Ką pamatyti Romoje?

Italijos sostinė Roma

Roma dar vadinama “amžinuoju” miestu. Tikra tiesa teigiant, jog jis itin patrauklus turistams jau daugelį metų. Romoje apstu Antikos laikotarpį menančių griuvėsių. Sakralinių pastatų net apie 200. Italijos sostinėje yra Vatikano miestas-valstybė, kurios rezidencijoje įsikūręs katalikų bažnyčios popiežius.

Veikti ir pamatyti čia tikrai yra ką. Įspūdžių netruks garantuotai. Belieka išsirinkti tinkamą laiką kelionei ir leistis į nuotykius, o, kad jie būtų nepamirštami, aplankytumėte, kuo daugiau įstabių vietų, dalinamės trumpučiu gidu turistams.

 

Koliziejus

Statinys, kurį drąsiai galima vadinti Romos simboliu. Šis dydžio nestokojantis elipsės formos pastatas yra 188 metrų ilgio ir 156 metrų pločio. Senovėje garsėjo gladiatorių kovomis ne tik tarpusavyje, bet ir prieš laukinius gyvūnus. Gladiatoriais dažniausiai būdavo karo belaisviai, kaliniai arba vergai. Koliziejaus griuvėsius rasite greta romėnų miesto centro. Įėjimo kaina: apie 15,50€. Vaikams ir senjorams taikomos nuolaidos. Darbo valandos vasarą: 09:00-19:00, žiemą – 09:00-16:30.

 

Romos forumas

Forumas stūgso Palatino ir Kapitolijaus kalvų papėdėje, netoli Koliziejaus. Nors Forumas šiandien – tik griuvėsiai, tačiau tarp jų galėsite pamatyti Tito ir Septimijaus Severo triumfo arkas, kurios itin geros būklės. Taip pat išlikusios deivės Vestos šventyklos liekanos. Esą joje buvo saugoma šventoji ugnis. O Saturno šventykloje buvo saugomas valstybės iždas. Jos griuvėsius taip pat turėsite galimybę pamatyti apsilankę būtent forume. Julijaus Cezario pastatytos Julijų šventyklos griuvėsiai taip pat lauks Jūsų dėmesio kaip ir daugelis kitų to meto pastatų-įžymybių liekanų.

 

Kapitolijus

Romėnų laikais šie pastatai buvo laikomi Romos politinio ir religinio gyvenimo centrais. Juose karaliavo miesto valdžia. Nūdienoje pastatuose įkurti muziejai, kuriuose eksponuojama antikinių skulptūrų kolekcija. O aikštėje, kurioje pastatytas Kapitolijus, pamatysite ir Marko Aurelijaus statulos kopiją.

 

Panteonas

Geriausios būklės antikos laikus menantis statinys Romoje. Kadaise čia buvo visų romėnų dievų šventykla, pastatyta II amžiuje, o septintajame amžiuje, kai Romoje įsitvirtino krikščionybė, Panteonas paverstas bažnyčia, beveik nepakitusia iki šių dienų. Pastatas puoštas portiku su korintinėmis kolonomis. Į bažnyčią patenka natūrali šviesa, krentanti pro kupolo angą viršuje.Tai didžiausias pasaulyje kupolas. Šioje šventykloje palaidotas vienas iš žymiausių Renesanso dailininkų Rafaelis. Yra daugybė Italijos monarchų antkapių. Apsilankymas Panteone – nemokamas.

 

Scalina Spagna

Dar vadinamieji ispaniškaisiais laiptais. Juos rasite Romoje tarp Piazza di Spagna ir Piazza Trinita dei Monti aikščių. Laiptai primena drugelio formą. Jie buvo pastatyti XVIII. Laiptus sudaro 135 pakopos. Anksčiau ispaniškieji laiptai buvo itin mėgstama poetų, dailininkų bei kitų menininkų susibūrimo vieta, o šiandien jie nestokoja keliautojų iš įvairių šalių dėmesio.

