Kelionė į Fuerteventūrą – tiesiai į nudistų ir banglentininkų rojų

Nuo nudistų svajonės, iki banglentininkų rojaus – kiekvienam bent kartą savo gyvenime privalu nuvykti į Europos „havajais“ tituluojamą Fuerteventūrą. Tiesa, vandens pramogų ir sporto mėgėjų rojaus kampelis savo unikalią kultūrą atskleidžia ne visiems. Jėgos aitvarų, burlenčių, irklenčių, banglenčių entuziastai nuo Jūsų „slepiasi“! Kodėl? Todėl, nes su geriausiomis Fuerteventūros vietomis supažindinama vandens sporto stovyklų metu. 

Nuo vienišų solo keliautojų iki aktyvių šeimų ir vyresnių žmonių – bangų „gaudymas“ – poilsis neturintis amžiaus ar pasirengimo barjerų. Profesionalių instruktorių rengiamos banglenčių sporto pamokos, pietūs po atviru dangumi, ekskursijos ir bendruomeniškumas – kelionės dalis, kuri suartina pačius atostogautojus tarpusavyje. Kelionių organizatorius „Tedo.lt“ supažindina su labiausiai keliautojus gąsdinančiais stereotipais, kuriuos paneigia banglenčių stovyklos dalyviai. 

Man virš 50 - ar aš galiu surfint’i?

„Tedo.lt“ įkūrėjas Tadas Kertenis stebėjosi, kokius žmones traukia banglenčių sportas: „Kai tik pradėjome organizuoti šią stovyklą, tikėjausi tipinio stovyklautojų paveikslo – jaunimas iki 25 metų su daug noro plaukti, šėlti vakarėliuose ir prijaučiančiantys hipių kultūros detalėms“. Tik surengus pirmąsias stovyklas pastebėta, jog iš tiesų toks aktyvių atostogų pasiūlymas tinka bet kokio amžiaus ir bet kokioms žmonių grupėms. „Kartu keliavo net nėštukė!“ – prisimena kelionių ekspertas.

T. Kertenis atskleidė sulaukiantis skambučių su klausimu - „ar čia visiems tinka“? Atsakymas paprastas – žinoma! Tinka ir pradedantiesiems, ir jau bandžiusiems, ir net aktyviai sportuojantiems. Kelionių agentūros įkūrėjas prisimena situaciją, kuomet klientas tikslindamas pastarąjį klausimą, pabrėžia, jog jam virš 55, tad nerimauja dėl to, kad nepritaps. T. Kertenio pasakojimu, tas pats klientas gaudydamas bangas sulaužė amžiaus stereotipą ir yra vienas vėliausiai stovyklą paliekančių žmonių, o laisvu laiku puikiai įsilieja į grupę. O ir keliautojų grupės yra formuojamos nuo pat užsiregistravimo stovykloje, tad, prieš išvykstant atyviai poilisiauti, jau visi yra pažįstami.

Tedo.lt organizuojamoje banglenčių stovykloje dalyvauja tik lietuviai. Anot kelionių eksperto, tai padeda grupei lengviau susibendrauti, o vėliau galima pastebėti ir ilgamečius ryšius. „Ši stovykla yra ne vien tik banglentės“, – sakė T. Kertenis, išduodamas atvejį, kuomet klientės susidraugavo ir jau penkis metus renkasi viena kitą kelionių partnerėmis.

Banglenčių stovykla sukasi apie tris pagrindines ašis – banglentes, įspūdžius ir pašėlusį laisvalaikį. Viena diena savaitės trukmės išvykoje yra skirta laisvam laikui, leidžianti visiems atsipūsti ir dar labiau susibendrauti. Šią dieną stovyklautojai gali išnaudoti kaip nori, tačiau kelionės vadovas iš anksto jau turi pasiruošęs maršrutą nuotykiams po Fuerteventūros salą. Automobiliais čia galima apkeliauti gražiausius salos kampelius, o prieš grįžtant į stovyklą, iš geriausio taško pamatyti nuostabų saulėlydį.

Salos grožis ir neatrasti „perlai“

Fuerteventūros sala - ne tik surfer’ių, bet ir nudistų rojus. Sala turi 152 geriausius Kanarų paplūdimius ir visi jie be išimties yra nudistų. Naujų stovyklautojų reakcijos visada yra įdomios ir net laukiamos. Jau žengiant pirmuosius žingsnius saloje ar tik atvykus į plaukimo vietą galima pastebėti, jog žmonės čia tikrai atsipalaidavę ir visai nesivaržo paplūdimio aprangos klausimu.

