Gudauri - neatrastas slidinėtojų rojus

Vis dažniau girdime, kad Gruzija yra viena svetingiausių šalių, su įspūdingo grožio gamta, kuri nepalieka nė vieno abejingo. Žiemos pramogų mėgėjai po truputį atranda Gudauri slidinėjimo kampelį, kuris gali pasiūlyti nuostabų poilsį slidinėjimo mėgėjams, kurie ieško kokybės ir komforto už žymiai mažesnę kainą nei kituose turistų pamėgtuose slidinėjimo kurortuose

Šis slidinėjimo kurortas yra nutolęs nuo Gruzijos sostinės Tbilisio vos už 120 km (tai maždaug apie 2 valandos automobiliu). Gudauri yra nedidelė Kaukazo kalnų grandinėje įsikūrusi gyvenvietė, 2200 metrų aukštyje. Miestelis yra puikiai pritaikytas įrengti slidinėjimo kurortą - yra paruošta apie 57 km slidinėjimo trasų, aukščiausias nusileidimo taškas yra 3279 m ir unikali galimybė išbandyti betrases platybes, kur slidinėti galima į visas keturias puses, pagal kiekvieno individualius poreikius.

Gudauri slidinėjimo kurortas yra tinkamas pradedantiems slidininkams, nes čia sniegas yra itin purus, kalnų šlaitai neaštrūs, nėra išlendančių akmenų, todėl puikiai tiks ir tiems, kurie tik nori pradėti pažintį su slidinėjimu. 

O tiems, kurie jaučiasi labiau patyrę slidinėjime, Gudauri siūlo ekstremalesnes trasas. Ir nors profesionalams 10 km ilgio sudėtinga trasa gali pasirodyti niekis, tačiau čia yra įrengtos ir ypatingai ekstremalios slalamo trasos - nuo įprastų iki super didelių. O jei ir tai atrodo ne pakankamai ekstremalu, Gudauri yra laikoma freerider’ių sostine, kur yra itin daug galimybių išbandyti šį slidinėjimo būdą. 

Gudauri kurortas dar yra tik augantis, todėl jį verta pasirinkti dėl naujai įrengtų trasų, keltuvų. Taip pat nuolat statomi nauji, puikiai įrengti ir tvarkingi viešbučiai už tikrai labai nedidelę kainą (palyginus su kitais slidinėjimo kurortais). Todėl renkantis Gudauri slidinėjimo kurortą jūs ne tik galėsite mėgautis itin geromis slidinėjimo sąlygomis, bet ir komfortišku poilsiu už prieinamą kainą.

O įspūdžių čia tikrai nepritrūks!

Lankytinos vietos

Nors tai yra slidinėjimo kurortas, tačiau pramogų čia ras ir tie, kuriems slidinėjimas nėra toks įdomus. Gudauri miestelis siūlo daug kitų pramogų, kurios neleis nuobodžiauti ir leis mėgautis įspūdžių kupinomis atostogomis. Nepamirškite, kad Gruzija yra ypatingai gražios gamtos šalis, o gruzinų svetingumas ir virtuvės stebuklai nepaliks nė vieno abejingo. Todėl siūlome jums keletą pramogų, kurias privaloma išbandyti lankantis dar tik po truputį populiarėjančiame slidinėjimo rojuje - Gudauri. 

Skrydis parasparniu

Adrenalino mėgėjams ir aukščio nebijantiems turistams, Gudauri siūlo nuostabų skrydį parasparniu su instruktoriumi, kur galėsite pasimėgauti snieguotų kalnų vaizdais iš viršaus. Skrydžio ir maršruto trukmė priklauso nuo jūsų poreikių, tačiau verta išbandyti bent maždaug 5 minutes trunkantį skrydį, kurio kaina nebus labai didelė (maždaug 50 eurų), tačiau įspūdžių tikrai netrūks. Priklausomai nuo vietos ir laiko, kiek truks skrydis, kaina kyla, tačiau Gruzijoje žmonės yra linkę derėtis, todėl naudokitės šia galimybe ir patirkite skrydžio malonumą.

Naktinis slidinėjimas

Sezono metu penktadieniais ir šeštadieniais, maždaug nuo 20 - 22 valandos yra atidaryta viena speciali slidinėjimo trasa, kuri leis išbandyti naktinį slidinėjimą. Tai viena įdomesnių slidinėjimo patirčių, kuri pakeis įprastą slidinėjimą dienos metu. Kaina žmogui yra apie 3 eurus, todėl tikrai privaloma išbandyti! O po naktinio slidinėjimo vyksta vakarėliai, kur galėsite linksmai praleisti laiką po intensyvių dienos pramogų.

Kazbegi miestelis

Kazabegi, dar vadinamas Stepantsminda, yra nedidelis miestelis, nuo Gudauri nutolęs maždaug apie 30 km. Verta aplankyti, nes tai viena gražiausių Gruzijoje esančių vietovių, kuri žavi turistus savo įspūdinga gamta. Čia yra galimybė mėgautis puikiai įrengtais kalnų maršrutais, užkopti į vieną aukščiausių Gruzijos kalnų ir pasimėgauti nuostabiai atsiveriančiu vaizdu. Kazbegi miestelyje būtina aplankyti įspūdingąją XIV a. pastatytą Gergeti cerkvę, kuri yra 2200 metrų aukštyje. Ją pasiekti galima kopiant maždaug dvi - tris valandas (priklausomai nuo jūsų įgūdžių) į kalną arba yra daugybę vairuotojų, kurie mielai paveš iki vietos. Tai ir įspūdingo grožio statinys ir viena vaizdingiausių Kaukazo kalnų viršūnių. Ir, žinoma, nepamirškite aplankyti čia esančių vietinių restoranų, kur galėsite pasimėgauti skaniausiais gruziniškais patiekalais.

