Įkvepiantis Europos miestas - Barselona!

Viduržemio jūros pakrantėje esantis Ispanijos miestas - Barselona - tikras įkvėpimas visiems, kurie pavargo nuo kasdieninės rutinos. Šis miestas yra laikomas visos šalies kultūros, sporto, ekonomikos centru, todėl čia tikrai netrūks nuostabių vietų, kurias privaloma pamatyti. Barselona garsėja savo architektūra, prie kurios labai prisidėjo žymus šalies architektas Antoni Gaudi, ir, žinoma, XIX - XX a. modernistinio stiliaus pastatais. Barselona priklauso išskirtiniam Katalonijos regionui, kuris nuo likusios Ispanijos išsiskiria savo kultūra, gyvenimo būdu ir net kalba. Todėl keliaudami į Barseloną jūs pažinsite katalonietišką kultūrą, kuri labai skiriasi nuo tradicinės ispaniškos.

Barselonoje turizmas atgimė tik po 1992 m. įvykusių Olimpinių žaidynių, tačiau nuo to laiko tai vienas populiariausių ir ryškiausių Europos miestų, kuris kiekvienais metais pritraukia milijonus turistų! Ir nors šiame mieste jaučiamas nesibaigiantis šurmulys, net ir čia rasite atokią vietelę, kur galėsite pasimėgauti ramybe ir poilsiu.

Lankytinos vietos

Barselona - puiki kryptis trumpai savaitgalio išvykai bet kuriuo metų laiku! Pateikiame Jums žymiausias miesto vietas, kurias privalote aplankyti Barselonoje. Pažadame, kad miesto spalvos, gamta ir vietinių draugiškumas nepaliks nė vieno abejingo šiam miestui!

Ciutadella parkas

Barselona garsėja gražiausiais parkais visoje Europoje, ir Ciutadella parkas yra vienas iš jų. Tai kone žaliausia miesto erdvė su gausybe vietų, kurias būtina pamatyti. Čia išvysite įspūdingo grožio fontaną, kuris buvo pastatytas 1888 m. vykusiai Pasaulio parodai. Taip pat rasite trylikos hektarų plote esantį zoologijos sodą, kuriame yra daugiau nei 7 tūkstančiai gyvūnų. Tai viena populiariausių atrakcijų parke, nes vaikštinėdami galėsite ne tik stebėti įvairių laukinių gyvūnų gyvenimą, bet ir patyrinėti išskirtinę parko augaliją. Taip pat itin mėgstama turistų ir vietinių pramoga - pasiplaukiojimas valtele čia esančiame tvenkinyje. Jeigu trokštate ramybės ir poilsio nuo miesto šurmulio - ši vieta kaip tik jums!

Barceloneta paplūdimys

Barselonoje galite džiaugtis ne tik išskirtiniu miesto gyvenimu, bet ir pasimėgauti poilsiu miesto paplūdimiuose. Vienas garsiausių, visai netoli miesto centro - Barceloneta. Tai itin platus ir ilgas paplūdimys, pritaikytas visiems, norintiems pasimėgauti poilsiu prie jūros. Vietiniai gyventojai mėgsta aplankyti šalia esančius restoranus, kur tiekiami skaniausi jūros gėrybių patiekalai ir ispaniški tapas. Čia įrengtos vaikų žaidimų, tinklinio aikštelės bei teniso kortai, o visoje paplūdimio teritorijoje veikia belaidis internetas. Tai vienas seniausių ir populiariausių paplūdimių, kur nuolat šurmuliuoja vietiniai ir turistai. O jei norite pasimėgauti ramesniu poilsiu, siūlome atokesnius, toliau nuo miesto centro esančius paplūdimius.

Batljo namas

Tai dar vienas išskirtinis Gaudi architektūrinis palikimas, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pačiame miesto centre esančio namo nepastebėti tiesiog neįmanoma! Pastatas dažnai vadinamas Kaulų namu, nes jo kolonos primena kaulus, o balkonai - kaukoles. Visas namo fasadas yra puoštas Barselonoje būdingomis spalvotomis mozaikomis. Įspūdinga yra ne tik namo išorė, bet ir vidus. Tiesa, apsilankyti namo viduje kainuoja nuo 25 Eur.

Sagrada Familia (15 Eur)

Ši bažnyčia - žymiausias ne tik architekto Gaudi statinys, bet ir visos Barselonos simbolis. Bažnyčios statybos prasidėjo 1882 m. ir vis dar tęsiasi. Katedros architektūra atspindi skirtingus Biblijos motyvus ar aspektus, todėl kiekvienas fasadas yra puoštas išskirtinėmis skulptūromis ar elementais, vaizduojančiais skirtingas biblines scenas. Ši bažnyčia yra laikoma viena originaliausių visame pasaulyje, todėl čia nuolat plūsta gausybė turistų. Katedros statybos vykdomos iš žmonių suaukotų lėšų: įėjimas į bažnyčią kainuoja apie 15 Eur. Apsišarvuokite kantrybe, nes lankytojų eilės čia visada yra labai ilgos, tačiau tikrai verta!

