti rekomenduojamas alaus rūšis yra labai sunku, jums padės bare dirbantys barmenai, kurie mielai išklausys jūsų norus ir parekomenduos geriausius variantus.

Ypatinga yra tai, kad kiekvienas alus turi specialiai jiems skirtas taures, iš kurių, kaip patys belgai sako, atsiskleidžia išskirtinis ir unikalus to alaus skonis. Jei alus įpilamas į ne jam skirtą taurę, tai jau laikoma tikra nepagarba ir pačiam klientui, ir gėrimui. 

Klimatas

Šios šalies klimatas yra švelnus jūrinis. Belgijoje nebūna įspūdingų šalčių, todėl čia malonu laiką leisti ir žiema. Tiesa, dėl jūros, oras dažnai yra drėgnas, lapkričio bei gruodžio mėnesį gausu kritiulių. Tačiau vasaros metu čia lepina šiluma ir gaivus jūros vėjas. 

Naktinis gyvenimas

Belgija pasaulyje yra žinoma viena iš pirmųjų šalių, kurioje gimė elektroninė muzika. Todėl čia netrūksta įvairiausių naktinių klubų, kuriuose skamba tokio stiliaus muzika. Briuselyje yra keletas žymiausių visame pasaulyje naktinių klubų, kuriuose dažnai groja patys geriausi pasaulio didžėjai. O taip pat reikėtų paminėti ir tai, kad Belgijoje vyksta vienas žymiausių vasaros elektroninės muzikos festivalių - Tomorrowland, kuris sutraukia gausybę žmonių iš viso pasaulio. 

Naktinis gyvenimas Belgijoje yra tikrai audringas, nes vakarėliai vyksta ne tik didžiuliuose klubuose, bet ir mažuose baruose. Priklausomai nuo jų stiliaus, čia vyksta įvairių temų vakarėliai. Ir tikrai ne tik savaitgaliais. 

Futbolas

Jeigu pavyks būti Belgijoje, kai vyksta futbolo varžybos, būtinai apsilankykite vietiniame bare, nes pajausite, kaip šalis myli šią sporto šaką ir kokie yra aistringi jos fanai. Bent vienai dienai tapkite Belgijos futbolo komandos gerbėju ir sirkite kartu su vietiniais!