Banglenčių sportui Fuerteventūros klimatas ir gamtos sąlygos tinkamos ištisus metus. Saloje pilna banglentininkų, kaitų, jėgos aitvarų ir kitų vandens sporto šakų mėgėjų. Dėl to, T. Kertenis sakė pastebįs, kad čia susiformavusi tam tikra pogrindinė kultūra, kurios veikiausiai nepamatysi, atvykęs čia kaip turistas poilsinėms atostogoms.

Fuerteventūra be abejonės yra geriausia vieta mokytis banglenčių sporto. Apsistojus nameliuose šalia paplūdimių gali būti užtikrintas, jog rasi tą, kuris kiekvieną rytą ieško transporto kartu vykti gaudyti bangų. O bare tikrai sutiksi instruktorių, ar labiau patyrusį banglentininką, tad tokie mažyčiai buvimo kartu momentai yra puiki proga mokytis iš labiau patyrusių. Kodėl verta klausti jų patarimo? Todėl, kad jie tikrai jus matė ant bangų – arba „painiojotės“ visiems po kojomis, arba buvote geras kaip naujokas!

Kadangi daugelis atostogautojų keliauja po vieną, o ne grupelėmis, žmonės susibendrauja treniruočių metu, o po jų visi kartu eina atsipūsti, dalintis įspūdžiais po plaukimo, apsikeisti patarimais. Banglenčių esmė – rasti, kas galėtų patarti, nes pačiam išmokti savarankiškai yra beveik neįmanoma. 

Iš televizijos ekranų, tiesiai į vandenyną

Sporto kanaluose ar užsienio televizijoje matomas banglenčių sportas kelionių ekspertą T. Kertenį žavėjo jau ilgą laiką, o kadangi iš pradžių atrodė dar ir lengvas, išbandyti buvo tiesiog būtina. „Tik išplaukęs į bangas supranti, kad tai nėra taip paprasta, įgūdžiai ateina su laiku, o pirmasis slenkstis, kurį reikia peržengti yra ypatingai aukštas. Dėl šios priežasties, pirmos trys įvaldytos bangos per valandą atneša tik pačius geriausius jausmus. Garantuoju“.

„Tedo.lt“ įkūrėjas pasakojo, jog banglenčių sportas sužavėjo dar ir tuo, jog čia nėra jokio amžiaus, kūno svorio ar kito cenzo. Išplaukus į vandenyną gali sutikti įvairiausio plauko žmonių: „Nuo tėvo su savo kūdikiu ant rankų plaukiojančio paplūdimyje, sudarytame iš rifų vietoje smėlingo dugno, iki virš 70 metų amžiaus vyruko, kuris plaukia beveik geriau už visus matytus tą vieną dieną. Labai stebina, kaip tai įvairiapusiška“.

Kelionių ekspertas T. Kertenis naujokams pataria nebijoti surizikuoti – banglenčių sportas gali atverti daug durų į vidinį pasaulį. Anot jo, tai supranti, kai lauki bangos: jauti, koks ramus vanduo iki kol vandenynas ima kilti. Banglenčių sportas ir kelionės į banglenčių stovyklas nėra brangios, o ir nereikia pirkti įrangos už tūkstančius eurų, kad galėtum pradėti. „Tedo.lt“ įkūrėjo žodžiais – šis sportas nebus pats lengviausias, kurį bandai savo gyvenime, bet jis tikrai bus labiau emociškai apdovanojantis. 

Sutaupai €13
Maitinimas: su pusryčiais
Barselona, Ispanija
Booking.com vertinimas 8.8 iš 1,543 atsiliepimų
2023 11 162023 11 19
Pirma įmokatik €205
Kaina asmeniui nuo
489
502
Žiūrėti kelionę
Tik pas Tedo.lt
Tenerifė, Ispanija
Booking.com vertinimas 8.5 iš 1,961 atsiliepimų
2024 03 222024 03 29
Kaina asmeniui nuo
877
Žiūrėti kelionę
Sutaupai €14
Šeimoms
Malaga, Ispanija
Booking.com vertinimas 8.0 iš 4,027 atsiliepimų
2023 12 232023 12 30
Pirma įmokatik €237
Kaina asmeniui nuo
692
706
Žiūrėti kelionę