GARDINAS – Baltarusijos architektūros ir kultūros perlas

Gardinas – tai šalia Nemuno įsikūręs vienas seniausių miestų Baltarusijoje, pasižymintis savo senovine architektūra bei istoriniu paveldu. Tai taip pat pirmasis Baltarusijos miestas, į kurį Europos piliečiai gali patekti be vizos ir joje lankytis iki 5 parų. Gardinas yra vienas lankomiausių šalies miestų, kuriame gyvenimas ir daugiausia lankytinų objektų yra senamiestyje.

Lankytinos vietos

Gardinas – tai miestas, kuris puikiai tiks keliautojams, kurie mėgsta istoriją bei pigius apsipirkimus. Šis miestas turtingas savo įvairiu architektūriniu bei istoriniu palikimu, o norintys apsipirkti galės įsigyti įvairių baltarusiškų prekių už mažesnę kainą.

Sovetsakya gatvė

Tai pagrindinė pėsčiųjų gatvė šiame mieste. Jau daugelį metų čia vyksta įvairios mugės, koncertai. Taip pat kas antrus metus čia vyksta tautinių kultūrų festivalis, kur demonstruojamos įvairios kultūros, jų patiekalai, šokami liaudiški šokiai bei atliekamos liaudiškos dainos.

Gardino apžvalgos aikštelė

Pakilę į šią apžvalgos aikštelę galėsite pasigrožėti visu Gardino miestu. Čia rasite įrengtus suoliukus bei žiūronus.

Koložos cerkvė

Dar vienas svarbus architektūrinis objektas – Šv. Boriso ir Glebo cerkvė, kitaip vadinama Koloža. Ji buvo pastatyta 1183 m. Cerkvė įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo kandidatų objektų sąrašą.

Augustavo kanalas

Augustavo kanalas – populiariausias įrengtas dirbtinis kanalas. Jis jungia Baltijos ir Juodąją jūrą. Tai puiki vieta aktyviam poilsiui, vandens, pėsčiųjų ir dviračių turizmui. Vasaros sezono metu kanale plaukioja du motorlaiviai – „Olga Solomova“ bei laivas „Nemunas“.

Priešgaisrinis stebėjimo bokštas

Šis bokštas pastatytas XX a. pradžioje, kadangi Gardino miestas pradėjo kentėti nuo gaisrų, nes didžioji dalis pastatų buvo mediniai. Šio bokšto aukštis prilyginamas 8 aukštų pastatui.

Bernardinų bažnyčia ir vienuolynas

Legenda byloja, kad vienuoliai ir vienuolės po vienuolynu iškasė slaptus požemius ir praėjimus. Šios bažnyčios architektūrą jungia trys stiliai – barokas, gotika ir renesansas.

Romos katalikų bažnyčia

Gardino Naujoji pilis buvo pastatyta priešais Senąją pilį 1742 m. ir architektams pavyko iš abiejų pilių padaryti vieną pilių kompleksą. Nors šis pastatas yra pavadintas pilimi, tačiau jis niekada neturėjo gynybinių įrengimų, todėl teisinga jį būtų vadinti vasaros rezidencija, kurioje savo laiką leisdavo lenkų ir lietuvių valdovai.

Gardino naujoji pilis

Gardino Naujoji pilis buvo pastatyta priešais Senąją pilį 1742 m. ir architektams pavyko iš abiejų pilių padaryti vieną pilių kompleksą. Nors šis pastatas yra pavadintas pilimi, tačiau jis niekada neturėjo gynybinių įrengimų, todėl teisinga jį būtų vadinti vasaros rezidencija, kurioje savo laiką leisdavo lenkų ir lietuvių valdovai.

Gardino senoji pilis

Pirmieji gynybiniai įrengimai čia buvo pastatyti XII a. Vėliau, po įvairių pilies puolimų, deginimų ir atstatymų, kunigaikštis Vytautas 1398 m. vietoj medinės pilies pastatė mūrinę gotikinio stiliaus pilį su penkiais bokštais. Ši pilis dar vadinama mūsų kunigaikščio Vytauto pilimi.

Pažintinė ekskursija po Gardino miestą

Norint pažinti Gardiną, internetu galima įsigyti miesto pažintinį turą, kurio metu aplankysite Šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčią, senąją ir naująją pilis, Koložos cerkvę, Liuteronų bažnyčią ir dar daug kitų lankytinų objektų. Turas trunka apie 9-12 val, turo kaina – 239 eur. Nuoroda į bilietus

Maistas

Kaip ir kiekviename mieste, taip ir Gardine, netrūksta įvairių kavinių ir restoranų, kur už nedidelę kainą galima pavalgyti skaniai ir sočiai. Baltarusių virtuvėje pagrindinę vietą užima bulvės. Todėl atvykus rekomenduojama paragauti jų tradicinio patiekalo „Draniki“ – tai bulviniai blynai su grietine, kukulių virtų vandenyje ir sriubos „Zacirka“ – ji gaminama pilant karštą vandenį ant tešlos, kuri pagaminta iš kiaušinių, miltų ir pieno. Vėliau sriuba balinama pienu.

Apsipirkimas Gardine

Per pastaruosius keletą metų, turistai labai pamėgo apsipirkimą Gardino mieste. Čia nebrangiai galima įsigyti baltarusių gamybos avalynės, kokybiško trikotažo, taip pat turistai perka rankines, pirštines, odinius diržus, įvairias kosmetikos, maisto prekes. Beje, dauguma turistų čia perka vaistus, nes kainų skirtumas akivaizdus. Siūlomos apsipirkimo vietos : Gardino turgus ir prekybos centrai „Old city Mall“, „Euroopt“, „Korona“.