Į amžinojo pavasario salą - Tenerifę!

Gyvybe pulsuojantys ir jau užgesę vulkanai, dangų remiantys miškingi, o kartais ir visai pliki kalnai, juodojo smėlio arba auksu žibantys Saharos smėlio paplūdimiai - visa tai sudaro didžiausią Kanarų salyno vulkaninę salą Tenerifę. Šalia Afrikos krantų įsikūrusi sala yra viena įspūdingiausių pasaulyje. Ji tokia įvairi, jog pietinėje salos pusėje galite lepintis saulės voniomis, paplūdimiais, skurdžia augmenija, plikais pageltusiais kalnais, o šiaurinėje dalyje atsidurti visiškai priešingame pasaulyje - paklaidžioti po drėgno mistinio miško glūdumas, primenančias dinozaurų amžių, ir atsivėsinti stipraus atlantinio vėjo gūsiuose. Gana keistas kraštovaizdžių derinys vos 2034 km² dydžio teritorijoje, tiesa? Visa ši keista “sumaištis” kilusi dėl salos vidūryje esančio trečio pagal dydį ugnikalnio pasaulyje - Teidės. Jis dalina salą į dvi puses pagal klimatines ir kraštovaizdžio sąlygas.

Palankus klimatas ir įspūdingas kraštovaizdis kasmet į salą pritraukia 6 milijonus turistų. Atostogas drąsiai planuoti čia galima bet kuriuo metų laiku. Vasarą (bent jau pietinėje salos dalyje) temperatūra kyla nuo 25 iki 30 laipsnių šilumos, vėsina malonus ir šiltas Atlanto vandenyno vėjelis. Net ir žiemą temperatūra kartais pakyla iki 20 laipsnių šilumos, o naktimis nukrenta iki 12-14 laipsnių. Kas geriausia, jog maudynių sezonas Tenerifėje atviras ištisus metus - vandens temperatūra paprastai išsilaiko apie 20 laipsnių šilumos.

Lankytinos vietos

Las Teresitas paplūdimys

Las Teresitas paplūdimys

Laukinės palmės, auksinis smėlis, kalnų virtinės, žydras vanduo - visa tai puikiai apibūdina Las Teresitas paplūdimį. Čia būtent ta vieta, kurią įsivaizduojate, kai svajojate apie atpalaiduojančias atostogas po linguojančiom palmėm. Paplūdimys įsikūręs vos 9 kilometrai nuo Tenerifės sostinės Santa Cruz.

Anagos kalnai

Visiškas kontrastas sausai ir karštai pietinei salos daliai - šiaurinėje pusėje esantys Anagos kalnai. Žengus vienu iš kalnų takelių, iškart atsidursite drėgnuose Anagos miškuose, kurie vietomis primena scenas iš filmų apie dinozaurus. Mistinės, debesyse paskendusios kalnų viršūnės bus unikali vieta jūsų kalnų žygiams.

Sostinė Santa Cruz

Būtų tiesiog neteisinga palikti salą neaplankius jos sostinės. Santa Cruzas, priešingai nei jaukūs Tenerifės miesteliai, yra labai modernus miestas įsikūręs kalnų ir vandenyno apsuptyje. Ko gero pats moderniausias miesto pastatas - Tenerifės koncertų auditorija, primenanti milžiniškas baltas bures. Sostinėje taip pat rasite ne vieną egzotinį parką, kuriuose yra ne tik bambukų ar palmių giraitės, bet ir kaktusų parkeliai.

Los Gigantes

Uolėtoje pakrantėje įsikūręs kurortinis miestelis yra vienas gražiausių visoje saloje. Vandenyno bangų skalaujamų didingų olų panorama, natūralūs baseinai, juodasis paplūdimys ir balti, kalnų papėdėje išsidėstę, namukai.

Cueva el Tancon

Norite pasijusti lyg filme apie undines? Atraskite slaptą žydrąją lagūną didelės olos viduje. Perspėjimas: vandens lygis oloje keičiasi taip dažnai, jog į ją patekti galite tik tada, kai vandens lygis yra žemas. Kai vandenynas audringas, vandens lygis oloje keičiasi taip dažnai, jog vienu metu gali pakilti ar nusileistu net 10 metrų skirtumu. Ši nuošali ola įsikūrusi Los Gigantes miestelio iškyšulyje ir pasiekiama tik nusileidus stačiu uolėtu taku už . Tačiau toks vargas pasiteisina - priklausomai nuo jūos lygio, galėsite pasimaudyti olos viduje arba stebėti purslus trykštančius iš olos angos viršuje.

Teidės ugnikalnis (27 eurai)

Galva svaigsta, neaišku ar dėl didelio aukščio ar dėl svaiginančių vaizdų - toks jausmas apima atsidūrus ant 3-ečio pagal dydį ugnikalnio pasaulyje. Pakilęs į 3718 metrų aukštį virš debesų, jautiesi lyg svečiuose pas Dievą, pajutęs iš angų kylančius karštus dūmus ir užuodęs sieros kvapą - pasijunti lyg svečiuose pas Velnią. Norėdami pasiekti Teidės viršūnę, visų pirma turite mašina arba autobusu pasiekti jos papėdę. Pakeliui vaizdai primins Marso kanijonus. Nuo papėdės kelia keltuvai, kurių kaina į abi puses suaugusiajam - 27 eurai. Norėdami pasiekti kraterį, turite užsisakyti licenziją Teidės ugnikalnio tinklalapyje iš anksto.