Barselonos katedra

Tai vienas didžiausių gotikinės architektūros statinių Ispanijoje. Bažnyčią rasite pačiame miesto centre, žymiajame Gotikiniame kvartale. Katedros lubų aukštis siekia net 26 metrus, o langus puošia išskirtiniai vitražai. Neretai ši katedra yra lyginama su Paryžiuje esančia Notre Dame de Paris. Turistams galima pasivaikščioti ne tik katedros viduje, bet ir vidiniame kiemelyje, kur rasite fontaną bei augančias palmes, apelsinmedžius. Jeigu pasiklydote Barselonoje, šios katedros bokštai bus puikus orientyras sugrįžti į miesto centrą!

Las Ramblas

Tai pagrindinė Barselonos gatvė, kurioje niekada nesibaigia turistų ir vietinių gyventojų šurmulys! Čia rasite galybę prekiautojų, gatvės artistų, jaukių kavinių, nedidelių muziejų ir net būrėjų kortomis. Šioje gatvėje yra įsikūręs ir gerai žinomas La Boqueria turgus, kuris turistus vilioja spalvomis, kvapais ir ypatingais skoniais. Gatvės centro grindinį puošia įspūdinga mozaika, o pakėlę galvą į viršų išvysite Art Deco stiliaus drakoną, kabantį ant namo kampo. Kiekvienas, kuris lankosi Barselonoje, privalo praeiti žymiausia Barselonos gatve!

Guelio parkas (8 Eur)

Tai vienas populiariausių parkų ne tik Ispanijoje, bet ir visoje Europoje! Dar vienas žymaus architekto Gaudi modernistinis šedevras, dėl kurio turistai nuolat plūsta į Barseloną. Parkas įsikūręs ant El Carmel kalvos, nuo kurios atsiveria įspūdingas viso miesto vaizdas. Prie pat įėjimo į parką jus pasitiks du išskirtiniai pastatai, tipiški Gaudi architektūriniai palikimai: viename iš jų įsikūrusi parko administracija, o kitame - Gaudi muziejus. Prieš save išvysite marmūrinius laiptus, puoštus įvairiomis mozaikinėmis gyvūnų statulomis, o pakilę jais - pateksite į atvirą erdvę su spalvingomis mozaikomis puoštu balkonu. Ne ką mažiau įspūdingas statinys parke - Šimto kolonų kambarys: kolonas remia įmantrių formų lubos su daugybe įdubimų ir išskirtiniai keraminiai elementai. Jeigu norėsite aplankyti šiuos statinius, įėjimas į parką per La Zone Monumentale kainuoja apie 8 Eur. Nemokamai galima pasivaikščioti tik vienoje parko dalyje, kur negalėsite pamatyti žymiųjų Gaudi kūrinių.

Ką paragauti Barselonoje?

Barselona garsėja išskirtiniais, tik Katalonijos regionui būdingais, valgiais. Kataloniečiai mėgsta neįprastus maisto derinius, kurie dažniausiai nustebina nepaprastu skoniu. Kadangi miestas yra šalia Viduržemio jūros, čia itin populiarūs patiekalai su jūros gėrybėmis, o dėl palankaus klimato - čia nuolat tiekiamos tik šviežios daržovės ir vaisiai. Taip pat lankantis Barselonoje būtina paragauti ispaniškos paella ir populiariųjų tapas, o prie maisto puikiai tinka ispaniškas vynas, kuris ne tik pagerina maisto skonį, bet ir yra dalis ramaus vakaro poilsio.

Kada geriausia keliauti į Barseloną?

Barselonoje sezonas niekada nesibaigia, nes čia vyrauja puikus klimatas ištisus metus. Vasaros metus lepina saulė ir šilti vakarai, o žiemos metu - maloni temperatūra tyrinėti gražiausias miesto vietas. Tiesa, rugpjūčio mėnesį dauguma vietinių gyventojų palieka miestą ir lieka vien turistai iš įvairiausių šalių. Todėl, jei norite pažinti ne tik miesto kultūrą, bet ir vietinių gyvenimą bei išvengti didžiulio srauto turistų - patariama vengti rugpjūčio mėnesio kelionei į Barseloną.

Nepamirškite saugumo!

Kad ir koks žavus ir spalvingas šis miestas būtų, tačiau jis turi ir savo tamsiąją pusę - tai vagys. Kadangi gatvėse nuolat knibžda gausybė turistų, kurie dairosi į visas puses ir stebi gražiausius miesto objektus, yra žmonių, kurie tuo pasinaudoja. Kišenvagiai labiausiai „siaučia“ viešajame transporte, didžiuosiuose turguose ir siaurose centro kvartalų gatvelėse naktį. Todėl besigrožėdami įspūdinąja Barselona nepamirškite saugoti savo daiktus!