Bolonija – makaronų ir studentų miestas

Bolonija – septintas pagal dydį Italijos miestas, Emilijos – Romanijos regiono sostinė. Miestas yra įsikūręs prie Reno upės, kuris žavi turistus savo įspūdinga, dar viduramžių laikus menančia, architektūra. Bolonija pasaulyje yra žinoma dėl seniausio Europoje universiteto, todėl šis miestas laikomas Europos mokslo sostine. Miestas įtrauks turistus pasivaikščiojimais istorinėmis miesto gatvėmis, leis pamiršti iki šiol varginusią rutiną, kuri išnyksta tarp istorinių pastatų ir įspūdingų meno galerijų, saugančių svarbų miesto kultūrinį palikimą.


Lankytinos vietos

Garisenda ir Asinelli bokštai

Dėl šių dviejų bokštų, Bolonijos miestas yra vadinamas svyrančių bokštų miestu. Asinelli yra 90 metrų, o Garisenda siekia 48 metrų aukštį. Įspūdį kelia tai, kad bokštai pasvirę, todėl žavi ne vieną turistą. Šie statiniai mena senąją Bolonijos praeitį, kai anksčiau miestas buvo lyg bokštų miškas. Taigi išlikę paminklai yra svarbus istorinis miesto palikimas.

Maggiore vartai

Tai vienas iš Bolonijos gynybinės sienos kompleksų, pastatytas XIII amžiuje. Šis statinys daugelį metų buvo pagrindiniai miesto vartai, todėl juos lengvai pamatysite, vaikštinėdami Bolonijos centrinėmis gatvėmis. Maggiore vartai yra laikomi miesto pažiba, nes anksčiau tik pro juos buvo galima patekti į miestą.

Santo Stefano bazilika

Tai įspūdingas krikščionių religinių statinių kompleksas, pasak legendos pastatytas dar V amžiuje. Kompleksą sudaro septynios bažnyčios, statytos skirtingais laikotarpiais, todėl tai labai atsispindi ir jų architektūroje. Šioje vietoje yra įkurtas ir muziejus, kuriame saugomas įvairių amžių kultūrinis palikimas, tačiau net ir nesilankant jame, bažnyčiose galime išvysti daugybę vertingų freskų, paveikslų, skulptūrų. Šis kompleksas traukia turistus dėl savo autentiškumo ir išlaikytos viduramžių dvasios.

Bolonijos universitetas

Tai turbūt svarbiausias miesto statinys – seniausias visoje Europoje universitetas, įkurtas 1088 metais. Bolonija yra vadinama išsimokslinusiu miestu ir dėl universiteto yra žinoma visame pasaulyje. Čia mokėsi daug žymių žmonių, kurių darbai garsūs visame pasaulyje. Universiteto pastatą puošia įspūdinga freskų ir arkų kompozicija, kuri sukuria didingumo vaizdą. Svarbu aplankyti universiteto pastate nuo 1638 metų veikiantį Anatomijos teatrą, kuris yra laikomas pagrindinių rūmų perlu. Visa salė yra dekoruota įvairiausiomis medžio skulptūromis, kurios vaizduoja garsiausius senovės laikų medikus, Antikos dievus ir t.t. Tikrai verta pamatyti visa tai iš arti!

Podesta rūmai

Žymus XIII amžiaus statinys, esantis pagrindinėje Turgaus aikštėje. Pastato architektūra išsiskiria devyniomis atviromis arkomis ir bokštu, kuris yra pastebimas iš daugelio miesto vietų. Šiuo metu šiame pastate yra įsikūrusi miesto valdžia, tačiau pastato pirmajame aukšte atidaryta atvira galerija bei prestižinės miesto parduotuvės, todėl galima iš vidaus apžiūrėti šio įspūdingo pastato architektūrą.