 

Vatikano muziejai

Vatikanas – mažiausia valstybė pasaulyje. Ją rasite Romos mieste. Vatikane yra svarbiausia katalikų šventovė – San Pietro bazilika ir, žinoma, Popiežiaus rezidencija. Mažiausios pasaulyje valstybės muziejuose išvysite neįkainojamą meno kūrinių kolekciją iš įvairių epochų (Egipto kolekcija, meno kūriniai iš graikų ir romėnų antikos laikotarpio). Taip pat etruskų kolekcija, krikščioniškojo meno kolekcija iš Viduramžių ir Renesanso. Siksto koplyčioje turėsite galimybę pamatyti Mikelandželo “Pasaulio sukūrimą”, nutapytą ant bažnyčios lubų.

 

Galleria Borghese

Meno galerija, įsikūrūsi XVII amžiaus Borgezių viloje, Romoje. Joje išvysite žymių menininkų darbus iš antikos, Renesanso ir Baroko laikotarpių. Tarp jų Berninio, Karavadžijo, Ticiano, Rubenso bei Rafaelio meno kūriniai. Apsilankymo galerijoje bilietus galite rezervuoti čia. Bilieto kaina – 11€. Nuolaida taikoma 18-25 metų ES piliečiams. Nemokamai apsilankyti gali asmenys jaunesni nei 18 metų bei vyresni nei 65 metų. Taip pat nemokamai galerijoje gali lankytis studentai, studijuojantys architektūrą ir menus.

 

Castel Sant’Angelo

Pilis, pastatyta 139 metais. Pirminė jos paskirtis buvo imperatoriaus Hadriano mauzoliejus, vėliau citadėlė, kalėjimas, o neramumų metais atstojo buveinę popiežiams. Užsukę čia galėsite apžiūrėti Renesanso laikų prabanga alsuojančius popiežių apartamentus, kalėjimo kameras, lobių kambarį bei daugelį kitų įdomybių.

 

San Pietro bazilika

Didžiausia pasaulyje katalikų bažnyčia, svarbiausia Romoje. Romos klestėjimo laikotarpiu bazilikos vietoje buvo įkurtas cirkas. Pirmą kartą bazilikos statinys pastatytas 324 metais, tačiau tačiau XV amžiuje nugriauta ir pastatyta iš naujo. Ją projektavo tokie žymūs architektai kaip Mikelandželas, Rafaelis ir Bramantė. San Pietro bazilikoje palaidota daugelis popiežių. Įėjimas į ją – nemokamas.

 

Chiesa del Gesu

Pirmoji Jėzuitų bažnyčia Romoje, pastatyta XVI amžiuje. Teigiama, jog jos fasadas – barokinio architektūros stiliaus pradininkas. Šios bažnyčios modelis buvo pavyzdys kuriant kitas jėzuitų bažnyčias pasaulyje vėliau. Chiesa del Gesu bažnyčia stovi to paties pavadinimo aikštėje. Įžengę į bažnyčios vidų, pažvelkite į lubas. Jose – nuostabaus grožio freska. Motyvai atspindi Jėzaus vardo triumfą.

 

Teatro di Marcello

Teatras po atviru dangumi pradėtas statyti Julijaus Cezario viešpatavimo laikais, o baigtas Augustino Oktaviano imperatoriavimo laikotarpiu. Teigiama, kad teatro erdvėje galėjo tilpti 11-20 tūkstančių žiūrovų. Šiandien išlikę tik pastato griuvėsiai.

 

Terme di Caracalla

Tai antras pagal dydį romėniškų pirčių kompleksas, pastatytas trečiajame amžiuje. Jis naudotas pagal paskirtį, kol pastato neužpuolė gotų gentis (VI amžiuje). Teigiama, jog vienu metu komplekse mėgautis pirties teikiamais malonumais galėjo apie 1600 lankytojų. Čia netgi buvo įkurdinta viešoji biblioteka. Dabar išlikę šios vietos griuvėsiai. Įėjimo kaina – 6€ (iki 17 metų nemokamai). Kompleksas veikia kasdien nuo 09:00-18:30, antradieniais iki 14:00.

