Informacija dėl kelionių atšaukimo ir keitimo

Mieli keliautojai, atsižvelgdami į 2020 m. kovo mėn. 12 d. Lietuvos Vyriausybės ir Užsienio reikalų ministerijos sugriežtintas rekomendacijas dėl kelionių į užsienį, nedelsdami reaguojame į situaciją ir pagal vyriausybės rekomendacijas keičiame kelionių organizavimo ir atšaukimo sąlygas. Pateikiame organizatorių kelionių atšaukimo ir keitimo sąlygas.

TEDO.LT

Kelionės, vykdomos reguliariaisiais reisais, gali būti keičiamos pagal oro linijų nustatytas sąlygas. Jei skrydžiai nėra atšaukti, oro linijos taiko bilietų keitimo mokesčius priklausomai nuo tuo metu galiojančių kainų, papildomų keitimo mokesčių Tedo.lt netaiko.

Kelionės atšaukimas, jei skrydis nėra atšauktas, vykdomas remiantis standartinėmis atšaukimo sąlygomis, nurodytomis sutartyje. 

Esant atšauktiems skrydžiams, iš karto jus informuojame elektroniniu paštu, kuris buvo nurodytas užsakant kelionę.

NOVATURAS

Visų klientų, kurie planavo keliauti nuo šiandien iki balandžio 14 d., savo išvykų planus kviečiame atidėti vėlesniam laikotarpiui. Jie gali nemokamai pasikeisti savo kelionės planus, pagal tuo metu galiosiančias kainas. Keisti galima kelionės datą, trukmę, viešbutį, kambario tipą, kelionės kryptį ir/ar sezoną.

TUI

Stabdomi visi užsakomieji skrydžiai iš Vilniaus į Egiptą ir Turkiją iki š.m. balandžio 14 dienos. Visiems turistams suteiksime galimybę nemokamai pasikeisti kelionės datą.

ITAKA

Kelionėms, turėjusioms įvykti aukščiau nurodytomis datomis ir kryptimis, siūlome nemokamą kelionės keitimą vėlesniems išvykimams su galimybe keisti kryptį, viešbutį, kelionės trukmę, kambario tipą ir net keliautojų duomenis. Visi kelionių pasiūlymai prieinami mūsų rezervacinėje sistemoje su šiuo metu galiojančiomis kainomis. Keliautojai keitimus galės atlikti tiek Vasara 2020, tiek į naujojo Žiemos 20/21 sezono kelionių pasiūlymus, kurie rezervacinėje sistemoje atsiras jau nuo antradienio - nuo š.m. kovo 17 d.

Keitimus į pasirinktą naują variantą galima bus atlikti per 2 savaites, t.y. iki 2020.03.27.

 ***Atkreipkite dėmesį, kad pasirinkus išvykimą vėlesnėmis datomis išlieka 2020 m. kovo mėn. 13 dienos anuliavimo sąlygos pirminei kelionei.

Dovanų kuponai. Keliautojams, kurie per nurodytą aukščiau laikotarpį neapsisprendžia dėl kelionės pasikeitimo vėlesniam laikotarpiui, siūlomas kelionių Dovanų kuponas sumai, analogiškai jau dabar įmokėtąjai. Nurodytą kuponą keliautojas galės išnaudoti per 1 (vienerius) metus bet kuriai Itaka Lietuva kelionei tiek Vasara 2020, tiek Žiema 2020/2021 sezonams. 

Kupone bus nurodyta realizacijos vieta - kelionių agentūros pavadinimas, kurioje įsigita pirminė kelionė.

Šios sąlygos galioja visiems užsakymams, kurių išvykimas turėjo būti nuo 2020.03.14 iki 2020.04.17 nurodytomis kryptimis su kelionių organizatoriumi Itaka Lietuva. Tos pačios alternatyvos galioja ir tiems prašymams, kurie buvo gauti 2020.03.13 dieną.

KIDY TOUR

Kelionių organizatorius nevykdys skrydžių į Antaliją iki balandžio 17 dienos (imtinai).

Klientams, įsigijusiems keliones į Antaliją balandžio 8 - 17 d. išvykimams, leidžiame be papildomo keitimo mokesčio perkelti kelionę į kitą pasirinktą datą, pagal tą dieną galiojančias kainas. Tinkamą kelionės datą klientai gali pasirinkti per 30 kalendorinių dienų nuo šio pranešimo.

Papildomai suteikiame klientams galimybę 1 kartą pakeisti kelionės datą be papildomo mokesčio pagal keitimo dieną galiojančias kainas, likus ne mažiau kaip 21 diena iki kelionės pradžios.

Atkreipkite dėmesį, kad situacija nuolat kinta, todėl ir kelionių atšaukimo sąlygos gali keistis.

Kilus bet kokiems klausimams dėl konkrečios kelionės keitimo/atšaukimo, galite susisiekti el. paštu pagalba@tedo.lt arba bendruoju telefonu +37065026644.

Dėkojame už Jūsų supratingumą.


Atsižvelgiant į sudėtingą situaciją dėl koronaviruso grėsmės bei šiuo metu uždraustus skrydžius iš Lietuvos, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba teikia svarbiausią informaciją apie vartotojų teises kelionių atšaukimo atveju.

Susiklosčiusi situacija visame pasaulyje yra neįprasta tiek vartotojams, tiek paslaugų teikėjams. Pirmiausia vartotojams patariama kreiptis į kelionių organizatorių ar kelionių pardavimo agentą ir ieškoti galimybių atidėti organizuotą turistinę kelionę vėlesniam laikui, pakeisti kelionės kryptį arba priimti kitokį kompensacijos pasiūlymą, t. y. ieškoti abiems šalims tinkamo sprendimo.

Papildomai informuojame, kad esant ekstremaliai situacijai visoje Europoje, ketinama kreiptis į Europos Komisiją dėl teisės aktų taikymo ir galimų pakeitimų organizuotos turistinės kelionės atšaukimo atveju.