Via Indipendenza (Nepriklausomybės gatvė)

Tai yra pagrindinė Bolonijos miesto gatvė, kurioje verda tikras itališkas gyvenimas. Čia gausu garsiausių dizainerių parduotuvių, kuriose galima įsigyti madingiausių, stilingiausių drabužių bei aksesuarų. Juk Italija yra tikra mados sostinė! Taip pat šioje gatvėje rasite ir nemažai kavinių, restoranų, kur galėsite pasimėgauti itališkos virtuvės stebuklais. Ypatinga yra tai, jog kiekvieną sekmadienį šioje gatvėje yra uždaromas eismas, todėl žmonės gali nevaržomai mėgautis laisve, lankyti aplinkui esančias galerijas, muziejus ar tiesiog mėgautis itališkais gelato ir ilgais pokalbiais. Tai lyg mažas savaitės pabaigos festivalis!

Comunale rūmai

Vieni pagrindinių rūmų, esančių Piazza Maggiore aikštėje. Rūmų architektūra yra išsaugojusi XII amžiaus autentiškumą. XV amžiuje pastatytas papildomas Akursio bokštas su laikrodžiu, o pastato fasadą puošia Madonos su kūdikiu atvaizdas. Įspūdinga, prabangi ir didinga rūmų architektūra nepaliks abejingų. Šiuo metu šiuose rūmuose veikia muziejus, kuriame eksponuojami meno kūriniai nuo pat viduramžių laikų. Taip pat čia veikia ir didžiausia miesto biblioteka. Verta aplankyti ir susipažinti su kultūriniu miesto palikimu.

Piazza Maggiore

Tai pagrindinė Bolonijos miesto aikštė, kurioje nuolat renkasi žmonės, todėl šioje vietoje netrūksta šurmulio. Pažintis su miestu turėtų prasidėti šioje aikštėje, nes tai vieta, nuo kurios lengvai pasieksite svarbiausius miesto objektus. Aikštės viduryje stovi Neptūno fontanas, sukurtas žymaus italų skulptoriaus Džambolonja XVI amžiuje. Nuostabios architektūros apsuptyje, galėsite pasimėgauti itališkos kavos puodeliu ir stebėti verdantį gyvenimą miesto širdyje.

Pramogos

Pagrindinė šio miesto pramoga – gėrėjimasis įspūdinga miesto architektūra ir mėgavimasis nuostabaus skonio itališku maistu. Miesto centre galima rasti įvairiausių naktinių klubų, barų, kur kiekvienas žmogus ras pagal savo skonį ir poreikį tinkamą vietą gerai praleisti laiką.


Maistas

Bolonija yra miestas, kuris turistus vilioja riebiu maistu. Iš šio miesto yra kilę garsieji tortellini makaronai, kurie yra įdomiai suriestos formos ir įdaryti gryna mėsa. Būtų nuodėmė neparagauti šio patiekalo lankantis Bolonijoje!

Taip pat Bolonija garsi dėl savo ypatingo skonio lazanijos. Nors šis miestas ir nėra lazanijos gimtinė, tačiau būtent Bolonijoje buvo sukurtas žymusis bolonijos padažas, kuris yra svarbus šio patiekalo ingredientas.  

Bolonija garsėja ir dėl Mortadella, itališkos maltos kiaulienos dešros. Gimtinėje gaminama dešra savo skoniu skiriasi nuo prekybos centruose parduodamos, todėl būtina paragauti jos lankantis šiame Italijos mieste.

Bolonijoje, kaip ir visoje Italijoje, būtina paragauti naminių gelato, kurių rasite mieste esančiose jaukiose ledainėse.

Transportas

Patogus susiekimas iš oro uosto – nuolat kursuoja Aerobus autobusai, kurie per 20 minučių nuveš iki Bolonijos traukinių stoties, iš kurios lengvai, per kelias minutes, pasieksite miesto centrą.

Bolonijos miestas nėra didelis, pagrindinius objektus galima pasiekti pėsčiomis, tačiau yra galimybė naudotis viešuoju transportu, kuris patogiai išvystytas visame mieste.

Bolonijoje visai populiaru važinėti dviračiu, galima išsinuomoti daugelyje dviračių nuomos centrų, ir taip galima lengvai apkeliauti visą miestą.