 

Via dei Condotti

Žymiausia prekybinė gatvė Romoje. Įžengę į ją, rasite gausybę garsių prekės ženklų, dizainerių, mados kūrėjų parduotuvių. Gatvė prasideda ir driekiasi tolyn nuo turistų dėmesio nestokojančios Piazza di Spagna aikštės. Šioje gatvėje taip pat įsikūrusi populiari Romos kavinė “CaffeGreco”. XVIII amžiuje ji buvo pamėgta garsenybių. Tokių kaip: Getės, Bairono, Listo ir daugelio kitų.

 

Tivoli miestelis

Įsikūręs netoli Romos. Romėnų klestėjimo laikais jis buvo kilmingųjų patricijų poilsio vieta. Tivoli garsėjo marmuro kasyklomis. Nusprendę atvykti čia, būtinai aplankykite Renesansą menančius rūmus Villa d’Este (pastatyti XVI amžiuje). Rūmai anksčiau priklausė Romos kardinolams. Juos supa nuostabaus grožio sodas su simetriškomis terasomis ir fontanais.

 

Vietos linksmybėms:

Shari Vari Playhouse – itin populiari naktinių linksmybių vieta Romoje. Klubas įsikūręs netoli Panteono. Shari Vari Playhouse yra trys patalpos, kuriose skirtingi šokių žanrai – hip hop, retro, house ir dance užvedantis muzikos skambesys. Klube linksminasi vietinė ir tarptautinė publika. Aprangos kodas – šiuolaikška prabaga. Patariama rezervuoti stalelį iš anksto. Iki klubo veža autobusai: 64, 40, 46.
Klubas “Crawl” – nuostabi susitikimų, pabendravimo su kitais vieta. Čia rasite puikų laiko praleidimo ir nedidelių finansų išleidimo variantą. Jei čia švęsite savo gimtadienį, yra galimybė gauti net nemokamą butelį šampano. Darbuotojai – paslaugūs, rūpestingi. Aprangos kodas – klubiniai rūbai.
“Vineria Reggio” vyno baras – šioje vietoje turėsite galimybę paragauti skirtingų vyno rūšių. Tiek buteliuose, tiek taurėse. Asortimentą sudaro apie 30 skirtingų pasirinkimų. Jei juos skanausite viduje, mokėsite maždaug 1€ mažiau nei terasoje.
“Hard Rock Cafe”. Apsilankę čia, neabejotinai parsivešite suvenyrą, priminsiantį viešnagę. Amerikietiški patiekalai, gyvo garso muzika. Prieš apsilankymą įsitikinkite, kad turite pakankamai smulkių pinigų. Jų gali prireikti.
Kainos Romoje:

Patiekalas nebrangiame restorane – 15€;

Patiekalai dviems asmenims vidutinės klasės restorane – 50€;

Maistas McDonald’s ar kituose greito maisto restoranuose – 7,50€;

Butelis vietinio alaus (0,5 l) – 4,50€;

Butelis importuoto alaus (0,33 l) – 3€;

Kapučino kava – 1,15€;

Coca-Cola/Pepsi (0,33 l) – 1,71€;

Mineralinis vanduo (0,33 l) – 0,91€;

 

Maisto kainos parduotuvėse:

Pienas (1 l) – 1,41€;

Šviežia duona (500 g.) – 1,23€;

Vietinis sūris (1 kg) – 12,92€;

Vištienos krūtinėlė (1 kg) – 8,14€

Įvairūs vaisiai/daržovės – nuo 1,22€ iki 1,70€;

Butelis vyno (vidutinės klasės) – 5€;

Butelis vietinio alaus (0,5 l) – 1,27€;

Butelis importuoto alaus (0,33 l) – 1,62€;

Pakelis cigarečių – 5,05€;

 

Vietinio transporto kainos:

Bilietas vietiniu transportu (į vieną pusę) – 1,50€;

Mėnesinis bilietas – 35€;

Taksi (įsėdimas 4€) – 1,40€ (už km.)

Benzinas (1 l) – 1,57€.

 

 

Turi klausimų?
Rašyk mums.

Top kelionių pasiūlymai