Pirtys

Koks slidinėjimo kurortas be įvairiausių spa procedūrų. Gudauri kurorte nuolat daugėja šias paslaugas teikiančių viešbučių, kur galėsite išbandyti įvairiausias kūno procedūras. Tačiau populiariausios kurorte yra pirtys: galimybė mėgautis rusiška, suomiška ar turkiška pirtimi, priklausomai nuo jūsų poreikių. Tai turbūt maloniausia pramoga po visos dienos pramogų sniege.

Heli-ski nuotykis

Tai patiems ekstremaliausiems slidinėtojams siūloma pramoga! Sraigtasparniu skrendama iki absoliučiai laukinių slidinėjimo laukų, kur profesionalūs šio sporto entuziastai galės pasimėgauti viena įspūdingiausiu slidinėjimo trasų. Tiesa, ši pramoga nėra jau tokia pigi, vienas nusileidimas žmogui kainuoja apie 180 eurų. Tačiau tai tikrai verta vien dėl to, kad ne kiekvienas slidinėjimo kurortas tai gali pasiūlyti, o patirtis neįkainojama. Skrydį sraigtasparniu galima užsisakyti ir tiems, kurie nenori slidinėti, o tik pasimėgauti įspūdingais gamtos vaizdais iš viršaus.

Freeride slidinėjimas

Neįprasto slidinėjimo gerbėjams Gudauri kurorte yra galimybė mėgautis freeride slidinėjimu. Būtent dėl to šis kurortas yra žinomas slidinėjimo entuziastų! Vietiniai siūlo turistams žmonių nepaliestas vietas, kur yra galimybė pračiuožti puriu ir niekieno nebandytu kalno šlaitu. Šlaito apačioje lauks vietinių automobilis, kuris grąžins jus į kurortą. Nors tai ir yra ekstremali pramoga, tačiau saugumu rūpinasi vietiniai, kurie atsakingai išrenka slidinėjimo vietą ir prižiūri, kad viskas būtų saugu. Kaina priklauso nuo to, kokio dydžio trasoje ir kurioje vietoje norėsite slidinėti: kurorte gausu vietinių, kurie siūlo tokias paslaugas, todėl nebijokite derėtis ir gauti jums tinkamiausią pasiūlymą.

Maistas

Gruzijos virtuvė garsėja įvairiausiais skoniais ir kvapais. Ji ypatinga dėl savo ekologiškos mėsos, iš kurios gaminami patys įvairiausi vietiniai patiekalai. Vegetarams restoranuose turėtų būti sunku, tačiau mėsos mėgėjai ras kuo pamaloninti savo skrandį.

Taip pat Gruzija yra puikiai žinoma dėl savo vietinės gamybos vynų, todėl šio gėrimo mėgėjams būtina paragauti. 

O vietinių gaminama čiačia gali būti tikras išbandymas tiems, kurie nėra stipraus alkoholio mėgėjai. Todėl būkite atsargūs ragaudami sutiktų vietinių gėrimus, nebent kitą dieną tikrai neplanuojate slidinėti… 

Kainos restoranuose nėra labai didelės, todėl tikrai galėsite sau leisti šią pramogą. 


Slidinėjimo kainos

Kaina priklauso nuo to, kiek dienų norėsite mėgautis slidinėjimu. Vienos dienos bilietas žiemos sezono metu yra 15 eurų. Toliau, priklausomai nuo dienų skaičiaus, kaina mažėja. Pvz: už 5 dienų neribotą slidinėjimą sumokėsite 68 eurus. Vaikams iki 6 metų yra nemokama

Transportas

Nuo Kutaisio oro uosto iki Gudauri yra apie 300 km. Čia patogiausia iki kurorto keliauti su privačiais vežėjais, kurie yra linkę derėtis: kaina, priklausomai nuo žmonių skaičiaus, turėtų būti maždaug 100 - 120 eurų. 

Gudauri slidinėjimo kurortas yra nuo Tbilisio 120 km atstumu. Keliauti iki slidinėjimo kurorto galima keliais būdais:

Privatūs vežėjai, priklausomai nuo žmonių skaičiaus, gali jus nuvežti iki vietos maždaug už 65 - 70 eurų (jei keleivių yra iki 4 žmonių). 

Iš oro uosto važiuoja ir autobusai, kurie veža iki Gudauri kurorto už maždaug 3 - 4 eurus. Nepatogumas yra toks, kad šie autobusai neturi nustatytų tvarkaraščių, o eilė dažniausiai yra labai ilga. 

Taksi kaina iš oro uosto iki Gudauri būtų apie 30 - 50 eurų. Tai būtų optimalus variantas tiems, kurie nori greitai ir patogiai nuvykti į reikiamą vietą. 

Sutaupai €6
Maitinimas: su pusryčiais
Kutaisis, Sakartvelas
Booking.com vertinimas 8.0 iš 95 atsiliepimų
Jau užsakyta7 kartus
Kaina asmeniui nuo
289
295
Žiūrėti kelionę
Sutaupai €12
Maitinimas: su pusryčiais
Kutaisis, Sakartvelas
Booking.com vertinimas 7.6 š 52 atsiliepimų
Kaina asmeniui nuo
271
283
Žiūrėti kelionę