ITALIJA: keliavimas pandemijos metu

Dažnai kyla klausimų dėl keliavimo pandemijos metu į Italiją ir konkrečius jos regionus. Čia pateikiame informaciją apie tai, kokie kelionių apribojimai taikomi šiuo metu.

Nuo gruodžio mėnesio reguliarių skrydžių bendrovės, Ryanair ir Wizzair, planuoja atnaujinti skrydžius į Milaną. Tad ką reikėtų žinoti keliautojams?

Ar atvykus į ITALIJĄ reikės saviizoliuotis?

Ne. Tačiau keliaujant į Italiją, būtina pasidomėti, kokie apribojimai taikomi kiekviename regione konkrečiai. Pavyzdžiui, Milanas priklauso Lombardijos regionui: ten nuo lapkričio 6 d. paskelbtas visuotinis karantinas. Tai reiškia, kad parduotuvės, restoranai, barai, muziejai ir kitos įstaigos yra priverstinai uždarytos. Taip pat draudžiama be priežasties keliauti iš vieno regiono į kitą. Šie apribojimai taikomi kol kas iki lapkričio 21 d. Konkrečią informaciją apie kiekviename regione taikomus apribojimus galite rasti čia.

Taip pat keliaujantys į Italiją privalo užpildyti formą ir turėti ją su savimi visos kelionės metu. Formą anglų kalba rasite čia.

Ar grįžus į LIETUVĄ reikės saviizoliuotis?

Ne. Tačiau visi be išimties, grįžę iš Italijos, privalo pasidaryti COVID-19 testą ne vėliau nei 48 val. laikotarpiu prieš atvykimą. Ir jei rezultatas neigiamas, tuomet saviizoliacija netaikoma.