Informacija keliautojams dėl koronaviruso

Atsižvelgdami į vis didėjantį nerimą dėl sparčiai plintančio koronaviruso atvejų ne tik Kinijoje, bet ir Europoje, dalinamės naujausia informacija ir rekomendacijomis dėl artėjančių kelionių.

Remiantis naujausia informacija iš Užsienio reikalų ministerijos, šiuo metu keliauti į Italiją yra nerekomenduojama. Visoje šalies teritorijoje nuo kovo 10 d. iki balandžio 3 d. įvedamos specialios priemonės, draudžiama įvažiuoti ir išvažiuoti iš šalies be pagrįstos neatidėliotinos priežasties, tačiau užsienio šalių piliečiai gali išvykti namo.

Dėl situacijos Kinijoje Užsienio reikalų ministerija taip pat rekomenduoja atidėti keliones į Kiniją ir kitas Azijos šalis. Esantiems šalyje rekomenduojama stebėti situaciją ir, padėčiau blogėjant, nelikti šalyje.

Atkreipkite dėmesį, kad Kinijos oro uoste Jūs galite būti sulaikyti karantinui, jei aukštesnė kūno temperatūra ar kiti ligos simptomai kels įtarimą. Kai kurios valstybės yra paskelbusios, kad asmenims, kurie atvyksta į kitas šalis iš Kinijos oro uostų, bus uždrausta įvažiuoti, todėl prieš planuodami keliones, būtinai pasidomėkite, ar nėra paskelbti tokie draudimai.

Izraelio Valstybės institucijos, siekdamos užkirsti kelią koronaviruso plitimui, paskelbė, kad be jokių išimčių visi užsienio piliečiai, atvykstantys į šalį iš bet kurios pasaulio šalies, įleidžiami į Izraelį tik tokiu atveju, jeigu gali įrodyti, kad turės kur atlikti privalomą namų karantiną 14 dienų laikotarpiu. Užsieniečiams nėra galimybės izoliuotis jokiose viešojo apgyvendinimo įstaigose (viešbučiuose, Airbnb ir pan.).

Atkreipkite dėmesį, kad koronaviruso situacija nuolat keičiasi ir negalima iš anksto nuspėti viruso plitimo krypties, masto ir oro bendrovių atšaukiamų skrydžių į tam tikras šalis.

Tedo.lt kelionių organizatorius nuolat bendrauja su partneriais kitose šalyse ir seka naujausią informaciją, kuri gali būti svarbi keliautojams, tačiau rekomenduojame visą svarbią informaciją stebėti Užsienio reikalų ministerijos tinklapyje, kurį rasite paspaudę čia.

Čia pateikiame keletą rekomenduojamų apsisaugojimo priemonių nuo viruso:

  • Pirmiausia, nepamirškite nuolat ir kruopščiai plauti rankas. Po kiekvieno kontakto su svetimais paviršiais, kuriuos galėjo liesti ir kiti žmonės. Jeigu įmanoma, dėvėkite pirštines.
  • Stenkitės neliesti rankomis veido, nes tokiu būdu infekcija gali patekti tiesiai į kvėpavimo takus.
  • Venkite masinių susibūrimo vietų, kontakto su peršalusiais, kosinčiais ar kitokius ligos simptomus turinčiais žmonėmis.
  • Jeigu grįžę iš kelionės pajautėte kokius nors ligos simptomus, NEVYKITE pas gydytojus, o, pirmiausia, skambinkite 112 ir praneškite apie savo ligos įtarimus. Prisiminkite, kad virusas plinta per kontaktą su kitais žmonėmis, todėl pajutę bet kokius ligos simptomus, likite namuose.

Remiantis kompetentingų institucijų rekomendacijomis, mūsų kelionių organizavimo planai nesikeičia ir toliau vykdome keliones į šalis, į kurias nėra atšaukiami skrydžiai.

Kadangi nėra uždrausta vykti į kai kurias šalis, kelionės keitimo ar atšaukimo atvejams yra taikomos įprastinės kelionės sutarties sąlygos. Vykti ar nevykti į šias šalis yra kliento atsakomybė ir dėl agentūros patirtų faktinių nuostolių už kelionę sumokėti pinigai nebus grąžinami.

Pagal galiojančias URM rekomendacijas, pinigus už keliones atgauna visi keliautojai, kurie planavo vykti į Kiniją bei 12 Šiaurės Italijos miestelių: Codogno, Castiglione d'Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo, San Fiorano, Vo’ Euganeo. Nutraukiant kitų kelionių, į kurias nėra uždrausta vykti ir į kurias nėra atšaukti skrydžiai. sutartis, galioja įprastos sutarties sąlygos. 

Situacija nuolat keičiasi, todėl ir sprendimai nėra galutiniai. Mes nuolat sekame ir atnaujiname informaciją, tačiau rekomenduojame informaciją VISADA tikrinti ir Užsienio reikalų ministerijos tinklapyje, nes keliautojų saugumas mums yra svarbiausia.