KELIAUTOJŲ ĮSPŪDŽIAI: Budapeštas – savaitgalio kelionė į „Rytų Paryžių“

Sveiki, esu Nijolė iš Tedo.lt,

 

Jei dar nebuvai Budapešte, pats laikas į savo MUST VISIT 2022 sąrašą įtraukti kelionę vieną kultūriškiausių Europos miestų. Romantiškai „Paryžiumi“ praminta Vengrijos sostinė yra bene labiausiai apdovanota pasaulio paveldo turtais, kurie įtraukti į UNESCO. Budapešte galima rasti tiek daug nuveikti, jog nė neabejoju, kad tyrinėdami šį dinamišką miestą, panorėsite praleisti čia daugiau laiko. Taip nutiko ir man. Kiek daugiau nei pusantros valandos skrydžio iš Kauno ir nusileidžiame Budapešto oro uoste. Čia prasideda ne tik poilsinė kelionė, bet ir pažintinės, įspūdžių kupinos atostogos: nuo įspūdingos architektūros, iki gyvybingos kultūros bei pramogų pasaulio.

Transportas

Iš anksto planavome miesto lakytinas vietas pažinti tiesiog vaikštinėdami. Dauguma objektų išties yra netoli vienas kito, tad be vargo atstumus galima nukeliauti pėsčiomis. Jei vis dėlto prireiktų įveikti ilgesnį atstumą – Budapešto mieste puikiai išvystytas viešasis transportas. Patogiausias ir greičiausias būdas – keliauti metro, tačiau čia kursuoja ir mums pažįstami troleibusai. Taksi kainos taip pat nesikandžioja. Per trumpą laiką norėdami pamatyti kuo daugiau šio miesto pusių, galite įsigyti miesto kortelę. Su ja turėsite galimybę dauguma muziejų, paslaugų ir atrakcijų naudotis nemokamai, taip pat kaip, viešuoju transportu. 

Ką aplankyti?

Supratome, jog atostogos Budapešte labiau pažintinės, nei poilsinės jau pirmą dieną keliaudami nuo vieno lankytino objekto prie kito. Pilies kalnas, ant kurio stovi Karališkieji rūmai, Žvejų bastionas ir Matijaus bažnyčia yra lengvai pastebimi visame Budapešte. Jaukios akmenimis grįstos gatvelės, didingi rūmai ir istoriją menantis muziejus – tai tik kruopelytė miesto, kurį galite pamatyti. O kur dar kiekvieną suvenyrinį magnetuką puošiantys Parlamento rūmai – būtina gyvai pamatyti juos ir dieną, ir jau sutemus. Kad šis iššūkis būtų tikrai užskaitytas – išbandėme vakarinį kruizą laivu palei Dunojų.

Kadangi Budpeštas yra gerai žinomas visame pasaulyje dėl savo terminių versmių ir šaltinių, savo „pažintinių atostogų“ Budapešte metu nusprendėme atsipūsti ir apsilankyti Szechenyi terminių pirčių komplekse. Šis milžiniškas SPA centras yra didžiausias toks Europoje, veikiantis ir žiemą, ir vasarą, bei galintis aptarnauti tūkstančius lankytojų vienu metu. Pamatysite, jog šis neįprasto stiliaus pastatas iškilo 1913 metais – užėję į vidų bei klaidžiodami tarp gausybės baseinų ir pirčių, pasijusite nukeliavę šiek tiek atgal į praeitį. Jei neatjaunėsite, tai, kad atsipalaiduosite, tikrai neabejojame – vandens pramogos puikiai tinka visai šeimai. 

Ko paragauti?

Nors Budapeštas ir vadinamas „Rytų Paryžiumi“, kainos čia tikrai daug patrauklesnės. Vietinė valiuta forintas, tačiau kavinėse, restoranuose ir baruose galima lengvai atsiskaityti banko kortelėmis. Budapešte patiekalai restoranuose nėra brangūs, o prekybos centruose maisto ir gėrimų kainos labai panašios (skiriasi tik akis badantys forintų nuliukai). Nors mieste gausu tarptautinių patiekalų restoranų, stengėmės valgyti kaip tikri vietiniai. Vienas labiausiai patikusių restoranų „Paprika Vendéglő“ - puikus kainos ir kokybės santykis, kurį atskleidė ne tik didelės ir gardžios patiekalų porcijos, bet ir šaunus aptarnavimas. Kadangi keliavome į Budapeštą po šventininiu laikotarpiu, jame vis dar aptikome Kalėdiškai pasipuošusią nedidukę mugę, kurioje buvo prekiaujama saldumynais. Čia ir paragavome vieną tradicinių vengriškų gardėsių - Kürtőskalács - tokį įdomų saldžių mielių raguolį su įvairiais pagardais. Juo apsidovanojome tiesiogine ta žodžio prasme - užkopę - į vieną gražiausių panoraminių taškų Budapešte.


Dar neįsigijai skrydžio bilieto savo atostogoms? Geriausius pasiūlymus rasite Tedo.lt puslapyje!


Jeigu norite, kad pasidalintume ir jūsų kelionės įspūdžiais, galite siųsti savo tekstus el. paštu nijole@tedo.lt.

Budapeštas, Vengrija
Booking.com vertinimas 7.7 iš 988 atsiliepimų
2022 10 08 2022 10 11
Kaina asmeniui nuo
344
Žiūrėti kelionę
Budapeštas, Vengrija
Booking.com vertinimas 8.7 iš 2411 atsiliepimų
2022 10 22 2022 10 25
Kaina asmeniui nuo
283
Žiūrėti kelionę
Sutaupai €4
Budapeštas, Vengrija
Booking.com vertinimas 7.8 iš 2484 atsiliepimų
2022 10 15 2022 10 18
Kaina asmeniui nuo
369
373
Žiūrėti kelionę